Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Dorota123 17:55, 17 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zimowy ogród cudownie u Ciebie wygląda wieczorem, a ilość tulipanów bardzo imponująca.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Johanka77 19:31, 17 sty 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia_KRK napisał(a)
I jeszcze fotka z zimowego wieczornego ogrodu. Biel śniegu pięknie odbija światło i stało się bajkowo... ♥
Miłego weekendu dla Was!



Basia to zdjęcie jest przepiękne! Uwielbiam ten zakątek Twojego ogrodu.

Tysiące tulipanów powiadasz...? Ty to zawsze masz rozmach!
Jak sadzić, to duże i dużo

Czekam z niecierpliwością na wiosnę, żeby to zobaczyć Basiu. To będzie obłęd!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 19:33, 17 sty 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rozumiem, że wykopywać nie będziesz?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
antracyt 19:40, 17 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Basia_KRK napisał(a)
Tak na szybko z przeglądu zdjęć, wygląda mi na to, że z drugiej połowy roku nie mam już tak wielu zdjęć z ogrodu. Postaram się wybrać to, co najciekawsze

Pod koniec lata, moim ostatnim zakupem roślinowym (pomijając cebule), była nowa odmiana bodziszka A jak.. kto mnie zna, ten wie, że je uwielbiam. Tym razem testuję kolejną hybrydę - to Geranium 'Azure Rush'. Czy tak na pierwszy rzut oka widzę jakąś różnicę? Raczej nie, na początku z pokroju wygląda identycznie, może tylko jest lekko delikatniejszy w kolorze, bardziej blady. Oczywiście zrobienie dobrego zdjęcia bodziszkom graniczny z cudem.. nie wiem dlaczego, ale w przypadku tych roślin zawsze ich kolory nie wychodzą takie, jak w rzeczywistości. Ostatnie zdjęcie to Rozanne vs Azure Rush (w białym kółku). Nowy sezon pokaże, które z nich wystartują jako pierwsze i jak długo będą kwitły

Geranium 'Azure Rush':


Geranium 'Rozanne':


Porównanie (kolory znów inne niż w rzeczywistości, ale widać, że Rozanne ma ciemniejsze kwiaty):



Bardzo się cieszę z tego porównania. Na wiosnę chciałam kupić te dwie odmiany. Wyczytałam, że AzureRush jest dużo jaśniejsze, ale z tego co piszesz, to raczej subtelna różnica. Czy wg Ciebie któryśbardziej wpada w niebieki? A jak z wysokością?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mary 19:48, 17 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
O matko, ile tulipanów!
Bardzo jestem ciekawa, czy nie będzie pomyłek.
Kilka razy kupowałam tulipany w polskich sklepach internetowych i ciągle były pomyłki.
Już wolę zapłacić 2 razy tyle, ale dostać to co chcę.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
m_gocha 23:50, 17 sty 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Powtórzę za Mary "O matko, ile tulipanów!"

Piękny, klimatyczny ogród...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Agania 20:12, 18 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Basiu będziemy wypatrywać spektakularnych rabat z tulipanami ... już się wiosny u Ciebie nie mogę doczekać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Basia_KRK 20:58, 18 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
BASIA8 napisał(a)
Basieńko bardzo się cieszę że jesteś mam nadzieję że już będziesz Ale zaszalałas z cwbulami kupić cebule to nie problem Ale jak Kochana z sadzeniem? Chyba ciężko było?
Buziaki zostawiam.

Basiu, miło Cię znów zobaczyć!
Też mam nadzieję, że zostanę na dłużej. Miałam ciężką końcówkę roku, teraz czuję, że ogród i plany wiosennych nasadzeń mogą mi tylko pomóc w lepszym starcie 2021 roku

Sadzenie tulipanów ciężkie, to fakt, zwłaszcza, że u mnie taka dziwna (zbita) ziemia jest. Nie lada wyzwaniem była też segregacja wszystkich paczek i cebulek, bo był totalny misz masz... Wszystko jakoś się rozłożyło na prawie 2,5 miesiąca, powolutku jakoś poszło.. Najgorsze, że zanim się zorientowałam, sadzarki do tulipanów na długim trzpieniu nie były już NIGDZIE dostępne Masakra.. tu był największy problem.. W tym roku muszę przed sezonem upolować jakąś fajną sadzarkę
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:05, 18 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dorota123 napisał(a)
Zimowy ogród cudownie u Ciebie wygląda wieczorem, a ilość tulipanów bardzo imponująca.

Johanka77 napisał(a)


Basia to zdjęcie jest przepiękne! Uwielbiam ten zakątek Twojego ogrodu.

Tysiące tulipanów powiadasz...? Ty to zawsze masz rozmach!
Jak sadzić, to duże i dużo

Czekam z niecierpliwością na wiosnę, żeby to zobaczyć Basiu. To będzie obłęd!
m_gocha napisał(a)
Powtórzę za Mary "O matko, ile tulipanów!"

Piękny, klimatyczny ogród...

Agania napisał(a)
Basiu będziemy wypatrywać spektakularnych rabat z tulipanami ... już się wiosny u Ciebie nie mogę doczekać


Bardzo Wam dziękuję Dziewczyny! Taki zimowy ogród cieszy oko.
Czekam z niecierpliwością
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agania 21:14, 18 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Daj znać jak taką sadzarkę z tą rękojeścią namierzysz, nie spotkałam się takim prztrządem?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies