Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

inka74 07:58, 18 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
KasiaBawaria napisał(a)


Powaznie tak masz?U mnie sie mnozy ale kwitnie i to obficie. Tylko te mlode cebulki w pierwszym roku bez kwiatow. Moze stare zamieraja?
poważnie. Miałam posadzone z 50 cebulek na jednej rabacie. Pierwszy rok kwitły ładnie, nawet bardzo choć się pokładają i lepiej jak mają oparcie na innych bylinach takich średnich. W drugim roku pojawiło się kwitnących może z 10 sztuk za to całe mnóstwo szczypioru. Rozmnożyły się ale nie zdążyły nabrać masy do zakwitnięcia. Teraz w 3 roku mam może z 30 sztuk kwitnących i szczypioru było 4 razy więcej, wręcz połacie się porobiły. Częściowo je wyrwałam to cebulki były mikrusie. Nie wiem czy je wyrywać, segregować, poletko do podrastania zrobić. Przy dużych rabatach podejrzewam to nie problem ale przy moich małych to mi szkoda. Duże czosnki to wiem, że stara cebula najczęściej zanika a zostają przybyszowe/z podziału i te potrzebują 2 lata aby kwiat wydać. Przez przypadek wyrwałam giganteum i z cebulki o wielkości mojej dłoni została taka o wielkości palca. Szok. Wiem już dlaczego one nie powtórzą szybko kwitnienia. Ale nie wszystkie tak się zachowują bo już white gigant cebulkę miał dużą. Ale tych maluchów nie wiem jak traktować. Z letnimi czosnkami takiego problemu nie ma. Ładnie kępa przyrasta, kwitnie co roku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agania 08:18, 18 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Współczuję walki ze ślimakami, ja stosuję snacol bez ograniczeń ponieważ,
od 3 lat rozbudowuję na nowo ogród bylinowy.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Makao_J 10:38, 18 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Opaski miedziane wokół rabat załatwiłyby sprawę raz na zawsze, ale weź tu teraz przerabiaj ogród.
U mnie też ślimaki łażą. Hosty zagrożone jak co roku.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Luckaa 14:12, 18 cze 2020


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Basiu piekny ogród, i piekna zmiana, sama zakładam ogród na starych włosciach i wiem o ile to cięższa praca. Bardzo podoba mi się to drewno na ogrodzeniu, napiszesz skąd pochodzi i jak z utrzymaniem? Szukałam takiego, ale nigdzie nie moge znaleść.
____________________
Lucyna
Johanka77 20:44, 18 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Luckaa napisał(a)
Basiu piekny ogród, i piekna zmiana, sama zakładam ogród na starych włosciach i wiem o ile to cięższa praca. Bardzo podoba mi się to drewno na ogrodzeniu, napiszesz skąd pochodzi i jak z utrzymaniem? Szukałam takiego, ale nigdzie nie moge znaleść.


Cześć Lucka!
Zaintrygowało mnie Twoje miejsce na ziemi!

Skąd jesteś i dlaczego nie masz wątku?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Konieczki 21:07, 18 cze 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Basia solniczka w reke "A idźże je posól"

Ogrod jak i dom cudowne

____________________
Zielonym do góry... :)
Magda70 21:58, 18 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
KasiaBawaria napisał(a)


Powaznie tak masz?U mnie sie mnozy ale kwitnie i to obficie. Tylko te mlode cebulki w pierwszym roku bez kwiatow. Moze stare zamieraja?


No właśnie też się dziwię. U nie się mnoży i kwitnie co rok. Ja go uwielbiam.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
KasiaBawaria 08:08, 19 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie ten szczypior tylko w pierwszym roku sie pokladal. W drum podsypalam go kompostem, zeby rosl glebiej i od tej pory jest super..Ziemia piaszczysta glina.
____________________
Zapraszam na kawe
beta 08:29, 19 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Basia_KRK napisał(a)

Dziękuję Beatko Jak je zobaczyłam, to tak też czułam, że będą fajnie pasować do "mojej" kolorystyki ogrodu.

Ten zakątek to tak naprawdę jest podest tarasowy pod basen i leżaki. Póki co, czekamy na słonko i cieplejsze dni Mam tam właśnie te donice z oleandrami (te ciemno brązowe także), niestety oleandry mi się przesuszyły przez zimę w garażu i teraz dopiero odbijają nowe liście. Są też krzewy z białymi hibiskusami. To wszystko jak bujnie, bardzo fajnie zasłania basen i lecie w ogóle go nie widać.





Basiu zainspirowałaś mnie tym zakątkiem...pokazywałam Małżowi...chcę takie coś u siebie...będę zgapiać, tylko jeszcze nie wiem kiedy...nie masz nic przeciwko?
a pokazałabyś z bliska jak ta ławeczka jest tam zawieszona?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Basia_KRK 11:26, 19 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)


Basiu zainspirowałaś mnie tym zakątkiem...pokazywałam Małżowi...chcę takie coś u siebie...będę zgapiać, tylko jeszcze nie wiem kiedy...nie masz nic przeciwko?
a pokazałabyś z bliska jak ta ławeczka jest tam zawieszona?


Bardzo mi miło Beatko! No coś Ty, nie mam nic przeciwko, sama się inspiruję wieloma rozwiązaniami Zrobię zdjęcia ławeczki Cały panel i ławeczka są zrobione z desek: Modrzew Syberyjski profil Rhombus 24x68x6000 cm (kupowaliśmy deski o długości 6m, bo takie najlepiej wizualnie nam pasowały). Mam też zrobiony nad jedną częścią taki "daszek", ponieważ od sąsiada przechodzi do mnie róża pnąca i chciałam ją jakoś przewiesić. Inspirowałam się tym rozwiązaniem: clik.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies