Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

antracyt 13:44, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Pięknie jesiennie. Owoce derenia wyglądają jak biżuteria
Ja chyba się w tym roku pożegnam z turzycami... wyglądają koszmarnie. Wiosenne cięcie to będzie ich ostatnia szansa na ogarnięcie się.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basia_KRK 13:54, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
I kolejna dawka złotej jesieni ♥
Dwa klony palmowe na zdjęciu to klon 'Tsuma Gaki' oraz 'Atropurpureum'.






____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 13:59, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 14:15, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Na mojej skarpie bujają się ciągle kwitnące budleje 'Free Petite Blue Heaven' w asyście niezniszczalnej róży 'The Fairy'. Genialna jest ta kompaktowa wersja budlei. To był ich drugi sezon u mnie w ogrodzie, kwitnęły niezawodnie do przymrozków! Oczywiście regularnie ścinałam przekwitłe kwiatostany. W tym roku na wiosnę na pewno zetnę zeszłoroczne pędy jeszcze niżej, aby się bardziej zagęściła dołem. Może uda się uzyskać taki efekt na tej skarpie i nad dywanem z budleji będą wtedy górowały róże 'The Fairy'.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 14:30, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Pora na kółko, w nim najwięcej się dzieje To był pierwszy sezon hortensji Bobo, nie wiem czy one tak szybko robią się brązowe (to zdjęcie z ostatnich dni października). Werbeny patagońskie fajnie zagęściły tą rabatkę i zaszalały z wysokością i długością kwitnienia (do połowy listopada!). Nic nie ścinałam tutaj przed zimą, porządki będę robić na wiosnę.



Hello Rozanne ♥
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Ania111 15:07, 19 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witaj Basiu

Bardzo podoba mi się Twoja metamorfoza ,
Ogród jest uroczy i dojrzały
Zakochałam się jednak w klonie Red Flamingo .
Jest cudowny , ile on ma lat ?
Znalazłam też u Ciebie derenia , które również mnie urzekły ,
A o dereniu pogodowym nie sposób nie wspomnieć
Natomiast jestem bardzo ciekawa rabat tulipanowych ,
ilość cebul tulipanów jest imponująca
Nie wiem jednak dlaczego nie zauważyłam Twojego wątka wcześniej ,
Teraz już zdecydowanie do tego nie dopuszczę
i będę zaglądać systematycznie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Basia_KRK 15:18, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jesienią, między jabłoniami posadziłam Seslerię jesienną (Sesleria autumnalis) - nie wiem czy to będzie ich docelowe miejsce (mogą mieć tu za ciemno), ale udało mi się zdobyć sadzonki, więc póki co rośnie sobie w tym miejscu.



Energetyczna hakonechloa 'All Gold' - kilkuletnie kępy, w zeszłym roku pięknie się juz zagęściły.


Jesienne byliny na rabacie pod orzechem włoskim - rudbekie 'Goldsturm', dzielżany, stipy, hortensje 'Limelight', rozchodnik okazały NN (kupiony wieki temu, nadzwyczaj dobrze co roku rośnie). To jest rabata, która jest ciągle przeze mnie przerabiana (graniczy z sąsiadem, wschodnia granica). Cały czas mam z nią problem (wiosną jest łyso, dopiero późną jesienią zaczyna się coś dziać). Kupiłam dzielżany, które miały być miniaturami, a wyrosły gigantycznie wielkie i muszę je usunąć z pierwszej linii bardziej na tyły..
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 15:38, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Miłka okazała - coś genialnego! Przesadziłam ją na wiosnę z innego zakątka ogrodu, w którym nie chciała rosnąć i odwdzięczyła się cudownym kwitnięciem! Wygląda niesamowicie, puszysta, ażurowa i lekka zarazem. Jej mgiełka fantastycznie wygląda pokryta porannymi kroplami rosy, już nie wspomnę mrozie, który malowniczo się z nią obchodzi



Hortensja ogrodowa 'Magical Amethyst' z kwiatami przebarwiającymi się przez cały sezon. Po posadzeniu była fioletowa, teraz, już kilkuletnia roślina (jest już u mnie chyba 5 lat) finalnie jest zawsze różowa. Nie okrywam ich na zimę, są już tak ogromne, że nie jestem w stanie tego zrobić bez ich uszkodzenia.


Hortensja 'Strong Annabelle' sezon 2. Okrutnie dostały w kość, bo zeżarły je ślimaki Część z nich się pokłada, bo je słabo podcięłam za pierwszym razem. W tym roku planuję bardziej radykalne cięcie, aby je wzmocnić i żeby nabrały większej masy. Ciekawa historia z tymi Annabellkami - w zasadzie na większości zdjęć w internecie są pokazane jako białe, mało kto napisze, że są one białe tylko przez chwilę, na początku, aby potem od połowy lata mieć już kolor limonkowy. Szkoda, bo akurat chciałam w tamtym miejscu białe, a kupiłam cały szpaler 17 sztuk, więc już nie będę ich przesadzać
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 16:42, 19 sty 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
antracyt napisał(a)
Pięknie jesiennie. Owoce derenia wyglądają jak biżuteria
Ja chyba się w tym roku pożegnam z turzycami... wyglądają koszmarnie. Wiosenne cięcie to będzie ich ostatnia szansa na ogarnięcie się.

To prawda, w tym roku było ich wyjątkowo dużo, wyglądały jak korale Tu trochę szerszy kadr. Moja odmiana to Dereń Kousa / Cornus kousa 'Robert's Select'.



Odnośnie turzyc - może mają kiepskie miejsce? Tniesz je nisko? Ja swoich praktycznie w ogóle nie tnę, tylko lekko końcówki podcinam, zbieram w kucyk i ciach (jak u fryzjera)
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
antracyt 16:48, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
W dość wietrznym miejscu rosną. Przez pierwsze dwa lata wyglądały dobrze, ale ostatni rok nawet latem kiepsko się prezentowały. Muszę je wiosną obejrzeć, bo może jakąś chorobę łapią.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies