Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agania 14:15, 22 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Judaszki i dereń ładnie się prezentują, super zakupy

Moje ulubione drzewa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 21:59, 22 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Kolejne piękne zakupy czekają na wsadzenie.
Werbena, o której wysiew tak się wiosna martwiłaś, przepięknie kwitnie. Białe kamienie znikają. Rabaty puchną w oczach. Siły i chęci do działań ogrodowych wracają. Tylko się cieszyć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:33, 22 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, nie wygląda na to, żeby upały miały się skończyć w najbliższym czasie... tygodniu... najważniejsze, że siły Ci wracają.
Basieksp 22:59, 22 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Aga popadało u Was?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 23:14, 22 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Aganiu, to też moje ulubione . Plus klony palmowe i głogi . I klony crimson sentry. I coś by się jeszcze znalazło .

Haniu, w przyszłym roku już się nie będę martwić o werbenę . Wszystko wskazuje na to, że lubi mój ogród .
Sił już coraz więcej, szkoda, że pogoda nie jest odpowiednia do działań. Za gorąco i za duszno.

Martuś, No niestety. Dziś jeszcze było w miarę, w większości dnia niebo było zachmurzone i dało się coś porobić (pieliłam ). Ale widziałam prognozy…

Basiu, niestety znów tylko pokropiło przez kilka minut. Czyli nadal bez zmian. Ale podczas pielenia zauważyłam, że ziemia pod korą jest wilgotna. Tragedii nie ma, ale miło by było, jakby popadało .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mirka 13:36, 23 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Hej Agnieszka
Czytałam w Ogrodzie Długim że Gaura ci nie przezimowała?
Napisz na jakim stanowisku jest posadzona i w jakiej ziemi.
Jakieś zdjęcie zapodaj
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Agatorek 21:38, 23 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Hej Mirka

Gaurę, jak większość roślin u siebie miałam posadzoną w „czarnej” ziemi, która jest na glinie (warstwa tej czarnej ziemi to około 2 szpadle, miejscami jest trochę więcej). Pewnie dostała trochę kompostu przy sadzeniu. Stanowisko słoneczne i wietrzne .
Jedna mi została, jutro mogę zrobić zdjęcie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mirka 23:47, 23 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Agatorek napisał(a)
Hej Mirka

Gaurę, jak większość roślin u siebie miałam posadzoną w „czarnej” ziemi, która jest na glinie (warstwa tej czarnej ziemi to około 2 szpadle, miejscami jest trochę więcej). Pewnie dostała trochę kompostu przy sadzeniu. Stanowisko słoneczne i wietrzne .
Jedna mi została, jutro mogę zrobić zdjęcie.

U mnie Gaura rośnie na piaszczystej przypuszczalnej ziemi nie ma zastoin wody w korzeniach.
Najgorsze dla niej jest mokro w korzeniach i zimą przemarza.
Ona takie warunki jak Stipa lubi .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Agatorek 10:15, 24 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
To pewnie dlatego wyzionęła ducha . Jak się jeszcze na nią kiedyś skuszę, to posadzę przy stipie, tam mam bardziej przepuszczalnie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 12:33, 24 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Miałam coś dziś porobić, ale jak wyszłam zrobić zdjęcie gaury, zmieniłam zdanie. Stojąc w cieniu nie można długo wytrzymać. Masakra.

Gaura, już przekwitnięta
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies