Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Bolek_stary 10:34, 18 maj 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry,

Ok. 14.04.2020 wsadziłem 3 magnolie: Genie, Rustica Rubra oraz Fairy White.
Stanowisko słoneczne, średnio osłonięte od wiatru, średnica dołu ok 50cm (kwaśny torf + przekompostowana kora), wyściółkowane korą (bez agro).

Ok tydzień temu zauważyłem na Genie oraz Fairy White niepokojące objawy, z którymi zacząłem walczyć przy użyciu Topsin M 500SC (Rustica Rubra trzyma się dzielnie).

Czy powinienem jeszcze na zmianę użyć któryś z tych: Kaptan 50WP / Teldor 500SC / Karate Zeon?

Czy przyczyna leży gdzie indziej?

Dziękuję za wsparcie.

// mam problem z dodaniem zdjęć, po wybraniu zdjęcia i zapisaniu posta - nie jest ono dodane
JUSTGRAB 13:20, 27 maj 2020

Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry,
Proszę pomóżcie czy da się uratować moja magnolie?
Posadzona na jesień, na wiosnę wypuściła kilka listków, które od razu brązowieją a potem opadają.
Posadzona w dobrej ziemi, nawieziona początkiem kwietnia. Wydaje mi się za pod ściółką kory ma za mokro.

Co robić? Wykopać i sprawdzić korzenie?
martamiroslaw 09:20, 05 cze 2020


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Witam
Znalezione na magnolii... co to jest???
Drzewko od 5 lat u mnie ale słabo rośnie nie przyrasta nic na wysokość. W tym roku tylko jeden kwiat był a pojawiające się liście są powykręcane i mają żółte plamy. Co można zrobić?
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
jaRek 13:35, 09 lip 2020

Dołączył: 31 lip 2018
Posty: 8
Witam,

coś się dzieje z naszą Magnolią Coates - nie wiemy tylko co...
Drzewko wsadzone w zeszłym roku, bardzo ładnie rosło ( przyrost ok 50 cm ). Na wiosnę tego roku kwitła i zaczęła rosnąć. Pierwsze listki jednak zaczęły świadczyć o chlorozie. Została zatem zasilona Yara Mila Complex na początku czerwca z bardzo dobrym efektem. Kolejne liście bardzo ładne, przyrost tegoroczny to ok 25cm. Na początku lipca została ponownie zasilona nawozem ( po 30 dniach ). Ostatnie tygodnie były dość mokre jak wiemy, więc nie była podlewana.
A teraz do problemu - od ok tyg. liście na niej wiszą, są wiotkie typowo jakby brakowało jej wody ale to raczej niemożliwe biorąc pod uwagę ostatnie opady oraz to, ze od pojawienia się objawów zaczęliśmy ją podlewać. Liście wyglądają bardzo ładnie, nie widać szkodników, spadają natomiast te pierwsze które wyrosły. Wydaje się też jakby przestała rosnąć.
Jakiś pomysł co jej dolega?



LTomasz 10:39, 16 lip 2020

Dołączył: 29 sie 2019
Posty: 8
Dzień dobry,

2 tygodnie temu posadziłem magnolię kupioną w sklepie ogrodniczym.
Wykopałem dół 60x60 cm i 60 cm głęboki, wypełniłem kwaśnym torfem.
przysypana korą iglasta.
Podlewana często, od kilku dni pojawią się coś takiego na liściach, co mogę zrobić? Chcę kupić Target Agricolle i spryskać dodatkowo nawieźć hydrocomplexem.

AdrianaP 12:54, 20 lip 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 16
Witam , magnolia posadzona na wiosnę , bardzo prosze o pomoc
Gardenarium 18:12, 30 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasiamimoza napisał(a)
Dzień dobry, jestem kompletną świeżynką w temacie ogród.
Ostatnio kupiłam działkę (ROD) i próbuję tam działam. Obecnie głównie polega to na sprzątaniu i usuwaniu chorych lub zdziczałych roślin. Dość długo nic nie było robione, a na działce jest/było dość dużo drzew owocowych. Co się da ratuje, co nie usuwam, robiąc miejsca na nowe zasadzenia.
No i właśnie przy tym wycinaniu wydarzyła się, jak dla mnie, tragedia, bo panowie "fachowcy" nie zauważyli dwóch pięknych magnolii i rypnęli ścinane drzewo prosto na nie!!! Myślałam, że ukatrupię... mało się się poryczałam, bo bardzo lubię magnolię i tu nagle stałam się dumna posiadaczką dwóch zdaje się ładnych egzemplarzy (wnoszę tylko po kształcie, liściach, wyglądzie ogólnym, niestety nie widziałam ich kwitnących, bo działkę kupiłam pod koniec maja)

Ale do sedna! Magnolie są połamane, straciły dużo gałęzi, jedna chyba nawet czubek (przewodnik???)
Czy pomóc im jakoś, ułatwić czy tylko czekać na cud?
Nie mam pojęcia. Czytałam już oczywiście w różnych miejscach na ten temat, ale porady są bardzo różne i trochę zgłupiałam.
Może tutaj wypowiedzą się doświadczeni magnolioposiadacze
Posmarować miejsca złamania czymś, otulić?
Drzewka chyba nie są całkiem młode, mają/ miały ok 2,5m wysokości
Byłabym wdzięczna za wszelkie rady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 18:12, 30 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Witaj. Gdybyś pokazała zdjęcia tych magnolii byłoby łatwiej się wypowiedzieć. Tak na szybko to podpowiem tylko żeby połamane gałązki wyciąć lub przyciąć tak by rana była równa wtedy się im łatwiej zabliźnić i po przycięciu zasmarować maścią ogrodniczą żeby się choroby nie wdały.
Takie połamani, przycinka spowoduje, że wypuszczą pewnie młode gałązki, które będą skierowane w górę, wtedy wyprowadzisz jedną na nowy przewodnik.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 18:12, 30 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak przyciąć i co zrobić możemy radzić, gdy pokażesz co się stało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiamimoza 23:09, 30 lis 2020

Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 14
Dziękuje bardzo za przeniesienie wątku. Jestem tu pierwszy raz, więc napisałam trochę w ciemno
Postaram się jak najszybciej wrzucić jakieś zdjęcia.
Mam nadzieję, że oba drzewka sobie poradzą, najbardziej obawiam się przemarznięcia. No i żal, bo pewnie nie zakwitną wiosną...
a tak się cieszyłam! Nawet nie mam pojęcia, jaki kolor mają
Dziękuje za kontakt, odezwę się jak nazbieram "dokumentacje"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies