Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 21:22, 18 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Rozumiem, że wykopywać nie będziesz?

Hehehe... nie ma szans! Nie wyobrażam sobie ich wykopywania.

Posadziłam też na próbę cebule trzech rodzajów czosnków, zobaczymy co z tego wyrośnie
- Czosnek Krzysztofa (ok. 30 cebul)
- Czosnek Purple Sensation (ok. 50 cebul)
- Czosnek główkowaty (tego miałam najwięcej, około 400 cebul)
Co prawda najbardziej zależało mi na czosnkach Globemaster, niestety nie udało mi się ich zakupić, więc pozostaje na liście do zakupu "kiedyś tam"...
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:28, 18 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Agania napisał(a)
Daj znać jak taką sadzarkę z tą rękojeścią namierzysz, nie spotkałam się takim prztrządem?

Aganiu, chodzi mi o coś takiego. Na razie niedostępne, ale może wrócą do sprzedaży... Były pod koniec lata, ale nagle jak się zaczął sezon cebulowy, to wszędzie się sprzedały.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:37, 18 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
antracyt napisał(a)

Bardzo się cieszę z tego porównania. Na wiosnę chciałam kupić te dwie odmiany. Wyczytałam, że AzureRush jest dużo jaśniejsze, ale z tego co piszesz, to raczej subtelna różnica. Czy wg Ciebie któryśbardziej wpada w niebieki? A jak z wysokością?

Tak, wg mnie bardzo subtelna różnica, ale jeżeli zależy Ci na bardziej niebieskim, to wg mnie jest to 'Rozanne' - dostaje więcej ciemnych nut niebieskiego Zobacz sobie jeszcze na porównania tutaj, oraz tutaj, jak również tu. Nie tylko ja mam problem z określeniem ich koloru
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agania 22:13, 18 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Basia_KRK napisał(a)

Aganiu, chodzi mi o coś takiego. Na razie niedostępne, ale może wrócą do sprzedaży... Były pod koniec lata, ale nagle jak się zaczął sezon cebulowy, to wszędzie się sprzedały.

Fajny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
beta 09:43, 19 sty 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Basia_KRK napisał(a)

Hehehe... nie ma szans! Nie wyobrażam sobie ich wykopywania.

Posadziłam też na próbę cebule trzech rodzajów czosnków, zobaczymy co z tego wyrośnie
- Czosnek Krzysztofa (ok. 30 cebul)
- Czosnek Purple Sensation (ok. 50 cebul)
- Czosnek główkowaty (tego miałam najwięcej, około 400 cebul)
Co prawda najbardziej zależało mi na czosnkach Globemaster, niestety nie udało mi się ich zakupić, więc pozostaje na liście do zakupu "kiedyś tam"...


O jej
Ale się będzie działo
Cudnie będzie
Pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
BASIA8 11:02, 19 sty 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Wiem o jakiej sadzarce mówisz widziałam taką ostatnio na allegro tez się zastanawiałam nad jej zakupem. Mam urządzenie do sadzenia cebul ale takie krótkie, też daje radę. Choć tak naprawdę wszystko zależy jaką ziemię mamy. Mam nadzieję że Nowy Rok przyniesie same dobroci. Ja trochę słaba jestem bo końcówką roku covid Mnie dopadł. I żyje nadzieją że wiosną wrócę do formy bo teraz ciężko normalnie funkcjonować jak do chwili choroby.
Buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Basia_KRK 12:44, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Basiu, dużo zdrówka dla Ciebie!! Żeby było już tylko lepiej!

Odnośnie sadzarki, finalnie nie mam żadnej, prace zostały wykonane łopatą i łopatką Taką na długiej rękojeści chcę zakupić, aby oszczędzić plecy Zwłaszcza przy dużej ilości cebul to pewnie będzie pomocne. No chyba, że będzie wtopa z cebulami u mnie i się na nie obrażę
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 12:47, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wrzucam trochę fotek z jesieni u mnie - koniec października/początek listopada. Ogród nabrał fajnych kolorków, aczkolwiek to głównie liście, trawy i hortensje. Nie mam zbyt wielu bylin kwitnących jesienią, muszę jeszcze nad tym popracować

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 13:27, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Klony Shirasawy 'Aureum' - jak zwykle pięknie się wybarwiały, chociaż mniej spektakularnie niż w zeszłym roku. Okryłam je kilka dni temu przed tymi wielkimi mrozami (u mnie minimalna temp. -18°C), mam nadzieję, że nie było dla nich za późno i przetrwają. Dziś już mam w ogrodzie +1°C, śnieg powoli topnieje.
Pod klonami mam posadzone turzyce Carex 'Evergold' - jestem nimi zachwycona, mam wrażenie, że na jesień były najpiękniejsze w całym swoim zeszłorocznym sezonie






____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 13:41, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Rabata z hortensjami 'Limelight' i klonami 'Red Flamingo'. Pod nimi hakonechloa macra 'All Gold'.



Resztki jeżówek - w tym roku bardzo słabo u mnie kwitły, plaga ślimaków dała się we znaki, zanim się zorientowałam wszystko było pozjadane


Limki nabrały pięknych rumieńców

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies