Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 09:33, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Annna12 napisał(a)
Witaj Basiu, w sprawie rozchodnika to ja mam karpacki Moonlight Serenade...bo widziałam że szukasz bordowych liści...u mnie taki pośredni choć ciekawy na jasnym tle. Ma bardzo ładne kwiaty takie łososiowe a póżniej ciemno bordowe. On sam czym późniejsza pora roku, jest bardzie bordowy... to są jednoroczne malutkie sadzonki więc myślę ży w tym roku będzie już masywniejszy

Dziękuję Aniu, witaj u mnie w ogrodzie
Faktycznie, bardzo ładny ten rozchodnik, dziękuję Ci za polecenie. Czy ma bordowe liście od początku?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 09:37, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiaan napisał(a)
Wpadam w odwiedziny, bardzo ładny ogród Basia tworzysz różankę, będę kibicować

Wiaan, dziękuję za odwiedziny Taki mój pomysł na ten sezon, zobaczymy co z tego wyjdzie Póki co, pogoda jest dramatyczna, nic nie mogę zrobić, bo ogród cały czas mokry... i nie zapowiada się nic lepiej.. Dobrze, że chociaż temperatura ma ponad 10 stopni...





____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 09:38, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Cieszę się że masz już te różyczki
Czekam na efekt u Ciebie.

U nas dziś 15 i słońce. Działam

Szczęściara!!!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 09:43, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Monia81 napisał(a)
Basiu nadrobiłam a u Ciebie się dzieje, nowe rabatki i planowanie a że różana nie jestem to nie pomogę... ale pochwalę krokusy, one jednak w takiej masie najpiękniejsze i u Ciebie kuszenie przylaszczkami kupowałaś sadzonki stacjonarnie czy przez internet? pozdrawiam

Witaj Monia Tak, krokusy mega wyglądają w grupie, jesienią będę dosadzać kolejne

Przylaszczki kupowałam przez internet, wczesną wiosną zeszłego roku. Mimo wszystko były juz po kwitnięciu, więc tym bardziem efekt mnie zaskoczył w tym roku. Jestem ciekawa, czy one się jakoś rozsiewają ?, nie planuję dosadzania w tym roku, więc zobaczymy jak się rozrosną. Mam posadzone 20 sadzonek.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 09:48, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Iwonka napisał(a)


Ja z róż jestem kiepska, denerwowały mnie ich kolce, to że śmiecą i chorują.
Coś jednak w sercu drgnęło, nawet bardzo drgnęło i wkręcam się w różany temat coraz bardziej Są takie piękne, no i uczą cierpliwości.

Ja nie miałam szczęścia znaleźć jarzmianki stacjonarnie. Moje White Angel przywiozły mi dziewczyny od Koniora spod Bielska.

Byłaś dziś u Urbaników A wiesz, że ja też Tak przed południem, na rekonesans. Super, że wreszcie skończyli remont nawierzchni, nie byłam tam od lata. A uwielbiam tę szkółkę odkąd woziłam syna do Łagiewnik do przedszkola, lata temu.
Od kilku dni w ramach zaklinania brzydkiej pogody zwiedzam wszystkie okoliczne szkółki. Miałam też bon prezentowy do Centrum ogrodniczego Brzegi, więc przy okazji i Batko odwiedziłam. W sumie żadnych roślin nie kupiłam, tylko kilka bratków i bodziszka. A za bon wzięłam domki dla owadów i cortenowe ozdoby.
Jesteśmy prawie sąsiadkami Ale fajnie



Iwonka to będzie mój eksperyment różany, zobaczymy jak to się skończy

Jakby tylko pogoda sprzyjała, to sama bym zrobiła taki przegląd po lokalnych szkółkach, ale nie mam do tego weny, kompletnie Najbliższy tydzień też nie napawa optymizmem... dramat... W Brzegach nigdy nie byłam, warto?

Też się cieszę na nasze sąsiedztwo ogródkowe
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
BASIA8 10:55, 19 kwi 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
U Nas Basieńko też piękna pogoda, ale Ja niestety chora i pewnie przez najbliższe 2 tygodnie mogę zapmnieć o ogrodzie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
sylwia_slomc... 11:27, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Pogoda jest depresyjna, ja też jestem nią załamana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 11:54, 19 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7235
Basiu odmian rozchodników w ogrodzie mam ze 20 co najmniej. Jesli szukasz bordowego to dobrze rosna i sprawują sie u mnie:
Strawberry and Cream, Purple Emperor, Chocolate Drop, Cherry Truffle, Thunderhead i Touchdown Teak. Mam juz je od wielu lat i rosna zjawiskowo.
Najbardziej okazalym rozchodnikiem i praktycznie niezatapialnym jest Matrona plus zwyklaki Brillant, Herbstfeude, Carmen, Metor i Carl

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Johanka77 13:01, 19 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
TAR napisał(a)
Basiu odmian rozchodników w ogrodzie mam ze 20 co najmniej. Jesli szukasz bordowego to dobrze rosna i sprawują sie u mnie:
Strawberry and Cream, Purple Emperor, Chocolate Drop, Cherry Truffle, Thunderhead i Touchdown Teak. Mam juz je od wielu lat i rosna zjawiskowo.
Najbardziej okazalym rozchodnikiem i praktycznie niezatapialnym jest Matrona plus zwyklaki Brillant, Herbstfeude, Carmen, Metor i Carl



Łomatko!!!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
dzika_roza 13:22, 19 kwi 2021


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Johanka piekne masz te rozchodniki!
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies