Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 20:58, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Tak na szybko z przeglądu zdjęć, wygląda mi na to, że z drugiej połowy roku nie mam już tak wielu zdjęć z ogrodu. Postaram się wybrać to, co najciekawsze

Pod koniec lata, moim ostatnim zakupem roślinowym (pomijając cebule), była nowa odmiana bodziszka A jak.. kto mnie zna, ten wie, że je uwielbiam. Tym razem testuję kolejną hybrydę - to Geranium 'Azure Rush'. Czy tak na pierwszy rzut oka widzę jakąś różnicę? Raczej nie, na początku z pokroju wygląda identycznie, może tylko jest lekko delikatniejszy w kolorze, bardziej blady. Oczywiście zrobienie dobrego zdjęcia bodziszkom graniczny z cudem.. nie wiem dlaczego, ale w przypadku tych roślin zawsze ich kolory nie wychodzą takie, jak w rzeczywistości. Ostatnie zdjęcie to Rozanne vs Azure Rush (w białym kółku). Nowy sezon pokaże, które z nich wystartują jako pierwsze i jak długo będą kwitły

Geranium 'Azure Rush':


Geranium 'Rozanne':


Porównanie (kolory znów inne niż w rzeczywistości, ale widać, że Rozanne ma ciemniejsze kwiaty):


Zawilec japoński / Anemone japonica 'Splendens'. Moje pierwsze sadzonki tej odmiany, śliczny intensywny kolor.


Końcówka sierpnia w ogrodzie - cudowna zieleń starych drzew:
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Margerytka40 21:03, 16 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basiu już zapisuję się w kolejkę do oglądania tych cudowności tulipanowych
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 21:05, 16 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Wow ile cebul ! będzie szałowo z taką ilością przyjdę się pozachwycać,bo ja dla odmiany nie kupiłam ani jednej cebuli.... ciekawe co wyrosnie z tego co w ziemi....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aggaa 21:15, 16 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Basiu pierwszy raz jestem u Ciebie i już widzę, że bardzo mi się podoba . Genialnie zedtawilaś cebule tulipanow szczególnie mi sie ppdoba to zetsawienie na skarpie rozowo fioletowe . Super
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Basia_KRK 21:47, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Nowa12 napisał(a)
Matko ile cebul. To chyba tylko Danusia ma więcej .
Podziwiam zawsze cebulowych ludzi . Mnie by to przerosło .

Martka napisał(a)
Basiu, o tak, etap urządzania ogrodu jest o wiele bardziej wdzięczny niż (prze)budowa domu i dobrze mieć to drugie za sobą ! Tulipany u Ciebie - będzie spektakularnie i obłędnie, masz niebywały talent do wyszukiwania i zestawiania kolorów, na tę sesję zdjęciową czekam

inka74 napisał(a)
Piękna lista, bardzo dorodne cebulki. Dodawałaś przy sadzeniu cebul nawozu? Jak nie to na wiosnę jak zaczną wschodzić posyp takim specjalnym dla tulipanów. Mam nadzieję, że to szaleństwo ci się spodoba. Dużą część z twojej listy mam lub miałam podobny gust mamy ))
Widzę że przetestowałaś Tulip Store - jak oceniasz jakość i dostawę? Ja ich odkryłam dopiero w grudniu. Żałuję strasznie. Mają cudne nowe odmiany peoniowe. Zakochałam się w nich.


Dziewczyny, sama drżę co z tego tulipanowego szaleństwa wyjdzie Nie dodawałam nawozu przy sadzeniu. W takim razie będę pamiętać, aby to zrobić na wiosnę. Dodam też, że nie planuję wykopywać cebul. Z tych które wyrosną, zobaczę co mi najbardziej odpowiada, które mają duże dorodne kwiaty i najdłużej kwitną, itd. i wtedy na jesień dosadzę już tylko wybrane tulipany. Od czegoś trzeba zacząć. Taki jest plan

Inka, jestem bardzo ciekawa jak wypadną te nasze kompozycje kolorystycznie
Jeżeli chodzi o Tulip Store, to sama byłam ciekawa jak z ich jakością, dlatego zamówiłam na próbę. Bezproblemowa i błyskawiczna dostawa (chyba realizacja była nawet szybsza niż z polskich sklepów), piękne dorodne cebule, ale przyznam, że dość drogie. Następnym razem kupię u nich tylko te odmiany, które nie są dostępne w PL.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:51, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Mirka napisał(a)
Basiu zainteresowała mnie ta deska warstwowa na ścianę . Możesz coś więcej napisać albo jakieś zdjęcie pokazać?
(jestem w trakcie wykończenia domu)
Dziękuję

Mirka, bardzo chętnie, ale pytasz o deskę, którą mam na elewacji domu, czy deski na panelu ogrodzeniowym w ogrodzie?

Agania napisał(a)
Basiu piękna zima zima u Ciebie i jeszcze ta ściana z oświetleniem robi super wrażenie

Tak Aganiu, śliczna zima. Światło naprawdę fajnie oświetla ogród "z góry" i sam panel z drewna. Szkoda, że nie udało mi się na jesień zrobić kolejnych elementów tego panelu na tyły ogrodu. Może ten rok będzie bardziej ku temu sprzyjał.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Mirka 22:03, 16 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Basia_KRK napisał(a)

Mirka, bardzo chętnie, ale pytasz o deskę, którą mam na elewacji domu, czy deski na panelu ogrodzeniowym w ogrodzie?


Chodzi mi deski warstwowe ale w środku w domu .Myślałam że masz na ścianie położone. Chyba źle doczytałam ?
Ale na elewacji jak masz jakieś zdjęcie to chętnie zobaczę
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Basia_KRK 22:09, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Aggaa napisał(a)
Basiu pierwszy raz jestem u Ciebie i już widzę, że bardzo mi się podoba . Genialnie zedtawilaś cebule tulipanow szczególnie mi sie ppdoba to zetsawienie na skarpie rozowo fioletowe . Super

Aga, witaj u mnie w wątku Dziękuję za miłe słowa, wszytko się okażę jak tulipany zakwitną ciesze się, że dołączasz do grupy tulipanowych fanów
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 22:18, 16 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Koniec września, jeszcze nic nie zapowiadało nadchodzącej jesieni... Pozdrowienia od mojej wiernej ogrodniczki Taygi

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
BASIA8 10:32, 17 sty 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Basieńko bardzo się cieszę że jesteś mam nadzieję że już będziesz Ale zaszalałas z cwbulami kupić cebule to nie problem Ale jak Kochana z sadzeniem? Chyba ciężko było?
Buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies