Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Kaha565 22:10, 11 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Jeszcze taka foteczka, jakby ktoś chciał coś namalować
5 x 3 m


____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Dorii 22:14, 11 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A co tam jest pod spodem?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 22:16, 11 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
I gdzie te słupy bo nie widzę :-\
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kaha565 22:36, 11 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Dorii tam jest studnia Na tym ostatnim zdjęciu nie widać tych dwóch sąsiadujących słupów. Zdjęcie z ubiegłego roku, jak jeszcze nie było ogrodzenia.
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Dorii 22:46, 11 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ale studnia studnia czy zbiornik na deszczówkę? Jakie pod ziemią są kręgi? Jakiej wielkości jest to co pod ziemią?
Koło takiej studni trzeba uważać co się sadzi żeby korzenie nie zniszczyły.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 22:48, 11 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A bo to o słupki ogrodzeniowe chodzi bo ja szukałam słupów energetycznych czy coś w tym rodzaju
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kaha565 22:55, 11 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Taak słupki ogrodzeniowe
I zbiornik na deszczówkę, odprowadzana jest tam woda z części rynien.
Kręgi takie jak na zdjęciu nic więcej nie powiem
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 19:26, 12 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
A możesz w tym narożniku posadzić coś wyższego? Np. jakąś wielopniową świdośliwę lub wielopniowy bez Black Lace?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kaha565 21:26, 12 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Jak najbardziej! Też myślałam o jakims większym krzewie/drzewie w narozniku. Ale nie chce koloru takiego jak bez black lace.

Ewa specjalnie dla Ciebie wysyłam ten narożnik w 100% naturalnym wydaniu Bardzo lubię te maki, nawet przeszła mnie dziś myśl czy zanim tą rabatę odchwaszcze to czy nie zostawić tych maków i połączyć ich ze stipa hihi

Jak ja już czekam aż znów będzie tak zielono! A dziś u nas padał śnieg :/



____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 19:11, 13 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Slicznie z makami

Niestety, w tygodniu mam mało czasu na rysowanie. Może w weekend... Tak myślę, że świdośliwa lamarcka lub jarząb mączny mogłyby tam pasować. Do tego trzy mniejsze krzewy, których nie byłoby nigdzie indziej w ogrodzie, tylko w tym zakątku plus byliny.

A może Dorii coś narysuje? Ma dziewczyna talent i do rysowania, i do planowania Dorii masz jakąś wizję?

Stipa z makami to super duet. Oba gatunki mocno się wysiewają. Po pewnym czasie pewnie zajęłyby Ci cały ogród
A na serio to jasne, parę maczków możesz zostawić. Wiosną łatwo je usunąć. Może wysiałabyś jeszcze jakieś różowe odmiany? Np. Papaver somniferum Black Swan, Violett-Lila, Candy Floss, Hungarian Blue.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies