Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

inka74 14:02, 11 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
plan 5 daje duże rabaty i ciekawe przejście na środku. małe rabatki to nie twoja skala. Ew. plan 3 ale tu musiałyby być jakieś ciekawe kontynuacje ścieżkowe, wiesz, taki spacer po parku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 14:07, 11 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aga a gdzie dom na planie? Gdzie strony świata? Gdzie całą topografia? Wjazd, ciągi komunikacyjne? I wiele innych składowych jeszcze? Mnie ten plan nic nie mówi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 14:12, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Margerytka40 napisał(a)
Aga a gdzie dom na planie? Gdzie strony świata? Gdzie całą topografia? Wjazd, ciągi komunikacyjne? I wiele innych składowych jeszcze? Mnie ten plan nic nie mówi


Dom się nie zmieścił na kartce .
Jest na dole (kartki) . Wjazd tym bardziej się nie zmieścił.

To w sumie jest strona północna, ale ze względu na to, że działka jest duża, to jest to miejsce nasłonecznione.

Ciągi komunikacyjne na tej części będą to ścieżki (jest już prowadząca do oczka i wokół oczka). Resztę ścieżek wytyczę, jak będę wiedziała, gdzie altanka i ławeczka .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 14:12, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Basilikum napisał(a)
Czym dalej w las tym mniej mi sie podobaa nie wiecej drzew mialo byc
za duzo pracy bedziesz miec z takimimalym kawalkami rabat.Musisz tak planowac, by malo pracy a dobry efakt byl


drzewa będą to tylko wstępne szkice
na każdej rabatce będzie coś wyższego (oprócz tych rabatek zaraz przy oczku)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 14:14, 11 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
projekt na bazie linii falistych

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 14:17, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
projekt na bazie linii falistych



Dziękuję Haniu
Popatrzę sobie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 14:19, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Jeszcze tylko wrzucę nr 9

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 14:28, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
inka74 napisał(a)
plan 5 daje duże rabaty i ciekawe przejście na środku. małe rabatki to nie twoja skala. Ew. plan 3 ale tu musiałyby być jakieś ciekawe kontynuacje ścieżkowe, wiesz, taki spacer po parku.


wiem, ścieżki jeszcze będą i ten plan nr 5 też póki co dla mnie jest najciekawszy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Margerytka40 14:36, 11 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Po bokach nie planujesz żadnych rabat? Wiem psy, ale można zostawić metr, półtora od ogrodzenia i zrobić rabaty. Tak trochę to planowanie od d.. y strony bo naipierw planujesz oczko a później wokół niego, na dodatek na pustej przestrzeni. Oczko powinno być fajnie wkomponowane w rabatę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 14:50, 11 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Asia, wzdłuż ogrodzenia mam tuje (oddalone nieco od ogrodzenia)i raczej nie planuję tam rabat. Bo psy zniszczyłyby te rabaty dość szybko, biegnąc do ogrodzenia. A czasami zaraz za ogrodzeniem chodzą mi sarny i wabią te moje szkodniki .

wrzucam tu plan (z domem i wjazdem), na czerwono zaznaczyłam mniej więcej teren, nad którym się zastanawiam teraz.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies