Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

MiluniaB 14:52, 22 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Super ta drewniana ściana wygląda. To walor estetyczny czy się odgradzałaś?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Basia_KRK 14:55, 22 lut 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
TAR napisał(a)
pamietam krakowska przebudowe z FM. Pamietam tez pierwsze zmagania z ogrodem, teraz jest pieknie z tą drewniana ściana, wiele sieu Ciebie pozmienialo

Oooo tak, stare dobre czasy

Ogród na początku był porażką, no bo przecież jak tu nagle z budowlańca stać się ogrodnikiem.. ale powoli, powoli dojrzewa... Cieszę się na kolejny sezon z Wami
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 15:01, 22 lut 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
MiluniaB napisał(a)
Super ta drewniana ściana wygląda. To walor estetyczny czy się odgradzałaś?

Walor estetyczny Sąsiad ma różę pnącą, która przechodziła w każdym możliwym miejscu przez ogrodzenie i wystawiała się u nas do słoneczka - problem był taki, że plątała się we wszystkie drzewa i krzewy zagłuszając je. Więc postawiliśmy jej wysoką ściankę i "daszek", i w zeszłym roku niesamowicie wspięła się do góry i ładnie się nam zaczęła przewieszać. Podoba mi się ten efekt.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
MiluniaB 15:05, 22 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Bardzo mi się podoba Muszę przejrzeć Twój wątek od początku.
Ja mam namiastkę takiej ściany
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Basia_KRK 15:13, 22 lut 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Słuchajcie, czy Wy też tak macie? Weekend był tak słonecznie wspaniały, że nie mogłam wysiedzieć w domu i ruszyłam do ogrodu, żeby cokolwiek zrobić. Już mnie tak nosi, żeby zacząć prace ogrodowe Na początek podcięłam wszystkie hortensje Strong Annabelle. Kolejne do cięcia czekają Pink Annabelle, tawuły oraz seslerie jesienne. To tak na początek. Potem pewnie pod nóż pójdą hakone, bo mam ich naprawdę sporo i nabrały masy oraz miskanty. Muszę to wszystko zrobić w miarę szybko, żeby potem nie zadeptać kwitnących krokusów i innych cebulowych. Mam nadzieję, że nie będzie już przymrozków, żeby nam się wiosna pięknie rozhulała już na dobre

Tak więc oficjalnie w sobotę rozpoczęłam sezon 2021 Udało mi się jeszcze w sobotę zakupić ciemierniki białe Helleborus niger i zrobiłam pierwsze wiosenne nasadzenia do donic. Póki co hartuję roślinki jeszcze w garażu, ale chyba już jutro wystawię je na zewnątrz. Wrzucam fotki z pierwszych prac Aha, przy robieniu donic przyleciało chyba z 50 pszczół! To chyba już mocna zapowiedź wiosny!

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 15:14, 22 lut 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
MiluniaB napisał(a)
Bardzo mi się podoba Muszę przejrzeć Twój wątek od początku.
Ja mam namiastkę takiej ściany

Dziękuję Milunia, zapraszam w wolnej chwili do ogrodowych odwiedzin
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
TAR 16:09, 22 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
Basia_KRK napisał(a)
Słuchajcie, czy Wy też tak macie? Weekend był tak słonecznie wspaniały, że nie mogłam wysiedzieć w domu i ruszyłam do ogrodu, żeby cokolwiek zrobić. Już mnie tak nosi, żeby zacząć prace ogrodowe Na początek podcięłam wszystkie hortensje Strong Annabelle. Kolejne do cięcia czekają Pink Annabelle, tawuły oraz seslerie jesienne. To tak na początek. Potem pewnie pod nóż pójdą hakone, bo mam ich naprawdę sporo i nabrały masy oraz miskanty. Muszę to wszystko zrobić w miarę szybko, żeby potem nie zadeptać kwitnących krokusów i innych cebulowych. Mam nadzieję, że nie będzie już przymrozków, żeby nam się wiosna pięknie rozhulała już na dobre


tak, mamy. problem jedynie taki, ze u mnie sniegu zalega w ogrodzie olbrzymia ilosc. poza korzystaniem ze slonca nic jeszcze nie da sie zrobic. wiec chcac nie chcac porzadkujemy powoli garaz i liste prac do wykonania. moze kolejny weekend.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
popcorn 16:18, 22 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękne donice i wypasione sadzonki U mnie śnieg na południowym stoku w odwrocie, wyciełam miskanty, czekam na kolejny weekend, zamierzam się utyrać haha

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
dzika_roza 17:34, 22 lut 2021


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Basia, a gdzie dorwałaś ciemierniki?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Margerytka40 17:45, 22 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basiu śliczne te ciemierniki. Moje Niger pod śniegiem jeszcze ale czekam na dostawę i też dam do donic
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies