Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

sylwia_slomc... 06:47, 11 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Łapie grzyba trzeba pryskać przy pierwszych objawach, a najlepiej profilaktycznie miedzianem wiosną potraktować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
janosikseba 15:46, 11 lis 2019

Dołączył: 08 maj 2019
Posty: 20
Dziękuje za pomoc
Delilah_Bijou 15:05, 31 sty 2020

Dołączył: 31 sty 2020
Posty: 1
Witam serdecznie. Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę, co prawda problem narazie wygląda niewinnie. 2lata temu kupiłam magnolie, wsadziłam ją do lekkiej, kwaśnej gleby. Niestety po jakimś czasie liście zaczynały schnąć od końca, aż ostatecznie wszystkie zostały porażone. Następnie przesadziłam ja do gleby uniwersalnej i w sezonie 2019 przepięknie odrosła. Nadal rośnie bujnie ale będąc w tej samej uniwersalnej glebie, w doniczce, stanowisko osloniete, słoneczne, końce kilku liści znów robią się uschnięte, a 'żyłki' tych liści pod spodem są brązowawe.Co może być przyczyną? Załączam zdjęcia i z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Margarete 16:22, 12 kwi 2020


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dzień dobry
Czy ktoś podpowie mi co się dzieje z moją Susan ?
Zakwitła już a właściwie zaczyna i ma takie pokarbowane płatki. Czy to objaw jakiejś choroby ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:24, 12 kwi 2020


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
KasiaMalopol... 16:40, 18 kwi 2020

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 6
Mam chyba podobny problem. Moja ma pofałdowane kwiaty i do tego obsychające brzegi płatków. Znalazłam też maleńkie brązowe kropki na niektórych płatkach. Co to może być? W tamtym roku ładnie kwitła.
clivia 09:22, 03 maj 2020


Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 24
Witam wszystkich,
moja magnolia soulangeana posadzona 6 lat temu każdego roku obficie kwitła, w tym roku... nie miała ani jednego pąka i nie zakwitła, nie mam pomysłu co jej zaszkodziło - zima była łagodna a w sąsiedztwie magnolie kwitną

dokładnie to sama sytuacja z magnolią soulangeana Lennei (posadzona rok temu od razu zakwitła)

jedna i druga magnolia jest ściółkowana korą, bez agrowłókniny, podłoże przepuszczane, zakwaszone, dość często podlewane

fotki z ubiegłego roku:

[img
[img
katel 22:31, 04 maj 2020


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
KasiaMalopolanka napisał(a)
Mam chyba podobny problem. Moja ma pofałdowane kwiaty i do tego obsychające brzegi płatków. Znalazłam też maleńkie brązowe kropki na niektórych płatkach. Co to może być? W tamtym roku ładnie kwitła.

Kwiaty jej podmarzły jak były w pąkach lub w trakcie rozkwitania.
U mnie jest to samo .
Możliwe że u Ciebie Margarete stało sie to samo choć nie widzę zabrązowień ale deformacje bardzo podobne.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
sandraa 11:10, 09 maj 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. 27 kwietnia br. posadziłam magnolię stellate. Wykopałam duży dół, wysypałam torfem, a następnie ziemią o ph 6-6,5 oraz dałam trochę nawozu do magnolii. Na wierzch wyłożyłam mulcz. Magnolię osłoniłam, gdyż u nas bardzo mocno wieje (osłoniłam ją w taki sposób tymczasowo, myślę że sama agrowłóknina wystarczy?) Podlewam ją regularnie przy glebie, nie po liściach.
Niestety coś niedobrego dzieje się z moją magnolią, na liściach pojawia się taka jakby piana, jakby ktoś napluł; liście się przebarwiają oraz na kilku zauważyłam dziurki. Czy ktoś z Państwa może mi coś poradzić? Bardzo zależy mi żeby ją uratować.
P_Kemot 21:05, 14 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Witam serdecznie. W dniu dzisiejszym zauważyłem na mojej magnolii yellow bird przywiędłe liście. Na jednej z gałązek, była ona czarna od pewnego miejsca wszystkie liście były zwiędłe. Końcówki liści - nasada przylegająca do gałązki również była czarna. Wszystko widać na zdjęciach. Proszę o Waszą opinię, co może być przyczyną takich objawów. Gałązkę wraz z liśćmi wyciąłem. Z góry dziękuję za pomoc.



____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies