Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Margerytka40 19:49, 12 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A jakie nawozy stosujecie dziewczyny?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Basia_KRK 21:00, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Ja w tym roku do hortensji stosowałam dwa: ten ekologiczny BiOgardena oraz Substral do hortensji 100 dni, taki składający się z dwóch woreczków (jeden odżywia, a drugi zakwasza dla koloru).
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agania 21:03, 12 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Hortensje Ci szaleją
Super paproć dorwałam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Basia_KRK 21:14, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
I jeszcze taki zdjęciowy mix




Hortensja Black Diamonds 'Baroque Angel Blue' (tak jest na etykiecie), natomiast wydaje mi się, ze to odmiana Black Diamonds 'Dark Angel' Purple albo Red. W tym roku ma bardzo mało kwiatków Bardzo lubię tą odmianę, ma ciemne liście, i ciekawe kwiatostany (takie jak tutaj). Oczywiście standardowo u mnie, jest bardziej różowa niż fioletowa


Floks / Phlox 'Early Purple Eye':
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:23, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Agania napisał(a)
Hortensje Ci szaleją
Super paproć dorwałam

To prawda, całkiem ładnie w tym roku, to chyba ten mokry maj i czerwiec im pomógł Szkoda tylko, że tyle pąków hortensji ogrodowych załatwiły przymrozki (ja ich nie okrywam)

Aganiu, a co to za paproć? Widziałam jakiś czas temu w Twoim wątku zdjęcie, ale nie wiem, czy o tą chodzi?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Makao_J 08:32, 13 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Próbuję nadrobić wszystkie posty

Hortensja Pink Anabelle leży tak jak zwykła. Niestety bez podpór nic nie zdziałasz. Ja w tym roku sprawdzam te metalowe ale obawiam się że mogą się na nich łamać.

Masz śliczne te ogrodowe. Moje standardowo są bez kwiatów.

Zgadzam się z Karolą. Tam brakuje ściany drewnianej. To będzie "kropka nad i" ba tej rabacie. Dereń w tym miejscu pasuje jak ulał. Wszystko gra.
Zresztą jak w całym Twoim ogrodzie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
popcorn 09:21, 13 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pięknie!

Ile lat ma Twój dereń pagodowy? Przecudny
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 09:48, 13 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Więcej Tu nie zaglądam

depresji dostanę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Basia_KRK 11:10, 13 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Hortensja Pink Anabelle leży tak jak zwykła. Niestety bez podpór nic nie zdziałasz. Ja w tym roku sprawdzam te metalowe ale obawiam się że mogą się na nich łamać.

Masz śliczne te ogrodowe. Moje standardowo są bez kwiatów.

Zgadzam się z Karolą. Tam brakuje ściany drewnianej. To będzie "kropka nad i" ba tej rabacie. Dereń w tym miejscu pasuje jak ulał. Wszystko gra.
Zresztą jak w całym Twoim ogrodzie.

Muszę poszukać jakiegoś rozwiązania dla Pink Annabelle, może jakiś estetyczny "szkielet" z drewna? Z drugiej strony, na wiosnę mam tam całe poletko fioletowych krokusów i taki szkielet będzie raczej kiepsko wyglądał. Na razie nie mam do nich weny i siły.. więc leżą...

Ścianka drewniana jest już zaplanowana, pewnie późną jesienią z nią ruszymy
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 11:15, 13 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
deszczowymaj napisał(a)
Więcej Tu nie zaglądam

depresji dostanę

Asiaaaa... nieeee.. Tak to właśnie jest, ja się zachwycam Twoimi nasadzeniami, nowymi rabatami, kwiatami, a Ty znów u mnie depresji dostajesz... szaleństwo
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies