Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

LIDKA 21:31, 22 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7086
Basia jak ja ukorzenilam róze z patyka to i Twoje z gołym korzeniem urosną.
Moje Artemis wymoczylam i dzis wsadziłam do doniczek bo jeszcze nie mam miejsca do sadzenia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Basia_KRK 21:32, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
mirkaka napisał(a)
Nie wiem czy już się u Ciebie wpisywałam, ale masz pięknie w ogrodzie, pięknie wygląda to tło drewniane, to taki płot , czy ściana domu, bo bardzo wysoki.?
Czytam o dylematach różanych
Wszystkie piękne, ale mnie najbardziej podoba się LR
Zurawki przesadzisz przed róże?

Witaj Mirka, chyba Cię jeszcze u mnie nie było Tym bardziej mi miło, że wpładłaś podążając za różami

To drewniane tło, to taka nasza instalacja na ogrodzeniu, bardzo wysoka, bo sąsiad ma różę pnącą, która się u nas przewiesza (ma wtedy słoneczną wystawę). Opadała (pomimo cięcia) i plątała się w nasze drzewka, stąd pomysł na tego typu instalację. Zależało mi, aby róża sąsiada jak najwyżej się wypięła i ładnie zwisała u nas, co widać m.in. na poniższym zdjęciu. To róża, która kwitnie tylko raz na sezon, chyba Bobby James, czy jakoś tak, ale jest to wtedy zjawiskowe kwitnięcie!

Tak, żurawki poprzesadzam / poprzeplatam z Garden of Roses. I tak muszę już część żurawek odmłodzić, bo się robią z nich wieżyce..

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:34, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
LIDKA napisał(a)
Basia jak ja ukorzenilam róze z patyka to i Twoje z gołym korzeniem urosną.
Moje Artemis wymoczylam i dzis wsadziłam do doniczek bo jeszcze nie mam miejsca do sadzenia.

Ja zrezygnowałam z róż Artemis Były w tym zamówieniu z Lavender Ice, których okazało się, że nie ma No trudno
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:36, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Basiu, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, wiosna w Twoim ogrodzie zachwyca.

To prawda Haniu, sama jestem zaskoczona, najgorzej widać to po trawniku, błotko okrutne, wciąga buty... Korzystam z okienek pogodowych, aby nacieszyć się ogrodem i porobić zdjęcia. Jedno jest pewne, tej wiosny już nic nie powstrzyma! Pomimo, że w przyszłym tygodniu mają znów być przymrozki..
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:46, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Przylaszczki, jeszcze nie dają za wygraną. Są niesamowite, to już chyba 4 lub 5 tydzień...



Hakonechloa macra nieodmianowa, ślicznie startuje



I na sam koniec pojawiły się jeszcze miniaturki - krokus Spring Beauty / Minimus (słabo powtórzyły, jest ich dosłownie kilka sztuk).

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 22:46, 22 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
O widzisz! U mnie też hakone pięknie ruszyła w tym. roku
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mirkaka 17:48, 23 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Basia_KRK napisał(a)

Witaj Mirka, chyba Cię jeszcze u mnie nie było Tym bardziej mi miło, że wpładłaś podążając za różami

To drewniane tło, to taka nasza instalacja na ogrodzeniu, bardzo wysoka, bo sąsiad ma różę pnącą, która się u nas przewiesza (ma wtedy słoneczną wystawę). Opadała (pomimo cięcia) i plątała się w nasze drzewka, stąd pomysł na tego typu instalację. Zależało mi, aby róża sąsiada jak najwyżej się wypięła i ładnie zwisała u nas, co widać m.in. na poniższym zdjęciu. To róża, która kwitnie tylko raz na sezon, chyba Bobby James, czy jakoś tak, ale jest to wtedy zjawiskowe kwitnięcie!

Tak, żurawki poprzesadzam / poprzeplatam z Garden of Roses. I tak muszę już część żurawek odmłodzić, bo się robią z nich wieżyce..



Fajnie że pokazałaś to ogrodzenie Róża ogromna, trzeba zaglądać Do Ciebie w czercu żeby ją zobaczyć.
Ja mam też jedną róże wielką, Lykefund, biała, też tylko raz kwitnie ale wtedy jest piękna

Kolorystycznie pasuje to ogrodzenie do roślin
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Basia_KRK 18:34, 23 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Przyznam, że tej wiosny może być problem z tą różą. Niestety sąsiad jesienią ściął ją dramatycznie. Nagle po 7 czy 8 latach coś z nią zrobił, jak specjalnie dla niej zrobiliśmy tą konstrukcję Nie wiem ile jej zajmie, aby znów się tak wspiąć i przewieszać przez panel... No trudno... już się z tym pogodziłam przez zimę. A była taka piękna...
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Mgduska 20:22, 23 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Basia_KRK napisał(a)

Cieszę się Widać szkolenie się na forum przynosi efekty
Zapraszam do częstszych odwiedzin.


Mi też się podobają zmiany w Twoim ogrodzie, wydaje mi się, że jest coraz więcej kwiatów, a to jest zdecydowanie dobry kierunek Do tego elegancka baza i fajne proporcje przestrzeni
____________________
Sałatka pokrzywowa
Ogrodowy_Kal... 20:36, 23 kwi 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Witam serdecznie. Obejrzałem ogród przelotem i powiem szczerze że jest bardzo ładnie. Wszystko zgrane, podobają mi się podwyższane rabaty. Piękne żórawki co do których mam już mieszane uczucia, gdyż u mnie są siedliskiem ślimaków. Ale u Ciebie są piękne. Możesz być zadowolona
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies