Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 17:15, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Ania111 napisał(a)
Witaj Basiu

Bardzo podoba mi się Twoja metamorfoza ,
Ogród jest uroczy i dojrzały
Zakochałam się jednak w klonie Red Flamingo .
Jest cudowny , ile on ma lat ?
Znalazłam też u Ciebie derenia , które również mnie urzekły ,
A o dereniu pogodowym nie sposób nie wspomnieć
Natomiast jestem bardzo ciekawa rabat tulipanowych ,
ilość cebul tulipanów jest imponująca
Nie wiem jednak dlaczego nie zauważyłam Twojego wątka wcześniej ,
Teraz już zdecydowanie do tego nie dopuszczę
i będę zaglądać systematycznie

Aniu, witaj w moim ogrodzie, miło Cię tu widzieć Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa! Zapraszam do wspólnego oczekiwania na wiosnę.

Klony 'Red Flamingo' - mam dwie sztuki. One mają ze 3-4 lata, ale kupione były już jako większe drzewka. Piękne są, w tym roku niesamowicie odbiły, nowe pędy miały po 50-70 cm! Przy planowaniu tego klona w ogrodzie trzeba wziąć pod uwagę jego kolorystykę, dość wymagającą, muszą być dobrze dobrane rośliny do niego. Danusia mi poradziła, żeby go podsadzić turzycami włosowymi 'Frosted Curls', uważam, że to genialne połączenie!! Turzyce świetnie podkreślają kolor pnia drzewa. Dodatkowo podsadziłam je jeżówkami i gaurami, żeby trochę wydobyć koloru różowego. Niestety nie mam zdjęcia drzew w całości, nie mogę ich zmieścić w pionowym kadrze

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 17:19, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
antracyt napisał(a)
W dość wietrznym miejscu rosną. Przez pierwsze dwa lata wyglądały dobrze, ale ostatni rok nawet latem kiepsko się prezentowały. Muszę je wiosną obejrzeć, bo może jakąś chorobę łapią.

Koniecznie. Niestety słabo się znam na chorobach roślin, więc tu nie pomogę. Jak mi marnieją jakieś roślinki, to zawsze im daję szansę do życia w innym miejscu w ogrodzie, w większości przypadków to pomaga
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
BASIA8 17:37, 19 sty 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Kochana nie będzie wtopy z cebulami na wiosnę będzie kosmicznie - jak to Mój Synek mówi Już się nie mogę doczekać będę napewno u Ciebie
Buziaki.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Nowa12 20:47, 19 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
No ty to potrafisz ciekawie zagospodarować nierówności ogrodu. Piękne te trawiaste schody. Że nie wspomnę o reszcie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Johanka77 21:52, 20 sty 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia_KRK napisał(a)

Hehehe... nie ma szans! Nie wyobrażam sobie ich wykopywania.

Posadziłam też na próbę cebule trzech rodzajów czosnków, zobaczymy co z tego wyrośnie
- Czosnek Krzysztofa (ok. 30 cebul)
- Czosnek Purple Sensation (ok. 50 cebul)
- Czosnek główkowaty (tego miałam najwięcej, około 400 cebul)
Co prawda najbardziej zależało mi na czosnkach Globemaster, niestety nie udało mi się ich zakupić, więc pozostaje na liście do zakupu "kiedyś tam"...


Wszystkie mam. Będzie Pani zadowolona!

Krzyśki lubię najbardziej
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
greg66 17:14, 22 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Basiu witaj w Nowym Roku
Dużo Zdrowia
Ja też trochę czosnków powsadzałem jesienią, dziś patrzę że już niektóre wychodzą
Ale Ty masz o wiele więcej czekam na efekt
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Basia_KRK 21:47, 25 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Największy jest u mnie na tą chwilę czosnek główkowaty, ale on już późną jesienią nieźle wybił z ziemi.

Weekendowy spacerek po ogrodzie - śnieg w dużej części ogrodu już zniknął, krokusy zabierają się do życia, dużo połamanych gałęzi wysokich drzew i krzewów wg mnie spowodowane ciężarem śniegu.. Już bym chciała sięgnąć po sekator i zacząć wiosenne porządki. A tymczasem w Krakowie od czwartku znów zapowiadają obfite opady śniegu



Krokusy oraz przylaszczka pospolita:
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Martka 12:44, 30 sty 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Basiu, każda oznaka budzącego się ogrodu potrzebna i cieszy! Napisz proszę, czy nie miałaś problemów z turzycą Frosted Curls? Poczytałam, że zimowanie nie jest jej mocną stroną, czy mogą to być uzasadnione obawy? U Ciebie pod klonem Red Flamingo genialne połączenie.
MiluniaB 12:48, 30 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Witaj Basiu Główkowate zawsze najszybciej widać
U mnie inne czosnki wychodzą, a dzisiaj sporo śniegu
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Basia_KRK 21:46, 31 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Martka napisał(a)
Basiu, każda oznaka budzącego się ogrodu potrzebna i cieszy! Napisz proszę, czy nie miałaś problemów z turzycą Frosted Curls? Poczytałam, że zimowanie nie jest jej mocną stroną, czy mogą to być uzasadnione obawy? U Ciebie pod klonem Red Flamingo genialne połączenie.

Martka, Frosted Curls miałam u siebie kilka sezonów, nigdy nie było problemów z ich zimowaniem (były dobrze posadzone = drenaż). Zeszłej wiosny przesadziłam je pod klona Red Flamingo, i powiem szczerze, że późną jesienią jakoś dziwnie marnie wyglądały (od wiosny do lata były piękne). A teraz, tzn. w zeszłym tygodniu wyglądały fatalnie Nie wiem co z nimi będzie, czy przetrwają... Na pewno je podetnę wiosną i będę czekać czy ruszą. Dodam tylko, że trochę się pospieszyłam z ich przesadzaniem, nie miałam wtedy piasku, i poszły w zwykłą ziemię. Obawiam się, że to był błąd i mogły im korzenie podgnić
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies