Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

antracyt 23:10, 01 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Super ta rzeka różana ile ma długości? (pewnie pisałaś a ja zapomniałam)
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Joann 23:33, 01 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Aga, umówmy się, że już nigdy nie będziesz usprawiedliwiać pojawiających się u Ciebie sporadycznie na zdjęciach chwastów! Zakazuje Ci przy takim metrażu jesteś po prostu usprawiedliwona ze wszystkiego! Tobie nawet nie wypada, bo zawstydzasz inne ogrodniczki, jak ja np, te posiadające małe ogrody, które nie zawsze mają wyplewione wszystko do ostatniego chwascika. Także tak. Uspokój się juz
Różami znów się zachwycam, a ścieżka z roz jest po prostu świetna. Super pomysł. Te czosnki muszę sobie sprawić, fajnie wyglądają i gipsówka jeszcze wpadła mi w oko
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 23:48, 01 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martuś, biały, czerwony (plus bordo) i różowy to u mnie dominujące kolory . Sadzę raczej przypadkowo, bo nie kwitnące rośliny, więc efekt końcowy bywa zaskakujący. Ale w dużym ogrodzie nie razi.
Stipa, tak, to te małe sadzoneczki z rynku. Gdyby nie Venus, pewnie byłyby jeszcze szersze. Bo prawie każda przeżyła wykopanie .
Ale tu mają dobre stanowisko. Ta rabata nigdy nie będzie bardzo mokra, bo jest na poziomie domu, czyli lekko podwyższona. I oczywiście słońce przez cały dzień.
John Laing rzeczywiście ma duże kwiaty. Dziś widziałam u Eli z Ptasiego gaju różę Parole, ta to dopiero ma giganty! Ale dam się rozwinąć Johny’emu. Był sadzony na wiosnę, z gołym korzeniem. W ogóle zaskoczyły mnie róże, nie spodziewałam się aż takich efektów.
Róże bonica też były sadzone na wiosnę i też „golaski”. Rozkrzewiły się niesamowicie (miały 3 pędy). Oczywiście za gęsto posadziłam , ale może dzięki temu pójdą w górę .
Kanciki będę robić jesienią lub na wiosnę .

Basiu, rzeczka dziękuje . Ja niestety muszę odwlec na razie pielenie. Mam do posadzenia trochę hortensji i hakonek . Nie chciałam tego robić w upały. Zresztą niczego nie robiłam w ogrodzie (tylko podlewałam doniczki ).

Zuza, dziękuje , rzeczka z róży bonica ma około 35 metrów. Plus/minus . Zamówiłam 40 róż, przyszły 42 sztuki (2 w gratisie ). I tak sobie płyną . Miałam sadzić co 1m, sadziłam oczywiście na oko i za gęsto .

Joann, Ok, już nie będę się usprawiedliwiać , i jestem spokojna .
Róże dziękują, też mi się podoba ta ścieżka (widziałam w „ogrodzie wśród pół i wiatrów” szpaler, tylko troszeczkę krótszy i od tamtej pory cały czas myślałam o czymś podobnym) .
Żałuję, że nie kupiłam więcej gipsówki, jest świetna. I wypełnia rabatę. Ale w sklepie tymczasowo brak, muszę polować .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:53, 02 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Hurra
Po kilku godzinach z grzmotami i błyskawicami w końcu przyszedł deszcz, a raczej ulewa. Bez wiatru i bez gradu, także i bez szkód.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agania 22:36, 02 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U nas popadało, bez gradowo na szczęście , ale było tak…. wieczorkiem zapaliłam latarenki i kominki wodne z olejkami eterycznymi na tarasie stworzyłam nastrój , a tu nagle przyszła wichura zaraz po niej ulewny deszcz i tyle z tej mojej romantyczności zostało, że poszliśmy spać
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Alija 23:01, 02 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Agatorek napisał(a)
Jak się skosi trawę i zrobi kanciki, to będzie ładniej , i opieli oczywiście .




Piękna jest ta różana rzeka.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 06:52, 03 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam Agnieszko

Widok z góry pokazuje ile masz jeszcze obszaru do zagospodarowania

Ta pogoda wykancza wszystko i wszystkich. Lepiej siedzieć w domu niż na zewnątrz. Na wsi ok 3 stopni mniej się odczuwa te upały ale to żadna pociecha przy 30. Wietrze chałupę bo nie wiadomo jak będzie za kilka dni.

Gdzie ty dorwalas tak niskie bonici u mnie wysokie chciałam się ich pozbyć ale zrezygnowałam posadziłam za kocimiętka.

Agnieszko dużo pracy za tobą i jeszcze przed. Dlaczego ty od razu Nie robisz kancikow (przegród) przy rabacie. Zarobisz się. Trawsko zawsze będzie ci wchodzić na rabaty.
Ja przy niektórych rabatach zrobiłam rowek na szer 15-20 cm i wsypałam suchy beton (piasek zmieszany z cementem (nie dalam kostki). Zapora dla wzerania się trawy na rabaty i dobrze się kosi.
Teraz zaczyna nowy chwast wchodzić taki rozłożysty Z ciemnym lisim ogonem to jest cholerstwo nie można mu pozwolić aby się rozsiał.
Rozgwiazdnica i szczawik to moje przekleństwo

Też masz ładne różyczki jeszcze młodziutkie, ale za 2-3 lata to będą pokaźne krzaczki.

Bądźmy dobrej myśli może takich upałów nie będzevprzez jakiś czas.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 14:54, 03 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Haha, Aganiu, na pewno uda Wam się jeszcze spędzić romantyczne chwile

Alicjo, dziękuję

Ela, jest jeden powód, dlaczego od razu nie robię kancików. Po prostu brak czasu (i za dużo rabat do ogarnięcia). Ale na pewno to poprawię .

Róże bonica nie są za wysokie, ale niskie też nie . To ich pierwszy sezon, były sadzone z gołym korzeniem (kupione w szkółce flori…unda) , uważam, że bardzo ładnie się rozkrzewiły, myślę, że za rok będą już wyższe (teraz mają około 50 cm wysokości, jutro mogę zmierzyć).
Też mam nadzieję, że nie będzie już upałów
Pozdrawiam również .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 15:55, 03 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Agania napisał(a)
U nas popadało, bez gradowo na szczęście , ale było tak…. wieczorkiem zapaliłam latarenki i kominki wodne z olejkami eterycznymi na tarasie stworzyłam nastrój , a tu nagle przyszła wichura zaraz po niej ulewny deszcz i tyle z tej mojej romantyczności zostało, że poszliśmy spać



W deszczu też może być romantycznie no dobra, może nie w ulewę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kasya 16:59, 03 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Tak duzo masz tych roz a ciagle mało
A nie kusi cię rzeka liliowców ? Przy takim metrażu to byłby efekt…

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies