Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

MiluniaB 09:03, 05 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Za ciemno nie będzie. Będą się ładnie odbijały na tle zieleni - nawet tej sąsiedzkiej Na jakiej wysokości szczepione te śliwy?
Chyba, że wolisz jednak jakieś kolumnowe - mi jedna i druga opcja pasuje

W tej szkole 100 km też nic nie kupiłaś?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 09:52, 05 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Mirella do Kępna jadę za dwa tygodnie , tam mają hakonki, żurawki, wszystkie byliny na moją różankę, hortensje. Mam nadzieję, że kupię wszystko co potrzebuję.

Te śliwy są szczepione tak ok.1,80 po 50 zł. Podglądam jeszcze wątek Martki i trochę myślałam o grabach. Jak zwykle niezdecydowana małe roślinki można wysadzić, przesadzić, a drzewa już nie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:08, 05 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Martka napisał(a)
Bardzo ładna obwódka z bukszpanu. Super, że realizacja marzeń idzie do przodu


Wczoraj mąż położył kostkę jako obrzeże, tylko brak tych roślin do skończenia
Idę do Ciebie, bo widziałam, że ostro działasz
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 15:50, 05 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wiaan napisał(a)
Odwiedziłam szkółki u siebie i nic nie kupiłam, to mi się nie zdarzało ale znalazłam śliwowiśnie Pissardi wysokie w bardzo dobrej cenie, nawet je zarezerwowałam tylko im dalej w las tym bardziej się zastanawiam czy 3 szt. w szpalerze na mojej małej działce, czy nie zrobi się ciemno. Jak małe to ok, ale w przyszłości. Nie mam za to pomysłu na inne drzewa w tym miejscu. Tak dużo mi się podoba dla przypomnienia jak to miałoby wyglądać:








Te wiśnie nie są jakieś mocno zacieniające.

Wejdź na temat Malgol, ona ma śliczne wiśnie przy ogrodzeniu w szpalerze i wyglada to BOSKO.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 17:46, 05 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, nie będę obiektywna, bo lubię, kiedy dominuje zieleń plus bordowe akcenty, jednak myślę, że oba rozwiązania, wiśnie i graby, byłyby ciekawe. Zrób sobie listę plusów i minusów tych roślin, popatrz nie tylko na kolor, ale też na to, jak rosną, jak z cięciem, jakiego wyglądu można się spodziewać za lat 15, kiedy gubią liście, kiedy startują, jaka cena, dostępność, podejmij decyzję Rabata będzie piękna, już widzę ten szpaler hortensji
Wiaan 17:55, 05 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Masz rację, muszę tak zrobić przegadam jeszcze z domownikami. Hortensje już rosną, będę dosadzać aby było zgrabnie i ukladnie tak wyglądały latem


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 18:54, 05 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, muszę dziś wieczorem przysiąść i przeczytać Twój wątek. A to zdjęcie już na forum gdzieś mi śmignęło, nie wiedziałam, że to u Ciebie, charakterystyczny domek z rozplenicami obok. Pięknie to już jest! Co ja piszę, że będzie Drzewka faktycznie, aż proszą się na tę rabatę
LIDKA 14:33, 06 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Mnie się pomysł z Nigrami podoba. Bardzo.
Ale grab to grab , ma swój urok, siłę witalna i charakter,
do Ciebie pasują oba drzewa. ciekawe co wybierzesz.

p.s. cena Nigry dobra - u mnie po 80-100 w lokalnej szkółce.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kaha565 15:28, 06 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Ja jestem za grabami!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Wiaan 09:29, 07 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Anda napisał(a)


Swietny pomysl. Klon z hakone to w ogole duet idealny wg mnie Zywoplot z tuj jako tlo wystarczy. Tu klon ma byc gwiazda


Ewa postawiłam doniczkę w miejsce przeznaczenia klona, bałagan w trakcie i może trochę nieciekawie teraz wygląda, ale wiadomo chwilowo

Hakone będą bankowo, hortensję na pniu przeniosę gdzie indziej, stipy znikną i powiedz co myślisz abym dała tam trzy kule bukszpanowe razem z hakonkami.
Mam ładne duże okazy z donic, bo już im tam brakuje miejsca.
Widziałam takie aranżacje z czerwonym klonem i tylko kulami z bukszpanu, ładnie razem wyglądały. Trochę mi się kłócą warunki glebowe, ale wtedy inaczej rozłożę nawadnianie pod klonem i bukszpanem.

Przy okazji powiem, że róże puszczają listki, ha ha ha jeszcze czekam na byliny i zrobię fotki.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies