Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 13:41, 27 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Mirella nie mogłam nigdzie zakupić Heidi Klum i wybrałam też taki kolor - Claire Marshall, piękna jest i ponoć ładnie pachnie. Zgapiaj jak najbardziej

Cieszę się bardzo, że podoba Ci się zestawienie. Tak lubię i mam nadzieję, że tak wyjdzie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:35, 27 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Mam nadzieję, że pogoda w końcu będzie ładna i skończę te moje plany. Podczas prac nad różanką i w oczekiwaniu na byliny przerabiam jeszcze taki kąt. Jak był nowy to był taki soczysty, ładny ale teraz mam tam poczucie bałaganu i chcę go przerobić.

Wyciągnę do przodu tą część z kulkami i mam tam ochotę posadzić tego mojego nowego klona atropurpureum w połączeniu z kulkami bukszpanowymi i hakonkami.
Stipy robią tam pod koniec lata latem bałagan, a zresztą będą blisko przy różach, byłoby ich zbyt wiele. Brakuje mi tam właśnie bordo-czerwieni. W połączeniu z soczystą zielenią i limonką byłoby ładnie. Co myślicie? Czy za klonem oprócz żywopłotu tujowego coś powinnam dać jeszcze? Mam jeszcze cisy na stożki. To jest ta rabata:





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 18:44, 27 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
A może jakieś berberysy bordo-kulki?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 18:45, 27 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wiaan napisał(a)


Tak to jest świerk gwiazdkowy. Miałam w planach go przesadzić, ponieważ za chwilę będzie zbyt duży w tym miejscu. Jednak szkoda mi go, rośnie na patelni, podlewany deszczem nie bardzo chciałabym go ciąć, nie wiem jak się zachowa.


Fajny jest, bardzo gėściutki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 18:47, 27 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Wiaan napisał(a)
M

Wyciągnę do przodu tą część z kulkami i mam tam ochotę posadzić tego mojego nowego klona atropurpureum w połączeniu z kulkami bukszpanowymi i hakonkami.
Stipy robią tam pod koniec lata latem bałagan, a zresztą będą blisko przy różach, byłoby ich zbyt wiele. Brakuje mi tam właśnie bordo-czerwieni. W połączeniu z soczystą zielenią i limonką byłoby ładnie. Co myślicie? Czy za klonem oprócz żywopłotu tujowego coś powinnam dać jeszcze? Mam jeszcze cisy na stożki. To jest ta rabata:





Swietny pomysl. Klon z hakone to w ogole duet idealny wg mnie Zywoplot z tuj jako tlo wystarczy. Tu klon ma byc gwiazda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 20:43, 27 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Dosadziłam kulki bukszpanowe do róż i rozlplenicę na wylocie
Jutro jadę po byliny zobaczymy czy coś zakupię. Kulki są moje, przesadziłam z miejsca gdzie coś im nie pasowało, myślę że wydobrzeją. Niektóre kopczyki na różach są z ziemi rodzimej i nie widać gdzie są posadzone


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:46, 29 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Anda napisał(a)


Swietny pomysl. Klon z hakone to w ogole duet idealny wg mnie Zywoplot z tuj jako tlo wystarczy. Tu klon ma byc gwiazda

Ewa rośnie tutaj hortensja bukietowe na pniu, nie wiem czy ją zostawić czy przesadzić. Teraz jak klon mały to może dobrze jakby coś tam było widać w kącie, jak myślisz?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 15:46, 29 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ja bym ją już teraz przesadziła. Nawet jeśli klon mały, to będzie to wyglądać jak dwa grzyby w barszczu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 19:48, 29 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Też mi jakoś ona tam nie leży,a miejsce dla niej mam gdzie indziej.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:54, 29 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Dosadziłam mini bukszpany na obwódkę, są naprawdę male ale bardzo dobrze ukorzenione. Kupowałam już w tym miejscu kolejny raz i szybko się zagęściły.
Jeszcze tylko byliny i kostka do położenia. Robię po trochu bo czasu brak


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies