Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Kaha565 22:26, 13 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Ale czad ten jarząb mączny. Nie znałam tego gatunku, ciekawe jak on na żywo wygląda
W tamtym roku w pobliskiej szkółce widziałam maki pełne - piękne! Bardzo przyciągnęly moja uwagę!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Dorii 22:47, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)
Slicznie z makami

Niestety, w tygodniu mam mało czasu na rysowanie. Może w weekend... Tak myślę, że świdośliwa lamarcka lub jarząb mączny mogłyby tam pasować. Do tego trzy mniejsze krzewy, których nie byłoby nigdzie indziej w ogrodzie, tylko w tym zakątku plus byliny.

A może Dorii coś narysuje? Ma dziewczyna talent i do rysowania, i do planowania Dorii masz jakąś wizję?

Stipa z makami to super duet. Oba gatunki mocno się wysiewają. Po pewnym czasie pewnie zajęłyby Ci cały ogród
A na serio to jasne, parę maczków możesz zostawić. Wiosną łatwo je usunąć. Może wysiałabyś jeszcze jakieś różowe odmiany? Np. Papaver somniferum Black Swan, Violett-Lila, Candy Floss, Hungarian Blue.


Dziękuję, za komplement i tobie i innym. Tak sobie jednak myślę że zbyt łaskawe te pochwały. Ale lubię sobie czasem porysować i miło że się podoba a jeszcze bardziej gdy jest pomocne.
Wizję mam tylko trzeba by wenę złapać by coś narysować i choć chwilę na to.

Ale zanim to kolejne pytanie mam. Ten właz studzienny będzie taki wysoki czy zrównany z poziomem rabaty?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
anuska2507 08:42, 14 kwi 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2518
Kaha565 napisał(a)

Ewa specjalnie dla Ciebie wysyłam ten narożnik w 100% naturalnym wydaniu Bardzo lubię te maki, nawet przeszła mnie dziś myśl czy zanim tą rabatę odchwaszcze to czy nie zostawić tych maków i połączyć ich ze stipa hihi


Z perspektywy tego zdjęcia od razu widać, dlaczego nie chcesz się osłaniać wysokim żywopłotem. Te maki pasują do reszty krajobrazu, jest tak sielsko Krzewy zaproponowane przez Ewę pewnie dobrze by się wpisały w ten krajobraz.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Kaha565 10:54, 14 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Dorii wszystko jest do zrobienia! Studzienka może zostać wyrównana do poziomu ziemii.

Anuska mamy w linii prostej 50 km do naszych pięknych Karkonoszy. Gdy niebo bezchmurne pięknie widać paspo gór ze Sniezka na czele!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Kaha565 18:07, 15 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Dziś dotarła do mnie sesleria jesienna Tylko gdzie ta wiosna? Bo za oknem pada deszcz że śniegiem a temperatura bliska 0

____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
LIDKA 18:11, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Kaha565 napisał(a)
Dziś dotarła do mnie sesleria jesienna Tylko gdzie ta wiosna? Bo za oknem pada deszcz że śniegiem a temperatura bliska 0



Ładne sadzonki. Dasz namiar na sklep?

Szkoda że nie ma pogody na pracę w ogrodzie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 18:21, 15 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Kaha565 napisał(a)
Ale czad ten jarząb mączny. Nie znałam tego gatunku, ciekawe jak on na żywo wygląda
W tamtym roku w pobliskiej szkółce widziałam maki pełne - piękne! Bardzo przyciągnęly moja uwagę!


Na żywo też czad
Maki i pełne, i niepełne we fiolecie i różu wyglądają mega
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 19:17, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Seslerie dorodne.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Dorii 20:16, 15 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341

Jakaś taka za kwadratowa ta rabata wyszła ale mniejsza o większość
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Johanka77 20:37, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale Ty Dorcia jesteś artystka!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies