Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Spełnione marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnione marzenia

Patrycja_KG_Lu 22:00, 18 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2665
Nie martw się wszystko jest w najlepszym porządku. Dawno temu wpadłam na kanał na TT takiego gościa co długo pracował na polu golfowym, potem założył własną firmę związaną z trawnikami. Było to w czasach kiedy chciałam mieć trawnik=dywanik (finalnie wybraliśmy z mężem inną wersję). To sypanie piaskiem po wierzchu to od dawna znany sposób, nazywa się to „top dressing”. Widziałam też wersję z przesianym kompostem, ale ta z piaskiem płukanym frakcji 0-2 jest bardziej popularna. Tego gościa profilu nie mogę na szybko teraz znaleźć, ale zaraz znajdę inne i zedytuje posta.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Julka 06:22, 19 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
LIDKA napisał(a)
Julka masz nawodnienie? Jeśli nie pada to podlej. Za pare dni zielone będzie przeważać.

Masz ładny ten ogród. Trawnik podkreśla rabaty.

A ogrodowanie uczy cierpliwości.

Mam, mam włączyliśmy nawodnienie jak to wszystko już było zrobione, a potem jakby natura wyczuła o co chodzi i zaczał Padać deszcz
Czekam na to zielone, oj czekam.
Z tą cierpliwością to różnie bywa .. na dodatek 12 maja mamy komunię j przyjeżdżają goście i tak zastanawiam się, czy do tej pory będzie dalej piaskownica, czy chociaż trochę normalnie? Może to wszystko głupio brzmi co mówię, ale po prostu pierwszy raz takie coś widzę na oczy i nie mam w tym doświadczenia i chyba tak szczerze mówiąc nie spodziewałam się że to aż tak będzie wyglądało stąd moje pytania
____________________
Spełnione marzenia
Julka 06:23, 19 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Nie martw się wszystko jest w najlepszym porządku. Dawno temu wpadłam na kanał na TT takiego gościa co długo pracował na polu golfowym, potem założył własną firmę związaną z trawnikami. Było to w czasach kiedy chciałam mieć trawnik=dywanik (finalnie wybraliśmy z mężem inną wersję). To sypanie piaskiem po wierzchu to od dawna znany sposób, nazywa się to „top dressing”. Widziałam też wersję z przesianym kompostem, ale ta z piaskiem płukanym frakcji 0-2 jest bardziej popularna. Tego gościa profilu nie mogę na szybko teraz znaleźć, ale zaraz znajdę inne i zedytuje posta.

Dziękuję za słowa wsparcia.
Panowie ogrodnicy też mówią że będzie pięknie. Więc teraz tylko zostało czekać.
____________________
Spełnione marzenia
Anda 09:36, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Również myślę, że za dwa tygodnie już będzie dobrze. Cierpliwości
A jaką masz glebę? Gliniastą czy piaszczystą?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Julka 11:14, 19 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Anda napisał(a)
Również myślę, że za dwa tygodnie już będzie dobrze. Cierpliwości
A jaką masz glebę? Gliniastą czy piaszczystą?


Gleba raczej mieszana, trochę tego, trochę tego. My pod trawnik nawieźliśmy bardzo dużo czarnej ziemi i ona się po czasie bardzo zbiła, popełniliśmy błąd, że tej czarnej nie mieszaliśmy z rodzimà, tylko na to rozkładaliśmy trawnik. Teraz ogrodnicy robili głębokie nakłuwanie żeby ta ziemia zaczęła oddychać.
Czekam na ten efekt co to będzie za te dwa, trzy tygodnie
____________________
Spełnione marzenia
UrszulaB 11:15, 19 kwi 2024


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Głowa do góry!!!! To jeden ze sposobów sprawienia, żeby trawnik był ładny. Kiedyś Muszelka dokładnie opisała jakie zabiegi robi q ciągu roku na swoim trawniku. Wiosną po wertykulacji dosc mocno posypuje go kompostem. Trawa bardzo szybko go przerasta. A potem ma przepiękny trawnik-dywan.

Zaczelismy u siebie praktykować jej rady i też w koncu mamy ardzo ładna trawe tfu, tfu


Julka 13:08, 19 kwi 2024


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
UrszulaB napisał(a)
Głowa do góry!!!! To jeden ze sposobów sprawienia, żeby trawnik był ładny. Kiedyś Muszelka dokładnie opisała jakie zabiegi robi q ciągu roku na swoim trawniku. Wiosną po wertykulacji dosc mocno posypuje go kompostem. Trawa bardzo szybko go przerasta. A potem ma przepiękny trawnik-dywan.

Zaczelismy u siebie praktykować jej rady i też w koncu mamy ardzo ładna trawe tfu, tfu





Dziękujè ❤️
____________________
Spełnione marzenia
Joku 13:18, 19 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Julka napisał(a)


Gleba raczej mieszana, trochę tego, trochę tego. My pod trawnik nawieźliśmy bardzo dużo czarnej ziemi i ona się po czasie bardzo zbiła, popełniliśmy błąd, że tej czarnej nie mieszaliśmy z rodzimà, tylko na to rozkładaliśmy trawnik. Teraz ogrodnicy robili głębokie nakłuwanie żeby ta ziemia zaczęła oddychać.
Czekam na ten efekt co to będzie za te dwa, trzy tygodnie


Tak myślałam że ekipa z tego powodu nasypała żwiru. To metoda o której wspominają Anglicy w Gardeners World.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies