Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

UlaB 21:45, 17 mar 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
No ale są i inne zielone - Beni Kaze? Kwestia tez jaka róża, kwestia odleglosci, ilosci roslin. Po prostu do przemyslenia.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Dorii 22:14, 17 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Greenhills jest też zielona ale nie wiem jak szybko przyrasta. Z tego co pamiętam to Beni Kaze słabo przyrasta. Ale to by musiał się wypowiedzieć ktoś kto ją ma.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Margerytka40 06:53, 18 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Te odmianowe hakone może być, że nie są tak monstrualne. Mam Greenhills ale jeszcze młodziak, trudno powiedzieć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Johanka77 09:45, 18 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja mam hakone Beni Kaze. Zielona i nie jest kolosem. Polecam serdecznie.

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 09:48, 18 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia_KRK napisał(a)

OMG, genialnie! To są zestawienia, które bardzo lubię! To chyba powinno wszystko się ładnie zgrać. Wiadomo, coś tam trzeba będzie dołożyć, żeby uzupełniło brak kwitnięcia róż, ale jakiś taki zarys mógłby już być. Też nie lubię stipy z różami, wszystko takie oblepione jest od niej wtedy.

Jeżeli chodzi o białą różę, to chyba zdecyduje się na róże 'Aspirin' (nie chcę nic wysokiego). Zrobiłam sobie taką małą wizualizację tego miejsca - mniej więcej tak powiększę tą rabatę. Może właśnie róże posadzę tak bokiem, nie przy klonie. Róże poprzeplatałam z carexami 'Everest', takimi samymi, jak mam w kółku, żeby to do siebie jakoś pasowało, chociaż nie wiem czy to tak naprawdę dobry pomysł.




Ta rabata w głębi (kółko), ma posadzone hortensje 'Bobo'. Ale one w czerwcu jeszcze nie kwitną i kółko wygląda tak:



Dopiero pod koniec lipca Bobo zaczynają się bardziej wybielać:




Lubię tę rabatę bardzo

A nowy projekt bardzo obiecujący...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
TAR 09:56, 18 mar 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7491
tak jak hakone bardzo mi wizualnie graja z klonem to dodawanie do tego róz troche mi zgrzyta. moze zamiast róż azalie japonskie biale?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UlaB 12:57, 18 mar 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
TAR napisał(a)
tak jak hakone bardzo mi wizualnie graja z klonem to dodawanie do tego róz troche mi zgrzyta. moze zamiast róż azalie japonskie biale?


nie chciałam mącić, ale skoro jeszcze ktos ma takei same zdanie to się podpiszę Jedyny problem to termin kwitnienia
Aczkolwiek - dopiszę - naturalnie hakone nie kojarzy sie z różami, ale ja mam akurat hakonkę obok rózy Old Port (sadzenie z czasów pomroczności co do czego pasuje) i o dziwo gra. Tylko to inny pokrój niż tutaj planowane.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Basia_KRK 20:17, 20 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
TAR napisał(a)
liriope super ale i hostowisko byloby niczego sobie super ze zmienilas zdanie co do przycinki, masz naprawde ksztaltnego derenia i az zal go ciac.

Jakoś mi z tymi hostami nie po drodze. Tzn. mam ich sporo w ogrodzie, ale mam wrażenie, że przyciągają u mnie ślimaki. I jak wiosną cudnie wyglądają gdy startują świeżą zielenią, to potem są wyżarte przez ślimaki. W zeszłym roku była plaga i ogromne straty w roślinach, w tym roku mam nadzieję, że ich lepiej przypilnuje

Agania napisał(a)
Liriope masz już sprawdzone odmiany
Najważniejsze że rosną bezproblemowo
Ja mam zieloną nn rozrasta się rozłogowo i raczej tworzy u mnie zadarniacz dywanowy.
Twoje tworzą ładne kępy,
w dobrej odległości sadzisz masz odniesienie u siebie

Dokładnie, bardzo mi się sprawdziły, więc postanowione, że idą w okolice derenia pagodowego
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 20:19, 20 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)
Basiu ja na projektowaniu się nie znam, ale mocno kubicuję
u Ciebie zawsze z rozmachem i zachwycająco...więc jestem spokojna o efekt końcowy...wiem, że będzie pięknie ...miłego dnia

Dziękuję Beatko Mam dużo do poprawienia w ogrodzie, dużo było błędów popełnione na początku, teraz muszę konkretnie powiększać rabaty, więc i roślin idzie sporo A że nie lubię długo czekać na efekty, to sadzę gęsto... potem po kilku latach przesadzam i tak ciągle jest co robić
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 20:25, 20 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
A_gawa napisał(a)


A może bordowe żurawki nawiązujące do bordoczerwonego klona na pagórku z innej strony, do nich limonkowe jeszcze i jakieś carexy brązowe?

To też jest jakiś pomysł, ale chyba bardziej jako takie mniejsze plamy, myślę, że fajnie by to nawiązało do całości, zwłaszcza, że bordowe żurawki mam na rabacie "w kółku".
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies