Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Dorota123 17:16, 22 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basiu sprawdź u Hyżego, on w tym roku przysłał znajomej piękne krzaki Garden of Roses.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
mirkaka 18:02, 22 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Nie wiem czy już się u Ciebie wpisywałam, ale masz pięknie w ogrodzie, pięknie wygląda to tło drewniane, to taki płot , czy ściana domu, bo bardzo wysoki.?
Czytam o dylematach różanych
Wszystkie piękne, ale mnie najbardziej podoba się LR
Zurawki przesadzisz przed róże?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
jolanka 19:03, 22 kwi 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Współczuję problemów różanych z F. Ja nie miałam co prawda kłopotów z dostępnością u nich ale potwierdzam, ze od zeszłego roku „coś” się tam psuje chociaż zauważyłam, ze powiększyli teraz asortyment hodowców. Ten rok był trudny dla róż, to tez może być problem.
Ja wolę czekać na róże w donicach, zawsze są już ukorzenione, właściwie przycięte i rozkrzewione, może nie rezygnuj z planów rabatowych a poczekaj na doniczkową ofertę szkółek
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Basia_KRK 21:04, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
pawel2806 napisał(a)
Przyznam szczerze że śledziłem twój wątek na początku, ale jakoś ogród nie przypadł mi do gustu. Teraz wracam bo coraz bardziej podobają mi się twoje zmiany .

Cieszę się Widać szkolenie się na forum przynosi efekty
Zapraszam do częstszych odwiedzin.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 21:05, 22 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia_KRK napisał(a)
Tulipany, gdzie nie spojrzę tulipany! ♡♡♡



Obłęd widzę U Ciebie też! To będzie szał!

Kółko bardzo urokliwe.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Basia_KRK 21:08, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)
Basia, podstawą jest twoja własna gleba i znajomość jej możliwości i potrzeb. A do tego trzeba doświadczenia. Jeżeli cisy dobrze ci rosną od wielu lat bo masz dobre dla nich warunki to po co to na siłę zmieniać. Warto czytać, z różnych źródeł informacje i niestety prowadzić testy u siebie, z rozsądkiem. To co u jednego wychodzi - u drugiego nie musi wyjść. Wystarczy, że ma cięższą/lżejszą glebę, mniej lub więcej słońca, wody i już rośliny zachowują się inaczej. Cis nie lubi zalewania i zbyt głębokiego sadzenia. O tym piszą wszyscy więc warto pamiętać. Dziewczyny tną i 3 razy w sezonie, ja raz i też jest OK, zależy jaką formę chcesz uzyskać i jaką odmianę weźmiesz. Po prostu testuj różne rozwiązania u siebie i obserwuj. Chcesz przetestować mieszankę - zrób to. Będziesz miała po prostu porównanie po kilku latach. U mnie mam ciemierniki, które w teoretycznie świetnym dla nich miejscu wegetowały (potem okazało się, że koty je znaczyły) a w drugim, pod tujami rosną znakomicie. Niestety nie ma jednego skutecznego rozwiązania dla każdego ogrodu.

Iwonka, ślicznie Ci dziękuję, tak właśnie zrobię. Obserwacja we własnym ogrodzie jest kluczem do sukcesu. Masz rację! W jednym miejscu cisy rosną mi gorzej, ale wydaje mi się, że tam mogą mieć za mokro, i to jest odpowiedź.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:08, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dorota123 napisał(a)
Basiu sprawdź u Hyżego, on w tym roku przysłał znajomej piękne krzaki Garden of Roses.

Dziękuję Dorotko, napiszę do nich.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:11, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)


Obłęd widzę U Ciebie też! To będzie szał!

Kółko bardzo urokliwe.

Oby nie było pomyłek z kolorami, bo będzie lipa

To mój pierwszy rok z tulipanami w ogrodzie, i jestem bardzo ciekawa jak one zakwitną, jak długo będą kwitnąć, itd.. Czy trzeba im dać teraz jakieś odżywki?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:15, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
jolanka napisał(a)
Współczuję problemów różanych z F. Ja nie miałam co prawda kłopotów z dostępnością u nich ale potwierdzam, ze od zeszłego roku „coś” się tam psuje chociaż zauważyłam, ze powiększyli teraz asortyment hodowców. Ten rok był trudny dla róż, to tez może być problem.

Ja wolę czekać na róże w donicach, zawsze są już ukorzenione, właściwie przycięte i rozkrzewione, może nie rezygnuj z planów rabatowych a poczekaj na doniczkową ofertę szkółek

Jolanka, tak właśnie zrobię, nie rezygnuję z planów rabatowych, bo już się napaliłam na próby z różanymi rabatami w tym roku. Szukam teraz tylko takich w doniczkach. Przyszły mi wczoraj dwie róże z gołym korzeniem, moczę je, ale jestem trochę przerażona czy po moim sadzeniu się przyjmą. Wolę doniczkowe
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gruszka_na_w... 21:16, 22 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Basiu, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, wiosna w Twoim ogrodzie zachwyca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies