Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Gardenarium 10:17, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrz napisał(a)
Witam. Od trzech tygodni mam problem z magnolią. Zółkną i wysychają liście. Zaczęło sie od jednej gałęzi, obecnie dwie już są bez liści i zaczynają zółknąć na nastepnych. Liscie najpierw zółkną, póżniej robią się brązowo-szare i suche jak papier, ale rzadko odpadają z gałęzi. Z jednej gałęzi pozrywałem i nie zauważyłem żadnych larw szkodników. Tydzień temu opryskałem miedzianem na choroby grzybowe. Na razie bez rezultatów. Co to może być.

Mam też problem z berberysem. Gołe łodygi, liście wyglądają jak zjedzone, albo spalone i śa bardzo poszarpane Najmniej jest w dolnych częściach krzewu. Na chodniku obok czarne twarde kropki i grudki pod berberysem. Na razie był środek na mszyce.


sylwia_slomczewska napisał(a)
Odetnij jedna gałązkę i przyjrzyj się jej przekrojowi, jeśli w środku znajdziesz szaro czarne kropki lub pierścienie albo plamy to werticilioza, choroba grzybowa odglebowa. Objawy o których piszesz na nią mi wyglądają. Zdrowe drewno będzie w kremowym kolorze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewelin 11:47, 18 maj 2023

Dołączył: 04 cze 2022
Posty: 11
Mam problem z nowo posadzoną magnolią. Nie wiem czy czegoś jej brakuje, czy jest chora?
sylwia_slomc... 09:00, 14 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Odetnij jedna gałązkę i przyjrzyj się jej przekrojowi, jeśli w środku znajdziesz szaro czarne kropki lub pierścienie albo plamy to werticilioza, choroba grzybowa odglebowa. Objawy o których piszesz na nią mi wyglądają. Zdrowe drewno będzie w kremowym kolorze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
09:00, 14 lip 2023
Co to za choroba? Proszę o pomoc..
19:39, 24 lip 2023
Jedne liście z osadem, inne pożółkłe.Dostałam informację, że to mączniak, czy potwierdzicie? Czym go zwalczyć?
Wiolka5_7 20:41, 24 lip 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Tak to mączniak. Oprysk środkiem np. Amistar. A po opadnięciu liści należy je zebrać i wyrzucić do kosza ,nie na kompost
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basiawo 19:14, 14 sie 2023

Dołączył: 14 sie 2023
Posty: 1
Witam,chciałam zapytac co może powodować takie zmiany na lisciach,magnolia ma 4 lata ,dotychczas nie było takiego problemu
gp1958 20:31, 21 sie 2023


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Witam!
Proszę o radę co jest mojej magnolii Suzan posadzona w tym roku ma jakieś plamy?
Wiolka5_7 21:26, 21 sie 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
gp1958 napisał(a)
Witam!
Proszę o radę co jest mojej magnolii Suzan posadzona w tym roku ma jakieś plamy?

.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
gp1958 08:11, 22 sie 2023


Dołączył: 01 sty 2017
Posty: 41
Dzięki za odpowiedź a możesz podpowiedzieć czym go zwalczać, to moja pierwsza magnolia i nie mam doświadaczenia?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies