Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Ludwika 10:59, 23 kwi 2021


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Jeśli chodzi o klony to mam taką obserwację z ogrody mamy, że Garnet w pierwszym roku po posadzeniu miał trochę popalone liście, potem już jakby mniej go to dotykało.

My u siebie posadziliśmy w zeszłym roku Firecrackera (też bordowe liście) i też był popalony. Jestem ciekawa czy w tym roku też tak będzie. Wogóle posadziliśmy w zeszłym roku 6 klonów różnych, jestem bardzo ciekawa co w tym roku pokażą
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Wiaan 12:14, 23 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Ludwika napisał(a)
Jeśli chodzi o klony to mam taką obserwację z ogrody mamy, że Garnet w pierwszym roku po posadzeniu miał trochę popalone liście, potem już jakby mniej go to dotykało.

My u siebie posadziliśmy w zeszłym roku Firecrackera (też bordowe liście) i też był popalony. Jestem ciekawa czy w tym roku też tak będzie. Wogóle posadziliśmy w zeszłym roku 6 klonów różnych, jestem bardzo ciekawa co w tym roku pokażą


Hej, daj znać proszę co pokażą Twoje klony
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:18, 23 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Ela, Mirella korzenie podcięłam, róże posadzone, ciekawa jestem czy wszystko zrobiłam jak należy, okaże się za jakiś czas, mam nadzieję, że już w tym sezonie będą jakieś kwiaty

Pogoda mnie wkurza, pada deszcz ze śniegiem, wieje jak diabli, zimno.
Nie znoszę tak na raty robić rabaty. Jeszcze byliny i obwódka z bukszpanu.
Zrobiło mi się takie puste miejsce i nie wiem co tam dać. Róż na razie wystarczy choć odległości od siebie spore, ale wypełnię bylinami i muszę cierpliwie poczekać aby wiedzieć czy dobrze rozmieściłam.
Jestem z tych niecierpliwych, ale tym razem dam radę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 21:26, 23 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
U nas tak samo, dziś dwa razy się przebierałam, bo zmokłam.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kaha565 22:27, 23 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Wiaan co tam słychać na Twojej frontowej rabacie? Ile od ogrodzenia posadzilas cisy? Czy jescze będziesz dosadzac tam hortensje - czy to temat już nieaktualny? Wrzuć jakąś fote
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Wiaan 09:32, 24 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Kaha565 moja frontowa bez zmian, maleńkie cisy sobie rosną, trochę poczekam zanim będę ciąć z nich kostki pewnie prędzej zrobimy ładniejsze ogrodzenie.
Drzewa jeszcze bez liści wiec chwilowo trochę smutno, dlatego jestem zwolenniczką zimozielonych roslin od frontu, aby w tym okresie było ładnie.
Przycielam w tym roku kostrzewy i ładnie odbiły, fotki z dzisiaj.
Hortensje są nadal w planie ale najpierw muszę zrobić to co mam na liście
Zmierzę ile od ogrodzenia mam cisy.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 17:55, 24 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Bardzo ładnie masz. Równiutko i czyściutko. A trawniczek to chyba sztuczny . Za ładny jest na prawdziwy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 19:23, 24 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Agnieszka dziękuję za pochwały trawnik jednak prawdziwy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kaha565 22:05, 24 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Dzięki za fotkę! Bardzo dobrze ze zrobiłaś te zimozielone, cisowe ekrany.
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Basia_KRK 22:09, 25 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiaan napisał(a)
Kupiłam róże, ale nie było łatwo z dostępnością wszystkiego co chciałam.

Na tą chwilę kupione:
Artemis
Bouquet Parfait podobna kolorystycznie do Artemis (z ciekawości, która mi się lepiej spodoba)
Olivia Rose 2 szt
Aspirin Rose
Princess of Wales
Claire Marshall 2 szt mocny kolor

Kolorystycznie konsekwentnie, ale np. Heidi Klum nie było i kupiłam Claire Marshall jako mocny akcent, nie wiem tylko jaka jest duża bo wszędzie różnie piszą, ale planuję ją niżej niż Olivię. Pozostałe Aspirin Rose i Princess of Wales będą na dole.

Muszę je ułożyć na rabacie tak realnie i zobaczę co dokupić, zarówno byliny jak i trawy. Będzie na pewno szałwia caradonna, bodziszek rosanne, sesleria jesienna lub stipa, sama już nie wiem która i do tego obwódka z bukszpanu.

Boje się tej rabaty, abym nie przegięła z ilością Zrobię tak jak Ewa radziła, posadzę i bedę widziała co dołożyć, a z czego zrezygnować.




Fajne róże kupiłaś, ja też miałam problemy z zakupami i dostępnością wybranych odmian

Kupiłam też Aspirinę Robię z niej szpaler 7 sztuk.

Princess of Wales - piękna, jestem ciekawa jak będzie u Ciebie rosła i jakie faktycznie ma kolory. Też ją rozważałam, finalnie wybrałam 'Garden of Roses'.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies