Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

sylwia_slomc... 18:28, 11 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Agatorek napisał(a)
Dziękuję Aniu .

Jola , podzielę się zapałem w przyszłym sezonie . Teraz już jakieś resztki mi zostały .
Co do psów, to jeszcze żadnego w środku rabaty nie widziałam .

Sylwia, dziękuję . EM się śmieje, że jak przyjdzie kryzys, to zaczniemy od sprzedaży złomu

Raczej od aukcji kto da więcej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:35, 11 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Powstanie bardzo ciekawy ogród i wcale nie o metaloplastyce teraz pisze, a o układzie za każdym zakrętem niespodzianka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 18:42, 11 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10006
A jak fajnie będzie tak za kilka lat, tu pospacerować, jak będziemy mogli sobie przypomnieć początki tego ogrodu fajnie tak podglądać jak powstaje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 18:51, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Sylwia, może i masz rację z tą aukcją

Pisałaś mi kiedyś o różach Bonica z rozplenicami na mijankę w podwójnym rzędzie (jak się kiedyś zastanawiałam nad rabatą przy tej nowej, planowanej ścieżce). Ale tam jest około 35 metrów długości, róża co metr, to wychodzi 70 sztuk … .
I chyba dam tylko jeden rząd, ale taki trochę nieregularny, a nie róża-Rozplenica-róża-rozplenica. I dam tam jeszcze jakieś zimozielone np. sosnę compact gem lub jakąś kosodrzewinę.

Edit: chyba źle policzyłam te róże, nie uwzględniłam traw . Jeśli byłaby połowa, czyli 35 sztuk, to może jednak zrobię te dwa rzędy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 19:16, 11 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorku, tu to chyba sezon w pełni? Nie zdziwię się, jeśli za kilka dni zobaczę staw Bardzo Ci gratuluję zapału i konsekwencji. Super pomysł z tą ścieżką, ona wyznacza miejsce innym nasadzeniom. Ciekawe pytanie zadała Judith, ciekawa Twoja odpowiedź. Jak się człowiek rozpędzi, to czasem trudno wyhamować  i w tym przypadku efekty tego pędu są oszałamiające Ile donic czeka jeszcze na posadzenie?
Agatorek 20:00, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Martka, z donic to tylko dwa jałowce, trzy jarzębiny i dwie brzozy (wszystko od mojej mamy, ładnie ukorzenione w dużych doniczkach). Jak będę miała pomysł w najbliższych dniach (jutro/pojutrze) gdzie je wsadzić, to wsadzę, a jak nie, to poczekają do wiosny. Nie liczę kilkunastu katalp (też w doniczkach), ale one już jedną zimę przeżyły pod wierzbami, nic im nie będzie przez kolejną …(a gdyby nawet, to nie będę płakać ).
Także można by powiedzieć, że chyba skończyłam sadzenie w tym roku . Chyba, bo wiadomo, jak to u mnie jest, wystarczy chwila nieuwagi… .
A tak na serio, to za tydzień w czwartek wylatuję i muszę się trochę skupić na dopięciu tematów w pracy i pisaniu instrukcji dla eMa . Bo mogę mieć utrudniony kontakt (czasami w hotelu internet jest, czasami nie ma). I zrobieniu mu kilku obiadów na pierwsze dni (na kolejne będzie miał katering od mojej mamy ).
Prezenty na gwiazdkę już mam kupione i nawet zapakowane .

Ale mam już dwa zamówienia na wiosnę zaklepane . Jedno to głównie klony: october glory, ginnala, brandywine, strzepiastokory, fairview flame, japoński aconitifolium i dwie (to chyba są brzoskwinie ozdobne, albo wiśnie)- taoflory red. A drugie zamowienie to 3 szt graba Columnaris nana, wysoko szczepione i 1 szt tulipanowiec Gursztyn.

Myślę jeszcze nad klonem Princeton Gold i jesionem „meczek” .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 20:44, 11 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Nie mogę sie doczekać zdjęć, jak zjeżdżasz z liny .
A tak na marginesie - czy małżonek nie potrafi obsłużyć kuchenki?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:57, 11 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Agatorek napisał(a)
Sylwia, może i masz rację z tą aukcją

Pisałaś mi kiedyś o różach Bonica z rozplenicami na mijankę w podwójnym rzędzie (jak się kiedyś zastanawiałam nad rabatą przy tej nowej, planowanej ścieżce). Ale tam jest około 35 metrów długości, róża co metr, to wychodzi 70 sztuk … .
I chyba dam tylko jeden rząd, ale taki trochę nieregularny, a nie róża-Rozplenica-róża-rozplenica. I dam tam jeszcze jakieś zimozielone np. sosnę compact gem lub jakąś kosodrzewinę.

Edit: chyba źle policzyłam te róże, nie uwzględniłam traw . Jeśli byłaby połowa, czyli 35 sztuk, to może jednak zrobię te dwa rzędy
Rozplenicom jak pozwolisz się wysiać to za dwa sezony masz darmowe swoje sadzonki i to nie malutkie wcalewtedy zostaje kupić róże
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 20:58, 11 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10006
Kurczę ja nawet jeszcze nie mam pomysłu na prezenty. Ale masz już wiosnę zaplanowaną, na nowe nasadzenia no a fotki z wycieczki też z chęcią obejrzę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 20:59, 11 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Judith, Haha, eM stwierdził, że powinnam unikać wszelkich aktywności, które mogą się różnie dla mnie skończyć (jestem pierdołą ), ale przecież nie wyleżę kilkunastu dni na plaży .
Potrafi obsłużyć kuchenkę (zmywarkę i pralkę też ), ale nie tylko on będzie to jadł, więc powinno być zjadliwe .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies