Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Andrzej_ 13:45, 22 cze 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Basia_KRK napisał(a)


Ostatni, pełny, tegoroczny kwiat rododendrona. Nie mam pojęcia co to za odmiana, pewnie jakiś najzwyklejszy, najpopularniejszy.





Nie taki najzwyklejszy znowu . To rhododendron ponticum "Roseum", u mnie też w tej chwili kwitną - zawsze jako ostatnie. Łatwo je rozmnożyć przez odkłady.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
greg66 15:40, 22 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Passiflora, hmmm cudo
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
asica 09:30, 23 cze 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Basia_KRK napisał(a)
I jeszcze widoczki ogólne Widać, że po deszczu zieleń bujnęła!

Świetne rozwiązanie. Mam nierówność w ogrodzie, która mnie denerwuje. .
A ogród pięknie się prezentuje.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
KasiaBawaria 07:53, 24 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekny ten murek, bardzo fajne rozwiazanie.
____________________
Zapraszam na kawe
Grazia 09:42, 24 cze 2020


Dołączył: 07 paź 2015
Posty: 55
Witam.

Piękny ogród.
Te stare drzewa mnie zauroczyły. Tworzą klimat.
Pozdrawiam.
____________________
Grażyna - Ogród (nie) do ogarnięcia
Basia_KRK 14:22, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Słonecznie witam się w czwartek, wreszcie nie pada!

Uwielbiam te czerwone pędy hortensji 'Vanilla Fraise' Klony 'Orange Dream' trochę wyblakły od deszczu.


Dostałam 3 duże sadzonki liliowców 'Happy Returns' już kwitnące. I pomimo, że u mnie w ogrodzie występuje kolor żółty, to ciężko jest mi je wkomponować. Na razie zostały w doniczkach i przymierzam je pod trzmieliną, tam, gdzie pisałyście, aby dać coś "srebrnego" w liściach.


Pierwsza jeżówka, która zaczyna kwitnąć. To prawdopodobnie klasyczna Magnuska albo 'Glowing Dream', notabene koszmarnie pożarte mam wszystkie jeżówki przez ślimaki
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 14:23, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Andrzej_ napisał(a)


Nie taki najzwyklejszy znowu . To rhododendron ponticum "Roseum", u mnie też w tej chwili kwitną - zawsze jako ostatnie. Łatwo je rozmnożyć przez odkłady.

Dziękuję Andrzeju, zapiszę sobie, faktycznie dokładnie tak wygląda jak w interncie
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 15:01, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
asica napisał(a)

Świetne rozwiązanie. Mam nierówność w ogrodzie, która mnie denerwuje. .
A ogród pięknie się prezentuje.

KasiaBawaria napisał(a)
Piekny ten murek, bardzo fajne rozwiazanie.


Dziękuję, też mi się wydaje, że fajnie wyszło to niwelowanie poziomów właśnie z wykorzystaniem tego kółka

barbara_wolny napisał(a)
Rabata w kółku piękna, też mnie czeka wykonanie takiej kulistej rabaty, pochwal się co tam posadziłaś?


Nooo, sporo tam tego nasadziłam Pewnie znów za dużo i za dwa lata będę przesadzać. Podstawą są kule cisowe, do tego hortensje 'BoBo', od strony zewnętrznej są posadzone i mają się przewieszać turzyce / carex 'Ribbon Falls', a od strony wewnętrznej kółka są turzyce / carex 'Everest'. Co jeszcze, wiosną kwitną białe zawilce wielkokwiatowe oraz irysy syberyjskie 'Alba', to wszystko jest uzupełnione żurawką 'Palace Purple', no i dodatkowo, gdzie się da, to jest upchany bodziszek 'Rozanne', do tego werbeny patagońskie. Brakuje mi tylko jeszcze jesiennych zawilców 'Honorine Jobert' i będzie gotowe. No i jeszcze jakieś cebulowe muszę posadzić, ale na razie nie mam pomysłu na to. Myślę, ża taki prawdziwy efekt, to będzie dopiero za rok

Jeżeli chodzi o te nasadzenia w tym kółku, to inspiruję się tym zdjęciem, i tym zdjęciem także, tylko zamiast bukszpanów, posadziłam kule cisowe

Czym uzupełnić tą rabatę, korą czy jakimś kamieniem?


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Makao_J 15:24, 25 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Od początku podoba mi się Twój ogród. Wszystko co pokazujesz jest takie pasujące do siebie. Uwielbiam tu zaglądać.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Basia_KRK 15:39, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Od początku podoba mi się Twój ogród. Wszystko co pokazujesz jest takie pasujące do siebie. Uwielbiam tu zaglądać.

Ślicznie dziękuję Aniu Metodą prób i błędów tak wyszło Buziak!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies