Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

Syla 19:13, 21 maj 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Sabinka napisał(a)
I jeszcze taka ciekawostka
- Do cienia ( Ginger Ale + Pear Crisp + Citronelle)
- Do pol-cienia ( Caramel + ginger Peach +Midas Touch)
- Do slonca ( Black Beauty + Lime Marmelade + Fire Chief )


do słońca z własnych doświadczeń dodałabym jeszcze caramel
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Ewa4 21:50, 21 maj 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Nadrobiłam zaległości i będę podglądać bo na doradzanie się nie piszę .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Sabinka 08:52, 22 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Prosze powiedzcie czy one sa kaput?



____________________
Ogród u Mayi
GabiK 09:37, 23 maj 2013

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Nie są kaput, o ile dobrze widzę, to te zielone listki w środku są młodziutkie. Będą żyć.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Joaska 09:55, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
żyją żyją!!! wsadzaj do ziemi zasil biohumusem i bedzie dobrze , poobcinaj po bokach te zeschnięte listki
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Wieloszka 09:56, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Joaska napisał(a)
żyją żyją!!! wsadzaj do ziemi zasil biohumusem i bedzie dobrze , poobcinaj po bokach te zeschnięte listki

Podpisuję się!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sabinka 10:01, 23 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
UUffffff!

Przesadzalam je bo w tamtym roku mialam opoznienie i poprostu je wlozylam gdzie moglam !

Ale mi kamien z serca spadl ! Dzieki dziewczynki
____________________
Ogród u Mayi
Wieloszka 10:07, 23 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sabinka napisał(a)
I jeszcze taka ciekawostka
- Do cienia ( Ginger Ale + Pear Crisp + Citronelle)
- Do pol-cienia ( Caramel + ginger Peach +Midas Touch)
- Do slonca ( Black Beauty + Lime Marmelade + Fire Chief )

Fajne ściągi! Przydadzą się bardzo!
Poczytałam trochę wstecz - co do bukszpana - absolutnie nie do kwaśnej ziemi.
W tym wąskim paseczku wzdłuż drogi dojazdowej i ogrodzenia nie szalałabym z mnogością gatunków - mało tam miejsca. Jeśli sąsiadka nie ma nic przeciwko temu (ogrodzenie Twoje czy Jej?) to na płot puściłabym jakieś pnącze, a dołem grupami 2 kolory berberysów (np. Maria i Atropurpurea) cięte w niski żywopłocik. Albo inny pomysł: thuje smaragd, a dołem w wolnych miejscach trzmielina płożąca (np. Emerald'n gold). Gosia fajne projekciki puzzluje
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sabinka 10:13, 23 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Wieloszka napisał(a)

Fajne ściągi! Przydadzą się bardzo!
Poczytałam trochę wstecz - co do bukszpana - absolutnie nie do kwaśnej ziemi.
W tym wąskim paseczku wzdłuż drogi dojazdowej i ogrodzenia nie szalałabym z mnogością gatunków - mało tam miejsca. Jeśli sąsiadka nie ma nic przeciwko temu (ogrodzenie Twoje czy Jej?) to na płot puściłabym jakieś pnącze, a dołem grupami 2 kolory berberysów (np. Maria i Atropurpurea) cięte w niski żywopłocik. Albo inny pomysł: thuje smaragd, a dołem w wolnych miejscach trzmielina płożąca (np. Emerald'n gold). Gosia fajne projekciki puzzluje


Temat sasiadow moze nie poruszac. Nie szkodza, nie marudza..ale tez nie licza sie z innymi, podczas kiedy ja ciagle pytam o ich zdanie. Drazni mnie to ale nie jestem osoba konfliktowa i wole unikac spiec.

CHce posadzic wlasnie cos fajnego zeby ta droga nie byla taka byle jaka tylko zeby prezentowala dom i wlascicieli.

Podoba mi sie Twoj pomysl tylko ciagle to pytanie czy z czasem thuje nie beda mi niszczyc drogi? Mysle o korzeniach. Smaragdy mi sie bardzo podobaja!!
A bukszpan mi tam padnie?
____________________
Ogród u Mayi
kaisog1 13:32, 23 maj 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Proszę Jednak pamietac trzeba, że tam jest tylko 40 cm.... tak na prawde to ja nie wiem czy to na tuje wystarczy.... Zawsze można asfalt wyciać i problem rozwiązany

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies