Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

MiluniaB 08:11, 05 wrz 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Kasia szczerze - to ja już straciłam do donic zapał. Nie chce mi się już sadzić sezonowych dlatego stopniowo wprowadzam wieloletnie Będzie trochę nudno, ale za to więcej czasu na odpoczynek
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
mrokasia 08:44, 05 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
MiluniaB napisał(a)
Kasia szczerze - to ja już straciłam do donic zapał. Nie chce mi się już sadzić sezonowych dlatego stopniowo wprowadzam wieloletnie Będzie trochę nudno, ale za to więcej czasu na odpoczynek


A co planujesz?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Martka 10:14, 05 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Miluniu, tak, mamy podobne wnioski, duże sadzonki hakonechloa to chyba kluczowa sprawa... trzymam kciuki za Twoje, moich już niewiele, posadziłam dziesiątki, a tymczasem te dziesiątki zdziesiątkowane nie widzę w ogrodniczych nowych dorodnych sadzonek i obawiam się kolejnej spektakularnej porażki, powoli zaczynam myśleć o zmianie koncepcji.

Z braku rabat - kwiaty do tego roku sadziłam praktycznie wyłącznie w donicach. Jednak jest to czasochłonna impreza, wciąż trzeba wymieniać kompozycje, rośliny żyły w nich dłużej niż krócej, EDIT: krócej niż dłużej, praktycznie jednorazówki. Po urlopie zasuszone kwiatki to był pewniak. W tym roku większość donic umyłam i schowałam, może jeszcze zatęsknię.
KasiaBawaria 17:59, 05 wrz 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
MiluniaB napisał(a)
Jesienne donice







Cudne masz te donice.A mi szkoda jakos na jesien sadzic, bo po 3 tygodniach czesto juz jest mroz, czesto na poczatku pazdziernika i wszystko mi scina.
____________________
Zapraszam na kawe
Agatorek 18:15, 05 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Kompozycje wyglądają rewelacyjnie.
Ta z kuleczkami „wymiata”
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 21:11, 05 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Masz rację, że na dłuższą metę obsadzanie donic sezonowymi, zwłaszcza takich dużych jest uciążliwe. Wymyśliłam u siebie, że wczesną wiosną bratki, a później trawy aż do zimy. Do czasu, aż też nie pomyślę nad zimozielonymi Częściowo już tak zrobiłam.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nicol21 22:28, 05 wrz 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Cześć! Świetne zestawienei do donic. Uświadomiłaś mi, iż czas o tym pomyśleć.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
eVka 15:11, 06 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Miluniu, masz talent do donicowych kompozycji! Ja zawsze kombinuję ale średnio mi wychodzi
Chyba troszkę poodgapiam
____________________
eVka 15:12, 06 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MiluniaB napisał(a)
Kasia szczerze - to ja już straciłam do donic zapał. Nie chce mi się już sadzić sezonowych dlatego stopniowo wprowadzam wieloletnie Będzie trochę nudno, ale za to więcej czasu na odpoczynek

Tylko wieloletnie, ja jednorocznych nie sadzę, szkoda mi kasy i czasu...
____________________
Wiolka5_7 15:16, 06 wrz 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
effka napisał(a)

Tylko wieloletnie, ja jednorocznych nie sadzę, szkoda mi kasy i czasu...


Ja też ograniczyłam sezonowe kffiotki do 2 donic... reszta to bodziszki i trawy schowam je na zimę do piwnicy i będzie git
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies