Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Mgduska 11:54, 27 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Basia_KRK napisał(a)

Oooo faktycznie! Zawsze mi się bardzo podobały kukliki! Może Mai Tai? Chyba będzie pasował do pastelowej Garden of Roses? Gdzieś go w tym roku wydziałam... pytanie tylko w której to było szkółce...


Ja mam Mai Tai i Cosmopolitan. Pasowałyby, ale raczej miną się z kwitnieniem, w każdym razie trzymają tą samą tonację, więc gdyby jednak - będzie dobrze
____________________
Sałatka pokrzywowa
Alija 12:59, 27 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9057
Bardzo fajny pomysł na rabatę z różami i szałwią, ciekawa jestem, jak będzie wyglądać w realu. Na pewno pięknie!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Martka 13:06, 27 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Basiu, ja też się wycofuję z pomysłu zabrania róż na środku, nowa wizualizacja przemawia na "nie". Zdjęcie zdjęciem, ale wymiary rabaty przemawiają  jestem ciekawa, czym wypełnisz, ależ się dzieje
Anda 15:56, 27 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33821
Basiu, kukliki to dobry pomysł Ja jeszcze dorzucę przywrotniki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 13:49, 28 kwi 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Żelazny zestaw Basiu z kuklikami
Szałwia i przewrotniki też
Kocham róże bardzo bardzo, nie doradzę Ci w zestawieniach trudna
sztuka i dla mnie
Tulipany masz już w blokach startowych
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Marlenaa 21:00, 28 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
No i zainspirowałyście mnie kuklikami, rzeczywiście są urocze
____________________
krowy, staw i my
Basia_KRK 17:47, 05 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
No i mamy maj, mój ukochany miesiąc

W ogrodzie niewiele zmian, jakoś nie było czasu, część roślin nadal nie jest wkopana, pogoda znów słabo sprzyja pracom ogrodowym. Ciągle czekam na dostawę róż Kordes z Niemiec, jestem bardzo ciekawa jakości sadzonek. Dopiero jak przyjdą, będę po całości sadzić całą środkową rabatę.

No i tulipany... wreszcie zaczęły kwitnąć! Juppppi! Cóż mogę powiedzieć, widok jest naprawdę niesamowity... To moje pierwsze tulipany w życiu, dlatego też tak się nimi cieszę Kompletnie nie potrafię zrobić im dobrych zdjęć, kolory jakoś nie wychodzą poprawnie, ostrość nie wiadomo na co złapać, ilość też robi różnicę, bo aparat ma tylko małe oko pokazujące dany wycinek.. Wygląda na to, że przez zimę nie straciły się żadne cebule (w żadnej części ogrodu) i te ponad 3000 sztuk będzie kwitło. Mam odmiany wczesne i późne, w słońcu i w półcieniu (te jeszcze nie kwitną), więc jakoś będą się mijać, chociaż i tak widzę, że wszystko jest strasznie opóźnione.
No i nie obyło się bez pomyłek... Na początek, zamiast 100 tulipanów Foxtrot Rose mam żółte tulipany Foxtrot Yellow.. Nie wiem co z tym zrobić, reklamować?? Pojawiły się też jakieś czerwono żółte, ale tu akurat nie mam pojęcia w zamian za co... No i czekam co dalej
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 17:48, 05 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Tulipan 'Princess Irene', ma zupełnie inną zieleń niż wszystkie pozostałe moje tulipany. Liście i łodyga ciemo zielona z mocnym akcentem fioletu. Niezbyt wysoki póki co, ale przepiękny.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
edi75 18:01, 05 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2383
Przecudnie wygląda
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Basia_KRK 18:04, 05 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Tulipan 'Salmon van Eijk', cudownie kulisty jak już się bardziej rozwinie (póki co, żaden tulipan nie jest podobny w kształcie), bardzo delikatnie morelowo-łososiowy. Pastelowy, subtelny kolor.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies