Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

Borbetka 07:51, 06 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
To miodunka bukszpanowa. Popryskaj czymś na robala. Nie ma tragedii. Ja mam na moim grzyba, same plamy od tych deszczów. A tak się bałam ... i wykrakałam w myślach.
____________________
borówcowy wizytowka
Wieloszka 08:30, 06 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinka napisał(a)
Dzieki sylwus ! I co Teraz ? Ona jest na prawie wszystkich bukszpanach ! Jestem w panice ..da sie je jakos uratowac ?

Sabinko, oprysk Mospilanem pomoże
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 08:34, 06 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinko, obejrzałam szmatę na płocie sąsiadów - KOSZMAR! Czytałam, że nie lubisz konfliktów, ale spróbuj porozmawiać z nimi na spokojnie. A skoro ta szmata podczas wiatru spada na Twoją stronę, to może... im nie oddawaj
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sabinka 08:42, 06 cze 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Agus wlasnie wczoraj rozmawialam. Powiedzialam doslownie ze szkoda ze nie skonsultowali tego z nami bo nam sie to nie podoba i ze przeciez obiecali Thuje. Stwierdzil ze zmienili zdanie bo to duzo pracy z obcinaniem. Nie myslac dlugo powiedzialam ze jesli ta szmata zostaje ma 50 metrow do poprawki bo on ja tylko polozyl dolem na trawie, efekt taki ze cala trawa przechodzi pod szmata do mnie. Ostatnio 3 godziny szarpalam sie i odroslo, wiec powiedzialam ze musi to naprawic. Nie byl zadowolony, bo nawet nie pozegnal sie odchodzac do domu...

Sama widzisz ze jakbys nie powiedziala wyjdziesz na najgorsza! Chore!

Trudno, kupilam juz Hedere ( bluszczyk ) i puszcze go po tej siatce. Nic innego nie wymysle...Chcialam sadzic cisy, ale wzrost powolny i przebijalby sie do niego. A po samej reakcji moge tylko oczekiwac awantur na przyszlosc gdyby mu cos poprzebijalo ta szmate.
____________________
Ogród u Mayi
Wieloszka 08:53, 06 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No nie jest łatwo z takimi sąsiadami...
A siatka jest Twoja, czy sąsiada? Bo nie doczytałam... A bluszcz jak oplecie siatkę, to będzie po jego stronie też...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sabinka 09:13, 06 cze 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
siatka jest wspolna, wspolnie sadzilismy i podzielilismy koszty. Niestety dalismy sie nabrac bo gdybym wiedziala ze tak bedzie dalabym sobie spokoj, ale ludzie malo kiedy dotrzymuja slowa. Trudno...ja bede obcinac gora zeby nie przechodzil...a on niech juz robi co chce..nie dogodzi..mialy byc Tuje
____________________
Ogród u Mayi
Wieloszka 09:25, 06 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Mądry Polak po szkodzie... Nie cierpię takich spółek, szkoda że Ty masz taką bolesną nauczkę... Ale na czym w końcu stanęło - zdejmie te szmaty? Po co zakrywać ładną siatkę?
I jeszcze a propos bluszczu - masz cień na tej siatce? Bo latem może nie znieść palącego słońca... Niedaleko mnie jest ogrodzenie obrośnięte trzmieliną - ona też bardzo fajnie wspina się po siatce, i nadaje się i do słońca i do cienia. Szybko rośnie (w przeciwieństwie do bluszczu), no i nie jest droga - może jeszcze zmienisz zdanie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Joaska 10:21, 06 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Nie wiem co ja bym zrobiła w takiej sytuacji, ale szmaty na siatce bym chyba nie zniosła, chyba bym męczyła Żona o postawienie muru albo przynajmniej płotu z desek, na murze to przynajmniej jakieś graffiti mogłabym wyczyniać
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sabinka 14:17, 06 cze 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Aga trzmielina? jaka odmiana?

Asienko no wlasnie tez mecze mojego ale mowi ze wszystko w swoim czasie! Chyba postawie ale nie w najblizsze kilka lat...w przyszlym roku robimy tynk, w tym konczymy to co pozaczynane, no moze za 4 lata cos z tym murem zrobie pokombinuje...
____________________
Ogród u Mayi
Wieloszka 14:24, 06 cze 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Trzmielina Fortune'a - różne są odmiany - "Emerald'nGold" "Canadle Gold" (złoto żółta, taka jak u mnie pienna) "Emerald Gaiety" (biało obrzeżona) "Sunspot"... Wybór jest duży, u mnie w okolicy te "emerald" po 6zł w szkółkach, a po 3,5 można kupić bezpośrednio u producenta. Szybko rośnie, jest bezproblemowa, jak podmarznie zimą, to wiosną się tnie i szybko odbija. Obfociłabym Ci to ogrodzenie, ale to prywatny dom, trochę niezręcznie...
Na niektórych zdjęciach z tego linka jest pokazana, jak się pnie po siatce:
lfficial&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=F3-wUfWQL4_ktQa_t4DACQ&ved=0CC8QsAQ&biw=1920&bih=976" target="_blank" rel="nofollow">http://www.google.pl/search?q=trzmielina+fortunea&client=firefox-a&hs=Bga&rls=org.mozillalfficial&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=F3-wUfWQL4_ktQa_t4DACQ&ved=0CC8QsAQ&biw=1920&bih=976
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies