Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

beamilusia 09:04, 19 lis 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Napracowałaś się w tym sezonie, Agnieszko, upiększając swoje miejsce na Ziemi. Teraz należy się odpoczynek. Życzę miłej podróży, wspaniałych wrażeń, niezapomnianych przeżyć i szczęśliwego powrotu.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
ElzbietaFranka 23:32, 19 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Agatorek napisał(a)
Sylwia, może i masz rację z tą aukcją

Pisałaś mi kiedyś o różach Bonica z rozplenicami na mijankę w podwójnym rzędzie (jak się kiedyś zastanawiałam nad rabatą przy tej nowej, planowanej ścieżce). Ale tam jest około 35 metrów długości, róża co metr, to wychodzi 70 sztuk … .
I chyba dam tylko jeden rząd, ale taki trochę nieregularny, a nie róża-Rozplenica-róża-rozplenica. I dam tam jeszcze jakieś zimozielone np. sosnę compact gem lub jakąś kosodrzewinę.

Edit: chyba źle policzyłam te róże, nie uwzględniłam traw . Jeśli byłaby połowa, czyli 35 sztuk, to może jednak zrobię te dwa rzędy
Ci


Agnieszka mam róże Bonici i moim zdaniem jak chcesz sądzić to sadź co 50-60 cm nie ma sensu sądzić w dwuszeregu tworzy dosyć ładny krzak. Ja na twoim miejscu posadziłam na zmianę 10 krzaków Bonici i 10 szt rozplenicy. Zależy jakie rozplenice posadzisz trzeba zachować odpowiedni odstep.

Popatrz jeszcze na roze Artemis kwitnie bez przerwy jeszcze teraz.

Nie sądz kosodrzewiny jest ładna przez 5 lat później wyrasta, łysieje wyrzuciłam kilka.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasia_CS 17:58, 22 lis 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zrobiłam fotkę grabów dla Ciebie, wpadnij pozdrowionka!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
LIDKA 01:45, 23 lis 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
ElzbietaFranka napisał(a)
Ci


Agnieszka mam róże Bonici i moim zdaniem jak chcesz sądzić to sadź co 50-60 cm nie ma sensu sądzić w dwuszeregu tworzy dosyć ładny krzak. Ja na twoim miejscu posadziłam na zmianę 10 krzaków Bonici i 10 szt rozplenicy. Zależy jakie rozplenice posadzisz trzeba zachować odpowiedni odstep.

Popatrz jeszcze na roze Artemis kwitnie bez przerwy jeszcze teraz.

Nie sądz kosodrzewiny jest ładna przez 5 lat później wyrasta, łysieje wyrzuciłam kilka.


Ela dobrze radzi . Mam 4 artemisy i jestem zachwycona. Choć to 1 rok dopiero.Zdrowe i długo kwitną.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Ewik 17:06, 26 lis 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wow , ale sie dzieje u Ciebie . To co lubię : kamien ( scieżki są super) Metal ( ozdoby wymiatają ) i mnostwo moich ulubionych roślin .Oczywiście nie można zapomnieć o futrzakach
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
antracyt 18:44, 26 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Agatorek napisał(a)

compact gem

Mam u siebie sosnę bośniacką, wprawdzie czysty gatunek, ale bardzo ją lubię i polecam wszystkim Na pewno będziesz z niej zadowolona
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 22:45, 26 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Wiem, że wypoczywasz, ale musze się pochwalić, że mamy kolejnego piesa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 09:07, 27 lis 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
Ty posadź lepiej sosnę żółta bo te miniaturki to u ciebie zginą
Chociaż ja lubie wszystkie sosny


Agatorek napisał(a)
Ostatnie fotki z ogrodowego szaleństwa, z wczorajszej pracy .
EM był w domu i zaproponował mi, że przeorze ścieżkę (zdarł też darń z terenu pod nowe oczko). Podejrzewam, że nie chciał tego robić beze mnie (miał to robić, jak wyjadę), bo jakby coś mu nie wyszło, to miałby kłopoty . A tak miał nadzór i kontrolę jakości pod ręką .

No to ja pojechałam po upatrzone iglaki: 3 x sosna compact gem i 1 x sosna tokyo dwarf (ta gęsta, taka szarawa) i posadziłam na tej ścieżce. Oczywiście brzegi będą do poprawy, ale to już wiosną. Plus sadzenie traw i róż. I układanie kamienia na ścieżce (będzie to łupek, trochę mi zostało po poprzednich pracach, resztę zamówię)

Z daleka


I z bliska
Tokyo dwarf


I compact gem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Monia81 18:33, 28 lis 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Czytam, że się urlopujesz więc wypoczywaj, bo w tym sezonie się natyrałaś buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ajka 22:07, 28 lis 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Miłego odpoczynku. Prawdziwie zasłużony Uwielbiam kształt twoich rabat i ścieżek. Czy ty je planujesz czy idziesz na żywioł? Ja muszę zaplanować przez zimę rabaty na przyszły rok i boli mnie głowa jak tylko o tym pomyślę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies