Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

dzika_roza 09:37, 11 mar 2021


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
nie mogę się napatrzeć na te ciemierniki
I nawet wiem, gdzie mogłabym posadzić u siebie
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Johanka77 09:50, 11 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Te kratki do siewu super!
Ja też się przez chwilę zastanawiałam nad tym wysiewem.
Wczoraj oglądałam u siebie w Biedro nasionka

Floksy i groszek pachnący mnie nęci
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Basia_KRK 20:51, 11 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Margerytka40 napisał(a)
Fajniutkie nowe ciemierniki. Ja jutro chyba dostanę swoje zamawiane a dziś może podjadę do marketu na łowy ciemiernikowe

dzika_roza napisał(a)
nie mogę się napatrzeć na te ciemierniki
I nawet wiem, gdzie mogłabym posadzić u siebie

W tym roku ewidentnie mam wiosenną fazę na ciemierniki Ogólnie lokalnie jest bardzo mały wybór, a jak się pojawiają, to bardzo szybko znikają, oczywiście większość bez jakichkolwiek etykiet, więc nie wiesz co kupujesz... Wysadziłam białe (niger) do wiosennych kompozycji w skrzynkach, pocieszyły mnie tylko tydzień, potem wylądowały w garażu po duże przymrozki, szkoda, tam mam mało świtała, jest szansa że zmarnieją.. nie mam weny i sił do dźwigania tych donic codziennie rano na zewnątrz, a wieczorem do domu/garażu.
Prognozy dla Krakowa nie są aby optymistyczne, w przyszłym tygodniu znów śnieg i przymrozki do -4°C w nocy..
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:00, 11 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Te kratki do siewu super!
Ja też się przez chwilę zastanawiałam nad tym wysiewem.
Wczoraj oglądałam u siebie w Biedro nasionka

Floksy i groszek pachnący mnie nęci

Te doniczki 'rootrainers' wyglądają genialnie i jeżeli faktycznie tak łatwo rośliny się w nich ukorzeniają, to kto wie, może to jakaś moja nowa przygoda z roślinami jednorocznymi Zobacz sobie na filmik (tutaj), jak dobrze nasiona rozwijają w nich bryłę korzenną. Można je otwierać jak książkę, nie uszkadzając korzeni. Za jakiś czas zdam relację, co tam u moich nasionek słychać
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:03, 11 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)
cześć Basiu
widzę wysiewy poczynione
moje groszki niestety się powyciągały...za ciepło ...za późno je wyniosłam do zimnego pokoju...
nie wiem gdzie trzymasz te swoje groszki, ale jak tylko wyjdą z ziemi przenieś je Basiu do zimnego pomieszczenia...
co do reszty roślinek to nie wiem

No właśnie, oglądałam na filmach, że to podstawa, aby wtedy je od razu wynieść w chłodne miejsce. Ja planuję wynieść je do ogrodu Czy swoje groszki spisałaś już na straty? Podobno ważne też, aby od razu odłamać je nad drugą lub trzecią parą liści, aby wzmocniły system korzeniowy.

Co do reszty roślinek, to też nie wiem, jeszcze ich nie wysadzam, podobno za wcześnie
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:30, 11 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)

i nie mogę się już doczekać sezonu w Twoim ogrodzie...bo wszak wiesz, że to jeden z moich ulubionych ogrodów na O

Beatko, dziękuję Ci za te miłe słowa ♡

Przyznam, że już przebieram nogami, aby działać w ogrodzie. Na razie tylko hortensje i trawy poszły pod nóż. Reszta czeka na cieplejsze czasy

Korzystając z tego, że jest tak zimno, siedzę i rozrysowuje nowe rabaty i nowe elementy w ogrodzie, i w zasadzie mogę wrzucić tu taki projekt poglądowy co się zmieni. To wszystko oczywiście taka moja "ręczna" wizualizacja Przed & Po. Takie kaskadowe źródełko korzystające ze spadku i trawiastych schodów, które już mam. Do tego patio z pergolą i kolejnym miejscem do odpoczynku. Patio i cały element wodny będzie zrobiony z piaskowca, pergola drewniana. Do tego wycięte z trawnika kilka kolejnych rabat w ogrodzie. Takie plany. Ekipa miała przyjść od 12 marca, ale wszystko się przeciągnęło przez zalegający śnieg i chyba zaczną pracę dopiero po 11 kwietnia





Tu ujęcie tego miejsca z innej perspektywy.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
beta 21:37, 11 mar 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Basiu, no przepiękne te plany!!! Brawa za odwagę i polot w planowaniu...podziwiam i mocno kibicuje co do realizacji tego pięknego i efektownego założenia
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Alija 06:49, 12 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Widzę, że pomimo pogody pracujesz pełną parą.
Bo i zasiewy i zakupy (ciemierniki piękne), a nawet plany. Brawo!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Margerytka40 06:54, 12 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wooow, jakie plany. Cuuudnie będzie. Już jest pięknie a po realizacji to już perełka
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Basia_KRK 07:33, 12 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)
Basiu, no przepiękne te plany!!! Brawa za odwagę i polot w planowaniu...podziwiam i mocno kibicuje co do realizacji tego pięknego i efektownego założenia

To miejsce już ponad 5 lat czeka na realizację... wszystko wskazuje na to, że w tym roku uda się ją wykonać
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies