Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Johanka77 22:05, 20 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hmmm... słabo
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Basia_KRK 15:36, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
TAR napisał(a)
Basia taki efekt?

(usunełam zdjecia nie chce zasmiecac watku)

to Cherry Truffle, Chocolate Drop i Touchdown Teak chyba sa najciemniejsze. Ale ktoryś z nich sie pokłada i nie wiem ktory

Tarciu, szkoda, ze usunęłaś, piękne były te rozchodniki!
Nie odpisałam od razu, wkurzyłam się, że mi nie przyjdą te róże i od razu wszystkiego mi się odechciało...

Do tych róż muszę iść w takie bordo/fiolet neutralne, nie mogę mieć rozchodników w ciepłym bordo, jak również nie mogą być w zimnym fiolecie. I jak tu się zdecydować na zakup po zdjęciach w necie?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 15:48, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiaan napisał(a)
Basia zamawiałaś z Flo...? W piątek jak zamawiałam to nie było tego co chciałam i pan mówił, że dopiero w maju, a wczoraj na stronie wszystko co chciałam było

Teraz z innej beczki czy masz u siebie hortensję Diva Fiore, czy poleciłabyś?

Tak Wiaan, z Flo... pan zadzwonił z taką wiadomością do mnie Anulowałam całe zamówienie od razu, trudno, pewnie nie prędko u nich zamówię. Za to zamówienia z Ros...m oraz od Państwa Ćw.. przyszły piękne, w terminie i ekstra zapakowane. Na plus we Flo.. że w tempie błyskawicznym zwrócili wpłaconą kasę.

Co do Diva Fiore, chyba jeszcze ciężko mi się wypowiadać, bo posadziłam je dopiero w zeszłym roku. Bardzo ładnie przezimowały i już mają mnóstwo listków. Zobaczymy jak z kwitnieniem. Nie okrywam u siebie w ogrodzie żadnych hortensji ogrodowych, a mam ich 14 sztuk Jedne kwitną lepiej, inne gorzej, dlatego chciałam spróbować z ogrodówkami kwitnącymi na tegorocznych pędach. Kupiłam też 'Mini Penny' (nie zakwitły mi w zeszłym roku).
Wracając jeszcze do Diva Fiore i moich zeszłorocznych obserwacji - wg mnie miała małą kulę kwiatową+małe kwaituszki na niej. Zdecydowanie mniejsze niż wszystkie inne moje ogrodówki. A ja lubię duże i gęsto napakowane kwieciem
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 15:54, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
BASIA8 napisał(a)
Kurcze Basieńko lipa z tym zamówieniejakoś mało profesjonalnie błąd w systemie??????ciekawe rzeczyBuziaki zostawiam dla Ciebie

Johanka77 napisał(a)
Hmmm... słabo

Dzięki dziewczyny, to tylko róże, wiem, ale nie lubię takich akcji, a najbardziej wkurzają mnie tzw. "błędy systemu".

Brakuje mi jeszcze dwóch róż:
- 5x Lavender Ice
- 7x Garden of Roses

Postanowiłam je kupić w niemieckich szkółkach, widziałam w internecie że działają online, muszę tylko znaleźć taką, która wysyła do PL. Trudno zapłacę więcej, ale przynajmniej będę je miała jeszcze teraz na wiosnę.

Anda, może doradzisz, czy lepiej jest kupować róże z gołym korzeniem, czy w donicy? Co jest pewniejsze do sadzenia dla nowicjuszki?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 16:13, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wczoraj i dzisiaj korzystając z ładnej pogody (wreszcie!), ruszyliśmy kolejne prace ogrodowe. Mamy ściągniętą darń na nowych rabatach Tym samym mam już 5 big bagów z ziemią do wywózki. Nic tylko sadzić Wokół klona wylądowało już kilkanaście hakonechloa makra (nieodmianowa). Słabo wyglądają, czekały na posadzenie chyba 3 tygodnie i w tym czasie okrutnie mi się zmarniły na tych deszczach i śniegach. Kul cisowych mam chyba ze 20 do posadzenia, czekają na swoją kolej.

Wrzucam kilka dzisiejszych fotek. Wczoraj skosiłam też pół trawinika, pierwszy raz w tym sezonie, ciężko było, bo ziemia masakrycznie mokra i dało się skosić tylko tam, gdzie najwięcej słońca. Nadal utrzymuje, że wertykulację i dosiewkę będę mogła zrobić dopiero w maju



____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
LIDKA 16:13, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7089
Basia zdrowiej szybko.
moje Artemisy przyszły z 2 szkółek. Sadzonki podobnej wielkości.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Basia_KRK 17:01, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
"Kółko" super wiosenne, uwielbiam tą rabatę, uważam, że wyszła naprawdę fajnie. O każdej porze roku ładnie wygląda. Raz jeszcze podcięłam carexy 'Ribbon Falls', wyglądają lepiej, aby się już zabrały do rośnięcia. Teraz czekam na tulipany, które tu zakwitną, mam tu posadzone chyba 4 odmiany:
- Gabriella
- Negrita
- Negrita Double
- Queen of Night
- oraz biało-fioletowa Shirley.
Zastaniawiąłm się jeszcze nad czosnkami ozdobnymi, ale finalnie nic nie posadziłam. Zobaczę w czerwcu jak to będzie wyglądać i czy ich tam potrzeba No i może trochę krokusów tam posadzę na wczesną wiosnę, ale już raczej tak symbolicznie, jako akcenty.







Carex Everlime + szafirki + tulipany Virichic:
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
inka74 17:07, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Niefajnie z różami. Z tej szkółki zawsze mi przychodziły, raz chyba tylko napisali, że róży nie ma i przepraszają i proponują coś w zamian.

Ale w tym roku taki kiepski sezon jest... w ubiegłym już się zepsuło.

Zachwycam się się twoim kulkowiskiem. Ja jednego cisa z donicy muszę przesadzić do ziemi. ima mu dało mocno w kość i podmarzł. Może w gruncie odżyje...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Basia_KRK 17:18, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Tulipany, gdzie nie spojrzę tulipany! ♡♡♡

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 17:22, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)
Niefajnie z różami. Z tej szkółki zawsze mi przychodziły, raz chyba tylko napisali, że róży nie ma i przepraszają i proponują coś w zamian.

Ale w tym roku taki kiepski sezon jest... w ubiegłym już się zepsuło.

Zachwycam się się twoim kulkowiskiem. Ja jednego cisa z donicy muszę przesadzić do ziemi. ima mu dało mocno w kość i podmarzł. Może w gruncie odżyje...

No niestety, coż zrobić..

Dziękuję inka, strasznie mi się spodobały te kulki posadzone w zeszłym roku, jakoś tak pasują do mojego ogrodu, więc sadzę dalej Nie znam się jakoś szczególnie na cisach, ale może jak Twój dostanie tą super forumową-mieszankę ziemną to odżyje Jak tak właśnie będę sadzić moje.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies