Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

ElzbietaFranka 22:54, 01 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Agatorek napisał(a)
Dziś wybrałam się do Wawy, okolice mojej "byłej" poczty :



Cała rabata na niebiesko w różnych odcieniach.
Widać, że sporych rozmiarów, szałwie, kocimiętki, iryski może jeszcze coś innego złocień?.

Agatka dużo prac za tobą i jeszcze dużo przed tobą. Areał ogromny sadzić drzewa i patrzeć jak rosną.
Drzewa dają cień i schronienie dla ptactwa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 23:34, 01 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Również i mnie zauroczył ten fiolecik ("jaki i dlaczego twój ulubiony kolor to fiolet?"), a może perowskia też tam jest?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Milka 10:19, 02 cze 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agatorek napisał(a)
a tu trafił kolumnowy tulipanowiec

Takie porównania są extra. żałuję, że nie kupiłam kolumnowego tulipanowca. Mój wyrósł ogromny, kwitł i zaśmiecał ogród. Teraz tnę i mam 2 w 1
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:22, 02 cze 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Joann napisał(a)
Aga, jak Ty ogarniasz te psiaki?!? Toż to banda jest
Idę pooglądać foty Co tam nowego u Ciebie zobaczyc

I ja się podłączę pod pytanie.
Mam 2 psiaki, to szczotkowanie teraz, niemal codziennie po 2 godziny, potem kicia i tak co dzień.
A jak twoje sierściuchy ogarnąć.
Bo przecież tyle robisz w ogrodzie, nachodzisz się, bo ogromny, no i cała reszta zycia jeszcze jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
DariaB 10:44, 02 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Agnieszko widać ogrom pracy! Masz wielki teren do zagospodarowania, ale dzięki ciężkiej pracy będziesz miała fantastyczny ogród, swoją oazę Coraz fajniejsze nasadzenia pojawiają się w miejskiej przestrzeni, to się ceni!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Napia 13:44, 02 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Trzy lata na zdjęciach, a różnica ogromna. Wiele pracy za Tobą, ale efekty naprawdę robią wrażenie. Niech to wszystko trochę podrośnie, to będzie co oglądać
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agatorek 20:52, 02 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Aniu, tak, ta rabata od razu zwróciła moją uwagę. Kocimiętka to podobno bezproblemowa roślina, też o niej myślę .

Asiu, niestety na to nie wpadłam . Jak jestem w mieście, to zazwyczaj wszędzie „pędzę” .

Martuś, dziękuję
Za pochwały i opinię o szkółce. Maskara, coś musiało być nie tak z tymi trawami . 50 sztuk to ogromna ilość …

Ela, to prawda, drzewa to ramy ogrodu, a cień jest bardzo pożądany . Nie mam pojęcia co jest jeszcze na tej rabacie.

Bożenko, może perovskia tam jest, chociaż u mnie jeszcze mała i nie kwitnie

Irenko, mam nadzieję, że nie będę musiała ciąć żadnych drzew . Oprócz tych niższych, do których sięgnę z ziemi.
Czesaniem psów zajmuje się eM. Ze względu na to, że nie wchodzą do domu (i tego, że eMa nie ma codziennie) robi to co jakiś czas.

Daria, dziękuję. Już czasami czuję się jak na jakimś odludziu i bardzo to lubię (po kilkunastu latach w Warszawie ).
Też zauważyłam, że w miastach jest co raz ładniej

Aga, dziękuje . Czekam na busz i pewnie będę poszerzać rabaty . Bo sadzę niektóre rośliny za blisko siebie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kasia1 07:12, 03 cze 2022


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Rabata super, moje marzenie takie niebieskości.

Kocimiętkę polecam, bo jest bezproblemowa, wystarczy ściąć jesienią i potem po pierwszym kwitnieniu. Ta najzwyklejsza startuje wcześniej, ale bardziej się kładzie. Mam też Walker's Low i ta budzi się później, ale jest okazalsza i ładnie trzyma formę. U mnie taka jedna dochodzi do ok. 1 metra średnicy.

Pozdrawiam

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Agatorek 08:09, 04 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Może w przyszłym sezonie ją posadzę na miejsce jednorocznej szałwii, jak się nie wysieje .
Dzięki Kasiu i również pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dragonka 16:35, 04 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
A mnie w kocimiętce przeszkadza...zapach Czy tylko ja go nie lubię? Myślałam, że będzie pachniała ładnie a jej zapach mnie wręcz odrzuca..chyba nie byłam kotem w poprzednim wcieleniu To by też tłumaczyło, dlaczego wolę psy!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies