Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 11:33, 19 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Konieczki napisał(a)
Basia solniczka w reke "A idźże je posól"

Ogrod jak i dom cudowne


No coś wspaniałego, typowo do 'krakosku' Witam Cię serdecznie w moim wątku

eM zbiera ślimaki teraz codziennie rano i wieczorem, końca nie widać, nie wiem skąd ich się tyle bierze. Kupiłam te granulki (przyjazne dla zwierząt) , były w Casto, zobaczymy jak z efektem, chociaż pewnie częściowo to będzie pewnie zasługa tego, że wyzbierane...
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 11:56, 19 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Luckaa napisał(a)
Basiu piekny ogród, i piekna zmiana, sama zakładam ogród na starych włosciach i wiem o ile to cięższa praca. Bardzo podoba mi się to drewno na ogrodzeniu, napiszesz skąd pochodzi i jak z utrzymaniem? Szukałam takiego, ale nigdzie nie moge znaleść.

Cześć Luckaa Witaj u mnie w ogrodzie! Bardzo dziękuję za miłe słowa, trzymam kciuki za Twój ogród, bo sama wiem ile to pracy ze starymi włościami
Jeżeli chodzi o drewno, to tak jak pisałam Beatce, to drewno elewacyjne: Modrzew Syberyjski profil Rhombus 24x68x6000 cm, dodatkowo jeszcze przez nas zaimpregnowane olejem Remmers w kolorze orzech, który wyszedł jakby to był kolor Teak
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Luckaa 13:24, 19 cze 2020


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Basia_KRK napisał(a)

Cześć Luckaa Witaj u mnie w ogrodzie! Bardzo dziękuję za miłe słowa, trzymam kciuki za Twój ogród, bo sama wiem ile to pracy ze starymi włościami
Jeżeli chodzi o drewno, to tak jak pisałam Beatce, to drewno elewacyjne: Modrzew Syberyjski profil Rhombus 24x68x6000 cm, dodatkowo jeszcze przez nas zaimpregnowane olejem Remmers w kolorze orzech, który wyszedł jakby to był kolor Teak


Robiliście sami te płotki czy kupiliście już gotowe? Ja kupiłam na próbe jedno takie podobne w Ikei, ale to strasznie drogo wyjdzie na całość. Szukam w internecie, ale nawet niewiem jak to nazwać.
____________________
Lucyna
Konieczki 14:51, 19 cze 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Luckaa rob sama, nie wiem jak Basia ale ja z mezem po wycenie ogrodzenia podjelismy decyzje i sami zrobilismy (bardzo podobne do tej scianki), za tydzien dwa bede robic pregole - prawie identyczna do Basi inspiracji
____________________
Zielonym do góry... :)
Basia_KRK 10:53, 20 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
U nas panel z ławeczką robił zaprzyjaźniony stolarz, wg naszego projektu

Konieczki napisał(a)
za tydzien dwa bede robic pregole - prawie identyczna do Basi inspiracji


Koniecznie daj znać jak wyszło!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 11:19, 20 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Ciągle pada, nie można się nawet nacieszyć ogrodem, nie wspomnę już o jakiś przyjemnych pracach ogrodowych Trawa rośnie w tempie błyskawicznym, koszenie na okrągło, czekamy tylko na dzień w którym trawa będzie sucha, żeby jakoś poszło Za to roślinki wyglądają na szczęśliwe, dostały naprawdę dużo wody, bujnęły niesamowicie, wszystkie hortensje pięknie rosną (oprócz kilku sztuk zeżartych przez ślimaki).

Rodki kończą, w tym roku Nova Zembla dała niesamowity pokaz, aż klapnęła od ilości i ciężaru kwiatów. Szkoda, że padający deszcz skrócił jej spektakl.



Żurawki 'Lime Marmalade' - bardzo ładnie odbiły, chociaż na wiosnę wyglądały marnie, nie zdążyłam ich podzielić, ale jak widać może jeszcze nie było im to potrzebne.


Klony 'Shirasawy Aureum' też fajnie świecą w leśnym zakątku Wokół nich posadziłam tiarellki 'Pink Skyrocket' - niesamowite, że one mają jeszcze kwiatki! Co to będzie za rok, jak już się u mnie zadomowią!



A tu klony 'Shirasawy Aureum' w innej części ogrodu, bardziej słonecznej, widać, że są przebarwione na bardziej żółty kolor, niż te na leśnej rabacie.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 11:41, 20 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
I jeszcze coś kwitnącego

Tawułka - Astilbe arendsii 'Look At Me'


Tawułka - Astilbe 'Whiteberry' Short n' Sweet Collection


Moje pierwsze jarzmianki w ogrodzie Odmiana: 'Star of Fire'


A na koniec sezonowe skrzyneczki, obowiązkowo z kufeą ognistą
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
beta 12:38, 20 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Pieknie Basiu u Ciebie
ja Małża też juz przekonałam do tej pergoli...teraz tylko czas i do dzieła
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Makao_J 11:25, 21 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kufeę będziesz przechowywać zimą na przyszły rok czy raczej nastawiasz się na jeden sezon?

Jaki kolor farby wybierasz do swoich pergoli w ogrodzie?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Johanka77 12:09, 21 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć Basia!
Witaj w krainie deszczowców, u nas to samo, ciągle pada…

Fajne te klony. Myślę, że posadzę sobie w końcu i ja nad tym jeziorem
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies