Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 17:34, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
I jeszcze magnolie. Przetrwały mrozy, teraz walczą z ciągłym deszczem. Wystarczyły dwa dni słoneczka i powoli rozkwitają.


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Anda 18:40, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Basia_KRK napisał(a)


Dzięki dziewczyny, to tylko róże, wiem, ale nie lubię takich akcji, a najbardziej wkurzają mnie tzw. "błędy systemu".

Brakuje mi jeszcze dwóch róż:
- 5x Lavender Ice
- 7x Garden of Roses

Postanowiłam je kupić w niemieckich szkółkach, widziałam w internecie że działają online, muszę tylko znaleźć taką, która wysyła do PL. Trudno zapłacę więcej, ale przynajmniej będę je miała jeszcze teraz na wiosnę.

Anda, może doradzisz, czy lepiej jest kupować róże z gołym korzeniem, czy w donicy? Co jest pewniejsze do sadzenia dla nowicjuszki?


To trudne pytanie. Dużo zależy od producenta. U mnie w szkółce róże z gołym korzeniem już jesienią i zimą sadzimy do donic. Zimą stoją w tunelu. W tym roku od początku kwietnia stoją na właściwym miejscu na sprzedaż. Są przekorzenione.

Ja już wiele róż kupowałam z gołym korzeniem. Teraz w sumie prawie że za późno na takie sadzenie. Musiałabyś się mocno pośpieszyć albo dopiero w maju/czerwcu kupować róże w donicy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:40, 21 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Będzie szał tulipanowy
Magnolie śliczne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 19:07, 21 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
Basia_KRK napisał(a)

No niestety, coż zrobić.. t

Dziękuję inka, strasznie mi się spodobały te kulki posadzone w zeszłym roku, jakoś tak pasują do mojego ogrodu, więc sadzę dalej Nie znam się jakoś szczególnie na cisach, ale może jak Twój dostanie tą super forumową-mieszankę ziemną to odżyje Jak tak właśnie będę sadzić moje.
Wiesz, ja nigdy nie szłam za tłumem. Kto chce niech używa jak tak mu jest wygodniej. A już szczególnie nie idę za osobami, które innym polecają co innego a same sadziły w to co potem krzyczały, że nie wolno i zachwalały jak wspaniale im rosną roślinki. Mam swoje źródło dobrej ziemi. Od początku jej używam i mimo napisu torf to "ciężka" ziemia a nie pył i po otwarciu ewidentnie zalatuje obornikiem. Zresztą sporo go tam znajduję. Cały ogród mam na niej. Nie będę tego zmieniała dla kombinacji składników zbędnych u mnie czy na siłę zmieniania właściwości mojej zasadowej gliny na kwaśną. Po prostu nie sadzę na siłę kwasolubówna glinie
Sorry, jak jesteś fanką tych wszystkich mieszanek. Podziwiam zapał w kolekcjonowaniu i odmierzaniu tego wszystkiego
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
MiluniaB 19:21, 21 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Basiu pięknie prezentuje się kółko. Śliczne masz cisowe kulki, mnóstwo tulipanów, ale będzie podziwiania jak zakwitną. Magnolie też zapowiadają się na piękne kwitnienie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Basia_KRK 11:48, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)
Wiesz, ja nigdy nie szłam za tłumem. Kto chce niech używa jak tak mu jest wygodniej. A już szczególnie nie idę za osobami, które innym polecają co innego a same sadziły w to co potem krzyczały, że nie wolno i zachwalały jak wspaniale im rosną roślinki. Mam swoje źródło dobrej ziemi. Od początku jej używam i mimo napisu torf to "ciężka" ziemia a nie pył i po otwarciu ewidentnie zalatuje obornikiem. Zresztą sporo go tam znajduję. Cały ogród mam na niej. Nie będę tego zmieniała dla kombinacji składników zbędnych u mnie czy na siłę zmieniania właściwości mojej zasadowej gliny na kwaśną. Po prostu nie sadzę na siłę kwasolubówna glinie
Sorry, jak jesteś fanką tych wszystkich mieszanek. Podziwiam zapał w kolekcjonowaniu i odmierzaniu tego wszystkiego

Iwonka, dałaś mi do myślenia Wszystkie moje pozostałe cisy sadziłam tak jak mówisz, póki co, odpukać, raczej z nimi jest OK. Póki co nie eksperymentowałam z odmierzaniem niczego, dopiero się przymierzałam, czytająć wątek o cisach, ale może faktycznie lepiej zrobić, tak jak do tej pory
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Wiolka5_7 12:40, 22 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Nowa rabata zapowiada się cudnie cisy i hakonechloa to moje ukochane roślinki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basia_KRK 14:21, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiolka5_7 napisał(a)
Nowa rabata zapowiada się cudnie cisy i hakonechloa to moje ukochane roślinki

Oby tylko hakonechloa odżyły, bo marnie wyglądają
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
pawel2806 14:22, 22 kwi 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Przyznam szczerze że śledziłem twój wątek na początku, ale jakoś ogród nie przypadł mi do gustu. Teraz wracam bo coraz bardziej podobają mi się twoje zmiany .
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
inka74 15:07, 22 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15021
Basia_KRK napisał(a)

Iwonka, dałaś mi do myślenia Wszystkie moje pozostałe cisy sadziłam tak jak mówisz, póki co, odpukać, raczej z nimi jest OK. Póki co nie eksperymentowałam z odmierzaniem niczego, dopiero się przymierzałam, czytająć wątek o cisach, ale może faktycznie lepiej zrobić, tak jak do tej pory
Basia, podstawą jest twoja własna gleba i znajomość jej możliwości i potrzeb. A do tego trzeba doświadczenia. Jeżeli cisy dobrze ci rosną od wielu lat bo masz dobre dla nich warunki to po co to na siłę zmieniać. Warto czytać, z różnych źródeł informacje i niestety prowadzić testy u siebie, z rozsądkiem. To co u jednego wychodzi - u drugiego nie musi wyjść. Wystarczy, że ma cięższą/lżejszą glebę, mniej lub więcej słońca, wody i już rośliny zachowują się inaczej. Cis nie lubi zalewania i zbyt głębokiego sadzenia. O tym piszą wszyscy więc warto pamiętać. Dziewczyny tną i 3 razy w sezonie, ja raz i też jest OK, zależy jaką formę chcesz uzyskać i jaką odmianę weźmiesz. Po prostu testuj różne rozwiązania u siebie i obserwuj. Chcesz przetestować mieszankę - zrób to. Będziesz miała po prostu porównanie po kilku latach. U mnie mam ciemierniki, które w teoretycznie świetnym dla nich miejscu wegetowały (potem okazało się, że koty je znaczyły) a w drugim, pod tujami rosną znakomicie. Niestety nie ma jednego skutecznego rozwiązania dla każdego ogrodu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies