Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Ania111 11:38, 13 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Agatorek napisał(a)


Ma to służyć urozmaiceniu , żeby nie było zbyt symetrycznie . Ale to na razie tylko pomysły.


...Aha ...

____________________
Ania Spelnione marzenie
mrokasia 11:44, 13 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Szerokość 2-2,5m - a co tam planujesz sadzić?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kokesz 12:02, 13 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Agatorek napisał(a)


Zrobiłam dziś kilka zdjęć układanej ścieżki. Między kamieniami będzie trawa (mam nadzieję )



Ścieżka bardzo ładna, sama zawsze chciałam takie płyty zatopione w trawniku
Próbowałaś przejść się po tej ścieżce?
Pytam, bo byłam w ogrodzie u Violiskom i ona też ma podobne płyty na ścieżce.
Niestety nie da się po nich chodzić bo nie są płaskie, (wydaje mi się że Twoje też nie) i zamiast po ścieżce, chodzi obok
Może Twoje są ok i zdjęcie tylko przekłamuje?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Agatorek 12:16, 13 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
mrokasia napisał(a)
Szerokość 2-2,5m - a co tam planujesz sadzić?


Roślinki

Muszę to „zobaczyć” na żywo, po rozłożeniu węża. Nie wiem, czy ta szerokość będzie dobra.
Przykładowo jedna rabata to cos na pniu np. Kalina (bliżej rogu, niż środka), pod nią coś niższego, krzaczastego, jakieś trawy, jeżówki, żurawki lub lawenda, kocimietka itp.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 12:22, 13 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Kokesz napisał(a)


Ścieżka bardzo ładna, sama zawsze chciałam takie płyty zatopione w trawniku
Próbowałaś przejść się po tej ścieżce?
Pytam, bo byłam w ogrodzie u Violiskom i ona też ma podobne płyty na ścieżce.
Niestety nie da się po nich chodzić bo nie są płaskie, (wydaje mi się że Twoje też nie) i zamiast po ścieżce, chodzi obok
Może Twoje są ok i zdjęcie tylko przekłamuje?


Zdjęcie nie przekłamuje. Niektóre z tych kamieni nie są idealnie płaskie, ale chodziłam po nich i jest ok. Jeśli będzie mi bardzo przeszkadzać, to wymienię niektóre.

W innym miejscu działki będę miała ścieżkę też z łupków, ale większych. Są bardziej płaskie od tych, ale dużo cięższe i trudniej się je układa. Na razie sobie leżą na trawie, bo nie miałam czasu się tym zająć, ale jak już będzie gotowe, to zrobię fotki .

Widziałam też (jak kupowałam ten łupek) inne kamienie, specjalnie ścięte na ścieżki, ale cenowo wyszłoby dużo więcej. A z drugiej strony wyglądały trochę nienaturalnie, bo były takiego samego kształtu. Na pewno byłyby wygodniejsze w użytkowaniu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mrokasia 12:45, 13 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
Agatorek napisał(a)


Roślinki

Muszę to „zobaczyć” na żywo, po rozłożeniu węża. Nie wiem, czy ta szerokość będzie dobra.
Przykładowo jedna rabata to cos na pniu np. Kalina (bliżej rogu, niż środka), pod nią coś niższego, krzaczastego, jakieś trawy, jeżówki, żurawki lub lawenda, kocimietka itp.



Pytam bo to raczej wąsko, szczególnie jak się ma taką działkę jak Ty .
Np. taka rozplenica Hameln u mnie po dwóch latach ma prawie metr średnicy. A te rabaty będą przecież "dwustronne" więc 2 metry to bez szału.
Jeżówki, lawenda, kocimiętka - każda tworzy krzaczek ok. 50cm średnicy.
Oczywiście, da się spokojnie sadzić na takich rabatach ale po co, skoro masz tyle przestrzeni?
Moim zdaniem lepiej mniej tych rabat a szerszych/większych .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
koliber 12:50, 13 sty 2021


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witam się u ciebie Agnieszko


Agatorek napisał(a)






Widzę, że mamy prawie identyczne działki. Moja też tak samo się zwęża w pewnym momencie no i się ciąąągnie... Normalnie jak bym patrzyła na swoją działkę

Podczytuję, że plany masz już konkretne. To dobrze. Ja również robiłam podobnie jak ty, tzn. sadziłam to, co akurat mi się podobało i gdzie mi się podobało, bo chciałam mieć tak bardzo chociaż namiastkę ogrodu już na etapie budowy domu Potem, w trakcie stopniowego ogarniania przestrzeni nie obyło się bez przesadzania, wywalania itp., itd., bo okazywało się, że: rośliny w trawniku źle się obkasza, to co wydawało się, że będzie rosło na danym miejscu już na zawsze, nie sprawdzało się w owym miejscu i tak bez końca. I wtedy mnie olśniło Wzięłam taśmę, kartkę, ołówek i poszłam do ogrodu, gdzie dokonałam dokładnych pomiarów i rozrysowałam to na papierze w skali 1:100. Dopiero wtedy dokładnie zobaczyłam co gdzie chcę żeby było. Radzę zrobić Ci dokładnie tak samo. Ja nie znam lepszego sposobu na ogarnięcie tak dużej powierzchni, aby potem to wszystko ładnie się zgrało
Życzę Ci wytrwałości w dążeniu do upragnionego ogrodu i zapowiadam, że będę Cię odwiedzać
____________________
Zielona przestrzeń
Agatorek 12:56, 13 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
mrokasia napisał(a)


Pytam bo to raczej wąsko, szczególnie jak się ma taką działkę jak Ty .
Np. taka rozplenica Hameln u mnie po dwóch latach ma prawie metr średnicy. A te rabaty będą przecież "dwustronne" więc 2 metry to bez szału.
Jeżówki, lawenda, kocimiętka - każda tworzy krzaczek ok. 50cm średnicy.
Oczywiście, da się spokojnie sadzić na takich rabatach ale po co, skoro masz tyle przestrzeni?
Moim zdaniem lepiej mniej tych rabat a szerszych/większych .


Tak podejrzewałam, że mogą być za wąskie, trochę je poszerzę .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 12:58, 13 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
koliber napisał(a)
Witam się u ciebie Agnieszko




Widzę, że mamy prawie identyczne działki. Moja też tak samo się zwęża w pewnym momencie no i się ciąąągnie... Normalnie jak bym patrzyła na swoją działkę

Podczytuję, że plany masz już konkretne. To dobrze. Ja również robiłam podobnie jak ty, tzn. sadziłam to, co akurat mi się podobało i gdzie mi się podobało, bo chciałam mieć tak bardzo chociaż namiastkę ogrodu już na etapie budowy domu Potem, w trakcie stopniowego ogarniania przestrzeni nie obyło się bez przesadzania, wywalania itp., itd., bo okazywało się, że: rośliny w trawniku źle się obkasza, to co wydawało się, że będzie rosło na danym miejscu już na zawsze, nie sprawdzało się w owym miejscu i tak bez końca. I wtedy mnie olśniło Wzięłam taśmę, kartkę, ołówek i poszłam do ogrodu, gdzie dokonałam dokładnych pomiarów i rozrysowałam to na papierze w skali 1:100. Dopiero wtedy dokładnie zobaczyłam co gdzie chcę żeby było. Radzę zrobić Ci dokładnie tak samo. Ja nie znam lepszego sposobu na ogarnięcie tak dużej powierzchni, aby potem to wszystko ładnie się zgrało
Życzę Ci wytrwałości w dążeniu do upragnionego ogrodu i zapowiadam, że będę Cię odwiedzać


Dziękuję za wizytę i serdecznie zapraszam

Na tym planie nie ma całości działki , zaznaczony jest tylko fragment ogrodzony, jest jeszcze kawałek na dole i na górze .
Poszukam w Geoportalu i wrzucę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:25, 13 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
tu widać całość działki



a tu widać MNIEJ WIĘCEJ zaznaczony fragment, nad którym mam zamiar popracować.
Wzdłuż wszystkich boków (1,2,3,4) są lub będą posadzone tuje lub inny "żywopłot" może niższy, więc dlatego traktuję to trochę oddzielnie od reszty terenu.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies