Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 16:56, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Ta inspiracja bardzo mi się podoba. Nawet nie wiem czy dosadzałabym tam szałwie bo i bez niej, hakone z Anabelkami wyglądałyby super.

Ciekawa jestem jak ta rabata wygląda z kwitnącymi hortensjami?
Te irysy wtedy już nie kwitną? Są same liście? Czy mocno zasłaniają hortensje?



Joku napisał(a)
Pomysłu na obwódkę nie mam. Ale mam pytanie: jesteś zadowolona z Pink Annabelle? Chodzi za mną od dłuższego czasu i chodzi .

Aniu, Jolu, Pink Annabelle będą u mnie dopiero drugi sezon, nawet nie mam zdjęć z zeszłego roku gdy kwitły. Na tą chwilę są już w tzw. blokach startowych, jeszcze chwilka, trochę więcej słonka i zacznie się spektakl. Kiedyś zobaczyłam to zdjęcie i pomyślałam, że to idealny pomysł, na wykorzystanie poletka pod sosną u mnie, i tak właśnie teraz sobie rosną

Aniu, z lewej strony widać liście przekwitniętych irysów, one kwitną znacznie wcześniej niż hortensje, potem te liście ścianam, jak już się "położą", dlatego koniecznie muszę coś tam posadzić... Zrobię później lepsze zdjęcie tego zakątka.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 17:27, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
I jeszcze kilka dzisiejszych ogrodowych ujęć

Moje ukochane Gaury, niestety u mnie bardzo słabo zimują i co roku dokupuję nowe


Róże okrywowe 'The Fairy' w tym roku zapączkowane na maksa

Rutewka 'Hewitt's Double', jeszcze nie kwitnie.


Paprociowy zawrót głowy, dwa rodzaje adiantum, uwielbiam!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 17:37, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
I zdjęcia bardziej od frontu i podjazdu, hortensje 'Strong Annabelle', w tym roku okrutnie zeżarte przez ślimaki, zarówno liście, jak i kwiaty, obcinałam wczoraj, bo wyglądały marnie, teraz jest bardziej łysawo

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Makao_J 18:40, 25 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Różowe Anabelki też planuję kiedyś zakupić. Jak znajdę miejsce na większą ilość.

Czy próbowałaś glebę pod gaurę wymieszać z piachem? One chyba nie lubią podmokłej gleby zimą. Moje kwitną co roku ale mają suszę. Kępy wielkie że muszę podpierać bo ścieżkę całą zarastają.

Na pewno nie chodzi o przemarzanie bo moje na największym przewiewie rosną w pełnym słońcu.

Róże The Fair to żelazne róże. Niezawodne. Moje też obsypane pąkami. Co drugi rok tnę mocno bo zarosłyby najchętniej wszystko wokół.

Twoje paprocie cudne drobinki. Pokaż szerszy ich kadr.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Basia_KRK 20:40, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Czy próbowałaś glebę pod gaurę wymieszać z piachem? One chyba nie lubią podmokłej gleby zimą. Moje kwitną co roku ale mają suszę. Kępy wielkie że muszę podpierać bo ścieżkę całą zarastają.

Na pewno nie chodzi o przemarzanie bo moje na największym przewiewie rosną w pełnym słońcu.


Twoje paprocie cudne drobinki. Pokaż szerszy ich kadr.

Właśnie mam nowe sadzonki gaury podsypię im do dołka piasku, zobaczymy czy to pomoże Dziękuję za przypomnienie!

Adiantum są cudne, tak delikatne, a zarazem wytrzymałe. Ciężko mi zrobić szerszy kadr, bo starasznie ciasno w tym zakątku


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 20:56, 25 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Hakone będzie lepsza zdecydowanie!
Pisałam o szałwii bo chciałaś kwitnące

Johanka77 napisał(a)
Albo przepleć. Będzie spójnie dookoła.
Hakone i między nią szałwia

Już nie wiem co robić, przymierzyłam dzisiaj sadzonki hakone (zwykła zielona nieodmianowa), 5 sztuk, pod Pink Annabelle i sama nie wiem czy je tam sadzić, czy nie? Niby efekt na tym zdjęciu jest super, ale u mnie jakoś to marnie wygląda, i co robić? Może jest ich za mało?

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Joku 21:50, 25 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
Myślę że na taki efekt trzeba trochę poczekać - tzn. trawy muszą się rozrosnąć.

Doczytałam o Pink Anabelle. Masz nawadnianie pod sosną? Podlewasz ręcznie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Makao_J 22:24, 25 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Może po prostu te hakonki są jeszcze za małe.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
inka74 22:30, 25 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wg mnie hakonek jest wystarczająco. Pink u mnie sporo miejsca zabiera mimo iż już się nie kładzie. Trzeba poczekać na efekt ale warto. To świetne hortki są
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magara 23:29, 25 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Basia, "jesteś" kolejnym ogrodem, który mnie frustruje Pięknie masz
Jak ja Wam zazdroszczę, że wiecie co z czym sadzić i jeszcze macie to "coś" gdzie kupić
Przy okazji - widziałam, że pisałaś u Asi jeżówkowej o zamówieniu od B. - jeszcze zanim przeczytałam wysłałam Ci priva w tej sprawie
A przy drugiej okazji - co z Twoimi ślimakami??? Jak walczysz???
Niestety preparat, który Ewa-Anda polecała jest u mnie nie do zdobycia, w casto niby jest ale de facto nie ma W moim mieście powiatowym preparaty na ślimaki praktycznie wykupione wszystkie O tych bardziej eko to już w ogóle można zapomnieć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies