Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Wiaan 10:12, 20 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Agnieszka one nie przemarzają u Ciebie? Są naprawdę super drzewka. Boję się tylko czy nie są bardzo wrażliwe.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 12:55, 20 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Anetko, nie przemarzają. A u mnie jest dość wietrznie i otwarty teren, więc myślę, że u Ciebie nie będzie z nimi problemu. Wydaje mi się, że są mniej wrażliwe, niż klony palmowe .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 15:15, 20 sie 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
April napisał(a)
Jakie piękne judaszki. Nie znam tych odmian. Uwielbiam judaszowce, mam cztery odmiany. To jedna z nielicznych roślin które chętnie bym kolekcjonowała. Dlatego zazdroszczę terenu, że możesz sobie je zbierać, każdą odmianę


Mam tak samo. Masz 3 odmiany i zastanawiam się nad czwartym Aga może faktycznie odezwę się jesienią.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 15:16, 20 sie 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
Agatorek napisał(a)
Anetko, nie przemarzają. A u mnie jest dość wietrznie i otwarty teren, więc myślę, że u Ciebie nie będzie z nimi problemu. Wydaje mi się, że są mniej wrażliwe, niż klony palmowe .


To prawda, mam klony i judaszowce i na moim wygwizdajewie judaszowce radzą sobie zdecydowanie lepiej.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
daszum 19:58, 20 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Agatorek napisał(a)
Poszłam se na spacer po ogrodzie, bo już mi fotel zbrzydł

Na żywo vanillki są bardziej cukierkowe


Świetnie wygląda kontrast Vanillek i białych kamieni
Moje Vanillki są ledwie muśnięte różem.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
olciamanolcia 20:06, 20 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7039
Kurcze u mnie dopiero wybarwiają się Wim’s Red a Vanilki jeszcze nic. Magical Vesuvio i Candlelight łapią róże ale reszta biała

patrząc na zeszłoroczne zdjęcia o tej porze roku już miałam dość różowawo na rabatach a w tym sezonie opóźnienie czy jak….
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 20:27, 20 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)
Kurcze u mnie dopiero wybarwiają się Wim’s Red a Vanilki jeszcze nic. Magical Vesuvio i Candlelight łapią róże ale reszta biała

patrząc na zeszłoroczne zdjęcia o tej porze roku już miałam dość różowawo na rabatach a w tym sezonie opóźnienie czy jak….

U mnie też hortensje w seledynkach i bieli.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwona_d 23:03, 20 sie 2022

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Przepiękne judaszowce, ale te łany werbeny, no cóż mogę tylko wzdychać, ja próbuję chyba 3 rok i wcale nie chce mi się wysiewać. Zazdroszczę.
Agatorek 18:25, 21 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Aniu, nie ma się nad czym zastanawiać, ja pewnie w przyszłym sezonie zainteresuję się odmianami zwisającymi

Danusiu, nie wiem od czego zależy to wybarwienie, może od ilości słońca? Białe kamienie są powoli usuwane (widać gdzieniegdzie podłoże), moja mama je zabiera po trochu do siebie. W tym sezonie pewnie się nie uda, ale chcemy je wymienić na zielone. Najprawdopodobniej będzie to serpentynit.

Justyna, u mnie wim’s redy już pokolorowane dość mocno, tak jak pisałam wyżej, nie wiem, od czego zależy czas, kiedy się wybarwiają.

Mirka, akurat to jest bardzo ładne połączenie, seledynowy i biel . Plus dużo zieleni. I ogród wygląda soczyście

Iwona, dziękuje . Werbena polubiła moją działkę, mam bardzo dużo siewek z zeszłego roku. Nawet w kostce zauważyłam kilka sztuk .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 18:27, 21 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Dziś pierwszy raz od złapania „zarazy” wyszłam coś porobić na dworzu. Trochę popieliłam, ale strasznie duszno było i długo nie zabawiłam. Mam nadzieję, że te upały w końcu się skończą.
Od paru dni ma padać i nic. Tylko „błyska” się i słychać w oddali burze od piątku, ale nic nie dochodzi.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies