Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Nowa12 16:08, 16 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Długo Cię nie było ale mam nadzieję że nadrobisz zaległości .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basia_KRK 16:10, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)
Kilka tysięcy tulipanów??? Pojechałaś po bandzie, będzie się działo. To ostatnie zdjęcie prawdziwie bajkowe. Światło w ogrodzie wieczorem to jest to!

Tak, to prawda. Stwierdziłam, że to mój pierwszy raz z tulipanami i nie wiem jak to się skończy, więc niech choć jeden raz będzie raz z porządnie Mąż powiedział, że nie chce już więcej widzieć tych cebul i że przesadziłam, bo co chwilę przychodziły jakieś paczki. Inka, powiem Ci jeszcze coś, widziałam Twoją listę tulipanów, też dałaś czadu, a najlepsze jest to, że już wiem, kto mi wykupywał pewne odmiany Usiądę dzisiaj nad zestawieniem
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:37, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Skoro o tulipanach mowa, to zrobiłam sobie zestawienie rabat i tulipanów, które na nich posadziłam. Jestem bardzo ciekawa efektów, zwłaszcza, że nie mam pojęcia jak w ogóle tulipany będą u mnie kwitły, bo nigdy ich nie sadziłam jesienią Więc albo będzie efekt WOW, albo wtopa. Przeczytałam wszystkie Wasze rady dot. zakupu cebul i wydaje mi się, że udało mi się zdobyć naprawdę piękne, zdrowe i duże cebule. Z ciekawości policzyłam z rachunków i zamówień wszystkie cebule i jest ich prawie 3000 sztuk. No więc... czekam na wiosnę






Rabata 1 (na wzór tej kompozycji):
Tulipan Negrita
Tulipan Negrita Double
Tulipan Queen of Night
Tulipan Gabriella
Tulipan Shirley

Rabata 2:
Tulipan Exotic Emperor
Tulipan Foxtrot
Tulipan Rose
Tulipan Negrita Double
Tulipan Angelique
Tulipan Flaming Purissima

Rabata 3 (na wzór tego oraz tego nasadzenia):
Tulipan Apricot Beauty
Tulipan Orange Emperor
Tulipan Dynasty
Tulipan Negrita
Tulipan Apricot Impression
Tulipan mix French Rubies (Menton, Dordogne, Yosemite)
Tulipan Menton
Tulipan Dordogne
Tulipan Angelique
Tulipan Apricot Parrot
Tulipan Rose
Tu dodatkowo posadziłam serduszka Dicentra Spectabilis i narcyzy Narcissus Geranium, żeby było tak, jak tu

Rabata 4 (dla takiego efektu):
Tulipan Exotic Emperor
Tulipan Flaming Purissima

Rabata 5:
Tulipan Apricot Beauty
Tulipan Tom Pouce
Tulipan Salmon van Eijk
Tulipan Apricot Parrot
Mam tutaj jeszcze nasadzone klasyczne żółte żonkile, więc trochę liczę na taki efekt

Rabata 6:
Tulipan Antoinette wielokwiatowy
Tulipan Menton
Tulipan Tom Pouce
+ żonkile, więc liczę, że to wyjdzie jakoś tak

Dodatkowo na pojedynczych rabatach mam duże grupy nasadzeń jednego rodzaju (czyli po około 50-100 szt.):
Tulipan White Purissima
Tulipan Ballerina
Tulipan Princess Irene
Tulipan Shirley
Tulipan China Pink
Tulipan Sapporo
Tulipan Queen of Night
Tulipan Virichic

Do większości rabat robiłam sobie takie wizualizacje Ciekawe co z tego wyjdzie i ile odmian będzie pomylonych (bo to podobno standard)



____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:43, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Roocika napisał(a)
Basiu a te trawki przy hortensjach bobo to jakie? bardzo ładnie to zestawienie wygląda tak wdzięcznie i lekko.

Asiu, na rabacie z Bobo i bodziszkami mam posadzone dwie trawy - od strony zewnętrznej (mają się przewieszać przez palisadę) turzyce / carex 'Ribbon Falls', a od strony wewnętrznej są turzyce / carex 'Everest' (zielono-białe).

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 19:58, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Martka napisał(a)
Witaj Basiu! Parę lat temu spotkałam Cię na FM , kiedy jeszcze byłaś na etapie wykańczania domu, pamiętam tę piwniczkę na wino i wiele szczegółów, ale najbardziej Twoją super koncepcję deski warstwowej w kuchni, zamiast przez wszystkich stosowanych gresów. Urzekała mnie w Twoim wątku konsekwencja, odwaga i dociekliwość w zgłębianiu tematów budowlano-wykończeniowych. Czas pobiegł do przodu, a ja czasem zastanawiałam się, jak potoczyły się losy ogrodu, którego kilka zdjęć wstawiłaś na FM. Aż do dziś... kiedy zaglądam sobie czytać o ambrowcach, a tu Twój wpis, tak trafiłam na Twój wątek! Przeczytałam natychmiast cały przez co obiad wyszedł o 16 Gratuluję Ci, bo jest to wątek nie tylko piękny, bo ogród piękny, ale też pełen konkretnych informacji i wskazówek, bardzo pouczający dla innych, także dla mnie. A już donice miedziane na tle paneli drewnianych ... ten zakątek to jak z chelsea flower show! Klonowa kolekcja, hortensje przetkane drobniejszym kwieciem i trawami... cudnie tu masz, ach i och! Widać, że dobrze się tu czujesz i spełniasz. Będę zaglądać, tym bardziej, że w przyszłym roku czeka mnie metamorfoza i robię wielkie plany, rysuję, czytam, oglądam Zaraziłaś mnie paprocią andiantum i bodziszkiem Trzymam kciuki za kolejne zmiany, dziękuję za ten wątek i serdecznie pozdrawiam!

Martka, witaj u mnie w wątku, już nie budowlanym! Bardzo się cieszę, że napisałaś. Ślicznie Ci dziękuję za te wszystkie miłe słowa ♥ Taka kolej rzeczy, najpierw budujemy, potem zabieramy się za ten kawałek zieleni, który mamy wokół domu. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że to zdecydowanie dłuższa praca niż budowanie, ale i przyjemniejsza, ciągle można coś zmieniać, nawet jak popełnimy błędy. A zapewniam, że było, jest i będzie ich mnóstwo, a to z naszej niewiedzy o roślinach i warunkach które panują w ogrodzie, ale i też preferencje nam się zmieniają. Obserwujemy ciągle ogród i widzimy co w nim ładnie kwitnie, a co (mimo wielu lat starań) nie chce kwitnąć i basta Ja np. na samym początku nie miałam pojęcia co to są byliny i były u mnie same krzewy Wariactwo
Byłam u Ciebie w wizytówkowym ogrodzie, trzymam kciuki za piękne rabaty! Kompozycje w donicach - bardzo energetyczne, super! Do "zobaczenia"!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Martka 20:22, 16 sty 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Basiu, o tak, etap urządzania ogrodu jest o wiele bardziej wdzięczny niż (prze)budowa domu i dobrze mieć to drugie za sobą ! Tulipany u Ciebie - będzie spektakularnie i obłędnie, masz niebywały talent do wyszukiwania i zestawiania kolorów, na tę sesję zdjęciową czekam
Agania 20:40, 16 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Basiu piękna zima zima u Ciebie i jeszcze ta ściana z oświetleniem robi super wrażenie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
inka74 20:43, 16 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15018
Piękna lista, bardzo dorodne cebulki. Dodawałaś przy sadzeniu cebul nawozu? Jak nie to na wiosnę jak zaczną wschodzić posyp takim specjalnym dla tulipanów. Mam nadzieję, że to szaleństwo ci się spodoba. Dużą część z twojej listy mam lub miałam podobny gust mamy ))
Widzę że przetestowałaś Tulip Store - jak oceniasz jakość i dostawę? Ja ich odkryłam dopiero w grudniu. Żałuję strasznie. Mają cudne nowe odmiany peoniowe. Zakochałam się w nich.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mirka 20:51, 16 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Basiu zainteresowała mnie ta deska warstwowa na ścianę . Możesz coś więcej napisać albo jakieś zdjęcie pokazać?
(jestem w trakcie wykończenia domu)
Dziękuję
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Nowa12 20:56, 16 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Matko ile cebul. To chyba tylko Danusia ma więcej .
Podziwiam zawsze cebulowych ludzi . Mnie by to przerosło .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies