Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 18:00, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)
Bieli bym dodała z odrobiną srebrnego w liściach i może właście odrobinę takiego granatu lub czerni ale tylko jako pojedyńcze 1-2 akcenty

Inka to bardzo fajny pomysł, srebro wpasuje się jakoś do tego żółtego? Tylko co by to mogło być? Musi być niskie, żeby dało radę i sobie rosło pod tą trzmieliną. Mogłabym to też posadzić centralnie po drugiej stronie, pod tym modrzewiem japońskim 'Mazanek'



Takie ciemne akcenty to też jest dobra myśl, i tak chyba więcej mi się tam nie zmieści na tych moich 'cudownie' wąskich rabatach Wrzucam lepszy widok, mam tam wciśnięte krzaki białych piwonii 'Shirley Temple'. Może właśnie ten czosnek główkowaty będzie też dobrym pomysłem? Przebije się przez te liście żurawek i będzie się bujał nad nimi Mam tu wystawę słoneczną, więc w sam raz.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Roocika 18:09, 15 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basia_KRK napisał(a)


Hehehe, wspaniale Beatko To by było ciekawe doświadczenie Ja też lubię ten zakątek, w tym roku zrobiliśmy tam ławeczkę, jeszcze ją obsadzam roślinkami

Przepraszam, ale nie mogłam się oprzeć i muszę wrzucić znów coś z serii "przed i po"

PS. Czarny pies na zdjęciu, to nasza poprzednia sznaucerka olbrzymka






Niesamowite!
Widać konsekwencję w tworzeniu ogrodu, że wiesz jaki chcesz osiągnąć efekt!
Zmiany robią wrażenie!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basia_KRK 18:10, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
karo napisał(a)
Właśnie mojemu powiedziałem, że to ostatni rok bez kwiatów inaczej # wylatujesz #
Ciekawe czy posłucha

Ja swojego też przesadziłam bo rósł na słońcu praktycznie 12 godzin , to chyba za długo, co?
Teraz może z 5 godzin ma słońce a przez resztę dnia rozproszone.


Posłucha A kiedy go przesadzałaś? One podobno jakoś 2-3 lata od posadzenia/przesadzenia muszą się aklimatyzować. Mój biały kousek ma słońca około 8-10 godzin łącznie. Częściowo rozproszone.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 18:11, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Dzięki Basia. Myślałam że one są bardziej zwięzłe a nie takie ażurowe. Musiałabym posadzić krzaki gęściej i więcej.
Ile wysokości mają? Tniesz je? Jeśli tak to po całości czy tylko obcinasz kwiatostany?
Danusia pisała że można ciąć mocniej ale kosztem kwitnienia. Jednak to może być klucz do ich zagęszczenia.

Jeśli możesz to napisz jeszcze jak duże liście mają u Ciebie albo zrób fotkę liścia z dłonią.

Ps. Sorki że aż tyle pytań ale ja maruda jestem - już Kasia mi to powiedziała Kiedyś taka nie byłam.

Aniu nie tnę ich, postępuję dokładnie tak, jak z ogrodowymi. Nawet nie wiedziałam, że można. Krzaki są ogromne, wg mnie mają dobrze ze 2 metry już. Mi to akurat pasuje, bo są w ostatniej linii w ogrodzie. Liście też są ogromne, zwłaszcza te z niższego piętra, poniżej kwiatostanów, nie jestem w stanie objąć ich aparatem z bliska nawet, mają jak nic ze 30 cm, a niektóre nawet i 40 cm. Tu na zdjęciu jeden z liści tych, które są bliżej kwiatostanów, czyli takiej średniej wielkości

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agania 18:27, 15 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Basia_KRK napisał(a)


Hehehe, wspaniale Beatko To by było ciekawe doświadczenie Ja też lubię ten zakątek, w tym roku zrobiliśmy tam ławeczkę, jeszcze ją obsadzam roślinkami

Przepraszam, ale nie mogłam się oprzeć i muszę wrzucić znów coś z serii "przed i po"

PS. Czarny pies na zdjęciu, to nasza poprzednia sznaucerka olbrzymka






Mistrzowska zmiana, ale jesteś uzdolniona
Psica super
Serraty uwielbiam, masz Chocolate?
W którym miejscu stoi basen?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
greg66 19:14, 15 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ale ekstra, żurawki jakie wypasione a te derenie to mnie rozwaliły, no cudo
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Basia_KRK 19:29, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Roocika napisał(a)

Niesamowite!
Widać konsekwencję w tworzeniu ogrodu, że wiesz jaki chcesz osiągnąć efekt!
Zmiany robią wrażenie!

Asia, dziękuję To prawda, takie zdjęcia "przed i po" to zawsze fajnie wychodzą, robią dobrą robotę aż żałuję, że mam ich tak mało ze starego ogrodu. Co do samego efektu, to przyznam, że tak naprawdę nie wiem jaki chcę osiągnąć efekt. Ciągle mi się zmienia wizja i jestem mało konsekwentna w swoich wyborach - dobrze, że tylko ogrodowych I to chyba nie jest dobre, bo w ogrodzie miesza się wtedy mnóstwo różnych stylów, elementów, itp. I tak jest też i u mnie. Ale chyba najważniejsze, że lubię swój ogród i dobrze się w nim czuję.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:34, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Agania napisał(a)

Mistrzowska zmiana, ale jesteś uzdolniona
Psica super
Serraty uwielbiam, masz Chocolate?
W którym miejscu stoi basen?

Agatko, dziękuję, zawstydzasz mnie lekko, to efekt lustrzanki
Moim zdaniem moje to nie są Chocolate, nie mają żadnej nazwy na etykiecie, więc chyba zwykłe najzwyklejsze nieodmianowe?
Basen - w lecie - stoi tam, gdzie donice (te drewniane brązowe i ta miedziana), tam mam właśnie drewniany podest. Tzn. mieścił się tam z drewnianymi donicami, do tego barek i leżak, teraz z miedzianą donicą może być już trochę ciasno Zobaczymy, jak coś, to będziemy przestawiać... donice
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Makao_J 19:59, 15 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Basia_KRK napisał(a)

Aniu nie tnę ich, postępuję dokładnie tak, jak z ogrodowymi. Nawet nie wiedziałam, że można. Krzaki są ogromne, wg mnie mają dobrze ze 2 metry już. Mi to akurat pasuje, bo są w ostatniej linii w ogrodzie. Liście też są ogromne, zwłaszcza te z niższego piętra, poniżej kwiatostanów, nie jestem w stanie objąć ich aparatem z bliska nawet, mają jak nic ze 30 cm, a niektóre nawet i 40 cm. Tu na zdjęciu jeden z liści tych, które są bliżej kwiatostanów, czyli takiej średniej wielkości



Oooo w moooordę. WOW. Cudo. Ja bym dla samych liści ją wzięła. Cudnie będzie wśród nich modelka wyglądała. Już to widzę. Poszukam dużych sadzonek. Może w Pęchcinie będą mieli. Muszę zadzwonić.

Poszukam tego linku od Danusi o ich cięciu. Na pewno odradzała cięcie formujące bo nie zakwitnie. Ale ja bym ze dwa sezony pocięła trochę żeby zagęścić. Danusia pisała też że jej ona wymarza i co roku puszcza nowe pędy.


Ps. Twoje żurawki też dobrze wyglądają. Większe są od moich na pewno.


Ps2. Mam
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/199-hortensje-sadzenie-i-pielegnacja
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dorota123 20:04, 15 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basia_KRK napisał(a)
Dwie nowe donice też załapały się na fotki, w największej wylądował oleander. Średnia czeka jeszcze na nasadzenia. Na zdjęciu jest też wreszcie odnaleziona i zakupiona kufea ognista Musi mieć dużo słonka. W PL nie zimuje w gruncie, jest raczej traktowana jako jednoroczna, aczkolwiek podobno bez problemu przezimuje w garażu. Zobaczymy


Prześlicznie wyglądają nowe donice w tym zakątku. Bardzo ładne to miejsce.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies