Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 19:06, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Rumianka napisał(a)
Ała...nie aż tak mocno!


Sorki
Zapomniałam, że mam silne ręce od kopania i noszenia kamieni .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mary 20:02, 11 sty 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Ja nie powinnam się odzywać, bo się na planowaniu nie znam.
Ale ponieważ nie rozumiem tych planów to się odezwę.
Proporcje na pierwszym rysunki to prawie kwadrat. A drugi to taki raczej prostokąt w proporcji 2 do 1.
Na pierwszym jest z boku kojec, a zgodnie z drugim to kojec jest gdzie indziej, a planujesz coś przy samym tarasie.

EDIT: I jeżeli dom jest na dole pierwszej kartki to dlaczego na dole tej kartki jest żywopłot.



____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Basieksp 20:04, 11 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Rumianka napisał(a)
W związku z tym, że często mam nietypowe i głupie skojarzenia, więc i tym razem Twoje rysunki, czyli wszystkie plany z kolejnymi nr ... wg mnie przedstawiają embrion w fazie zaawansowanej... Daj mi klapsa Aga!


też tak trochę mi się skojarzyło, tylko że ja taka odważna nie jestem i boję się klapsów
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:50, 11 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Rumianka napisał(a)
W związku z tym, że często mam nietypowe i głupie skojarzenia, więc i tym razem Twoje rysunki, czyli wszystkie plany z kolejnymi nr ... wg mnie przedstawiają embrion w fazie zaawansowanej... Daj mi klapsa Aga!

Moja myśl była identyczna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 21:07, 11 sty 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Skoro jest nas więcej, że widzimy embrion, to jest wielka szansa, że z tego urodzi się Agnieszce super wariant ogrodowy... I nam wówczas powie:" zatkało kakao"?... Będzie z tego fajny ogród, czuję to po swoich starych kościach... i tego Agnieszce życzę ja...cała na zielono!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 21:24, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Rumianka napisał(a)
Skoro jest nas więcej, że widzimy embrion, to jest wielka szansa, że z tego urodzi się Agnieszce super wariant ogrodowy... I nam wówczas powie:" zatkało kakao"?... Będzie z tego fajny ogród, czuję to po swoich starych kościach... i tego Agnieszce życzę ja...cała na zielono!


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basilikum 21:26, 11 sty 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ze fajny ogrod bedzie to pewne
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Agatorek 21:32, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Mary napisał(a)
Ja nie powinnam się odzywać, bo się na planowaniu nie znam.
Ale ponieważ nie rozumiem tych planów to się odezwę.
Proporcje na pierwszym rysunki to prawie kwadrat. A drugi to taki raczej prostokąt w proporcji 2 do 1.
Na pierwszym jest z boku kojec, a zgodnie z drugim to kojec jest gdzie indziej, a planujesz coś przy samym tarasie.

EDIT: I jeżeli dom jest na dole pierwszej kartki to dlaczego na dole tej kartki jest żywopłot.




Na tym planie „urzędowym” , ogrodzenie jest narysowane trochę wyżej, niż jest w rzeczywistości. I nie ma na nim zaznaczonego kojca. Ten czerwony zaznaczony teren nie pokrywa się z tym, na którym będę pracować (chciałam go szybko nakreślić dla Asi i zrobiłam to niezbyt dokładnie). Wskazuje mniej więcej miejsce.

Na planie, który bardziej przypomina kwadrat, jest na dole narysowana ścieżka i wzdłuż niej są tuje. „Idąc” w dół od ścieżki prowadzącej do kojca, mamy jakieś 3 metry (tego też nie mierzyłam ) trawnika do tarasu (i to jest niewidoczne na kartce). I dopiero dalej jest dom






____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:36, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Basilikum napisał(a)
ze fajny ogrod bedzie to pewne

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:05, 12 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dzięki MiluniB obejrzałam sobie fajną Zieloną przestrzeń i rabaty, głównie faliste, w rozmiarze XXL

Edit: na ostatnich stronach widać je bardzo dobrze. - np. Tu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies