Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

antracyt 21:48, 29 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Lubię ten Twój widoczek z góry. Z każdym zdjęciem coraz bardziej się zapełnia
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 22:02, 29 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Jutro/ pojutrze zrobię zdjęcie bliżej i różom bonica. Ładnie już szpaler wygląda .
EM ciagle się dziwi, że z tych „patyków bez ziemi” (goły korzeń) wyrosły takie ładne krzaczki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 22:22, 29 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Agatorek napisał(a)
Widoczek z góry



Mam nadzieję na ochłodzenie, bo mam jeszcze mnóstwo roślinek do posadzenia


Teren olbrzymi i naprawdę świetnie wszystko rozplanowałaś
W tym roku już wszystko ładnie urosło, na żywo to dopiero musi robić wrażenie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Basieksp 22:53, 29 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Też mi się widoczek z góry podoba ale masz też bardzo ładną okolicę, dużo zieleni, jak Twoje drzewka urosną to stworzą razem z tym co w oddali piękny krajobraz, wtopią się i stworzą jakby całość, ale będzie ładnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Zana 23:06, 29 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hej Aga, dziękuję za wizytę u mnie Zajrzałam na początek wątku i ostatnie strony. Powiem Ci, że jestem pod wrażeniem wielkości terenu i tego ile dokonałaś w tak krótkim czasie! Podziwiam ilości posadzonych róż Lemon Rokoko miałam nim zlikwidowałam mini różankę przy tarasie, ale u mnie nie były tak spektakularne. Twoje są piękne. Róże ze stipą zawsze doskonale się komponują.
Zegar robi wrażenie, artystyczna robota
Doczytuję, że zamówiłaś trawki w szkółce z końcówką .eu. Bardzo jestem ciekawa Twojego zamówienia, bo ja kilka dni temu otrzymałam od nich moje i jestem mega rozczarowana. Jeszcze nigdy nie dostałam tak fatalnie zapakowanych sadzonek i na dodatek tak kiepskiej jakości, a cena była wysoka, dwie dychy za sadzonkę. Trawki bardzo kiepsko ukorzenione, przesadzone niedawno do większych doniczek. W transporcie ziemia się z niezabezpieczonych doniczek powysypywała, trawki osobno. Kilka sadziłam z powrotem do doniczek. A sadzonki to kilka ździebełek na krzyż. Porażka. Napisałam do nich, wysłałam zdjęcia i zero odzewu. Teraz stoją na balkonie, w cieniu a mimo to większość przysycha.

Ale pozytywnie napiszę, że super psiaki
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Monika83 23:50, 29 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Agnieszka ależ ty masz sporą kolekcje róż, są piękneArtemis i Herzogin Christiana mam je na liście chciejstw
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Magara 00:16, 30 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Aga, widok z góry powala Tym bardziej jak się pomyśli ile pracy tam włożone, której z góry nie widać No masz powera, masz
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 01:27, 30 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Anetko, teren rzeczywiście jest duży. Na żywo rzeczywiście nawet ładnie zaczyna to wszystko wyglądać . Tylko czasu brak na dopracowanie szczegółów, jak np. kanciki.

Basiu, tak, teren za płotem jest ładny. Ale jeszcze kilka lat temu nie było tam ani jednego drzewa, była łąka aż po te wysokie drzewa w oddali. Nie mogę się doczekać, kiedy i u mnie się rozrośnie i zagęści .

Aniu, psiaki dziękują. No i ja dziękuję za miłe słowa odnośnie ogrodu . Lemon rokoko rzeczywiście w tym roku dała popis, a była taka niepozorna w zeszłym roku.
Od zegara się zaczęła moja przygoda z metaloplastyką. Doszło jeszcze ogrodzenie tarasu (żeby było można spokojnie np grilla zrobić ), ogrodzenie rabatek przed domem itp.
Z traw, które zamówiłam w tej szkółce, jestem zadowolona. Oczywiście były zapakowane tak, że dość długo mi się zeszło na ich uwolnieniu z kartonu, taśmy klejącej i folii. Ale ziemia się nie osypywała (tzn torf), są dobrze ukorzenione i jak wyjmowałam je z doniczek, to bryła była zwarta. I były dobrze podlane.

Tu przykładowe hakonki od nich (15 zł/ doniczka 2L).


Trzymam kciuki za Twoje, Martka też kupowała od nich i też, tak jak Ty, nie była zadowolona. Ale ma obiecany zwrot części kosztów.

Monika, dziękuje . Zachorowałam na różankę tutaj, na forum. Wcześniej róże były na liście roślin, których nie będzie u mnie, a przynajmniej nie w takich ilościach . Ale wyszło, jak wyszło

Daga, tiaaa, trochę się nad tym napracowałam . I jeszcze trochę przede mną.

Tu, gdzie jest czerwona linia, będzie dalszy odcinek rowu i rabata przy rowie (ale chyba tylko od strony altanki, tam gdzie już rosną głogi i klony shaina). Nie wiem, czy w tym roku będę to robić. Wszystko zależy głównie od pogody. Jak będzie upalne lato, to dużo nie zrobię.

Przede wszystkim muszę posadzić wszystko z moich zapasów
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 09:33, 30 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
I ja podziwiam oczywiście ogrom ziemi pod ogród, ale przede wszystkim konsekwentne dążenie do wyznaczonego celu w zakładaniu ogrodu w gołym polu, co już przynosi niezłe owoce. I jeszcze jeden aspekt - na wysokim poziomie przepiękne prace kowalskie z artyzmem i wyczuciem formy. Jak tylko odnalazłam to forum, przeczytałam od początku Twoje zmagania i zaznaczyłam Twój wątek do obserwacji Pamiętam, ze zegar był Twojego projektu. Warto byłoby jakiś cynk dać na namiary do Pana Kowala, ciekawe - czy miał kiedyś swoją stronkę na Digart.pl? Pamiętam prace kowalskie w podobnym stylu, trochę secesyjnym z motywami roślinnymi właśnie.

Oj! Co to będzie dalej
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Zana 09:53, 30 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jakoś przegapiłam wcześniej, że te hakonki to od nich (chyba trochę za szybko czytałam. Ale faktycznie są bardzo ok. No u mnie niestety sytuacja całkiem odwrotna.

Zarażanie się różami na Ogrodowisku jest całkowicie zrozumiałe Mnie też swego czasu opętało. Do tego stopnia, że na siłę posadziłam róże przy tarasie, choć to był z uwagi na spory półcień niefortunny pomysł.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies