Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 20:27, 06 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Hej

Życzenia dobrego i udanego wypoczynku spełniły się w 1000% , także bardzo dziękuję .
Było fantastycznie, ciekawie, aktywnie (ale bez zjeżdżania na linach, akurat tego jednego dnia lało, całe szczęście ), gorąco i relaksująco.
Zdjęcia wrzucę najpóźniej w przyszłym tygodniu, muszę się najpierw ogarnąć trochę w sprawach firmowych. Ale warto poczekać, widoki jak z pocztówek . Kostaryka to przepiękny kraj, bardzo zielony, roślinność jest cudowna i bardzo różnorodna (ze względu na klimat i temperaturę). Byliśmy nad morzem Karaibskim, w górach (Monteverde), w okolicach wulkanu i jeziora Arenal i później jeszcze nad oceanem (Pacyfikiem). Wszystko jeszcze będę dokładniej opisywać przy zdjęciach.
Jedyny minus tego wyjazdu to bardzo długi lot (około 2 godzin do Frankfurtu i później jeszcze około 12 godzin do San Jose). Innych nie zauważyłam .
W domu nie ma armagedonu, także w przyszłym roku też na pewno gdzieś wyjadę na dłużej (między 2 a 3 tygodnie) .
Jeśli chodzi o pandemię, to tam bardziej przestrzega się „reżimu sanitarnego”- w sklepach, środkach transportu publicznego itp, niż u nas (ale to chyba tylko dlatego, że ten kraj był bardzo długo zamknięty, a turystyka stoi na wysokim miejscu, jeśli chodzi o dochody). Przed sklepami/ urzędami/ bankami/restauracjami są zbudowane „stanowiska” z umywalką, kranem plus środkiem dezynfekującym (lub są dostępne srodki do dezynfekcji w dużej ilości).
Ludzie bardzo przyjaźni i pomocni, raz pojechałam sama do pobliskiego miasteczka i szukałam czegoś, to przypadkowo spytana osoba podprowadziła mnie do tego miejsca.
Jedzenie przepyszne, nigdy i nigdzie nie jadłam tak pysznych owoców, jak tam. Hitem był ananas, za którym w Polsce średnio przepadam, to tam kupowałam prawie codziennie . O rybach, czy owocach morza nie wspomnę. Świeżutkie i pyszniutkie .
Trochę szkoda było wracać, ale…trzeba też pracować, bo jest jeszcze wiele innych pięknych miejsc do zobaczenia .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:32, 06 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
ajka napisał(a)
Miłego odpoczynku. Prawdziwie zasłużony Uwielbiam kształt twoich rabat i ścieżek. Czy ty je planujesz czy idziesz na żywioł? Ja muszę zaplanować przez zimę rabaty na przyszły rok i boli mnie głowa jak tylko o tym pomyślę.


Początkowo planowałam, ale raczej to u mnie nie zdawało egzaminu. Po prostu lepiej mi się „rysuje” od razu szpadlem . Na kartce tego nie widzę tak dobrze, jak na żywo .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 19:58, 07 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Super, że się wypoczynek udał to czekamy na fotorelację z niecierpliwością
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:29, 07 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Och, będzie co wspominać do wiosny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 22:09, 07 gru 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Taki przerywnik zimowy to super sprawa. Zima się aż tak nie dłuży. Pewnie szok jest spory jak się wraca ale za to piękne widoki w pamięci i aparacie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Roocika 08:57, 08 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Cieszę się, że wyjazd się udał To czekam na fotki.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 10:26, 08 gru 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Jednak liczyłam na fotki ze zjazdu na linie, ale inne tez chętnie zobaczę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 15:34, 10 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Zapraszam do oglądania Pura vida Kostaryka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rumianka 21:57, 12 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Byłam śladami Twojej wycieczki, pokąpałam się w oceanie razem z Tobą...Miałaś super wyjazd...Teraz pewnie wiosną z nową inspiracją i ze zdwojona siłą ruszysz do ogrodu, by wprowadzić chociaż namiastkę tamtego buszu...U Ciebie Costa Rica...a u mnie też costa...ale z powodu mrozu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 10:23, 14 gru 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Haha Elisko, busz uwielbiam, ale nie wiem, czy uda mi się stworzyć choćby namiastkę tej pięknej dżungli. Chyba że przestanę pielić .

Tymczasem pora wrócić do rzeczywistości, równie pięknej

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies