Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 00:17, 17 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Ela, dzięki za nazwę tawuły . Też czekam na szczepienie, ale jeszcze nie wiadomo kiedy będę mogła. Na pewno to zrobię, teraz już jestem na końcówce, ale pierwsze dwa dni trochę mnie osłabiły.

Anetko, rzeczywiście piękna jest ta hortka. Trochę się przyczyniłam do tego, że tak ładnie kwitnie. Wcześniej mama nie obcinała pędów (gałęzi ), ta hortka kwitła słabo, miała małe i nieliczne kwiaty. W zeszłym roku podpowiedziałam „ostre cięcie”, mama musiała czekać, aż tata się czymś zajmie, bo nie chciał wierzyć, że to coś da i nie chciał za bardzo ciąć . Ale dało.

Basiu, ja też lubię takie zwykłe drzewa, typu jarzębina, czy sumak. Czy sosna pospolita. Mam jeszcze 3 małe jarzębiny (ta ze zdjęcia dość szybko tak urosła) i 3 brzozy, muszę je posadzić przed zimą.
Tak, mama ma ładny ogród, lubię te jej rośliny, są już bardzo wyrośnięte. Następnym razem zrobię trochę fotek, jak tam będę

Sylwia, dziękuje za miłe słowa
Z moją mamą to jest zabawna historia . Z jednej strony mówi mi, że chyba już mi starczy rabat, a z drugiej robi mi jak szalona sadzonki ze swoich nadmiarów. To wtedy się jej pytam, gdzie mam to sadzić . Błędne koło . Albo coś ją zaciekawi i muszę jej zamawiać roślinki, co u mnie wypatrzy (tak było np. z szałwią, czy z trawą palczatką ). Wtedy musi coś u siebie poprzesadzać, znów mi zrobi sadzonki i tak to się kręci .
Masz rację, jest dumna i bardzo jej się podoba efekt, jaki uzyskałam. Wcześniej nie ciągnęło mnie do prac ziemnych, teraz mamy wspólne hobby .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 05:41, 17 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Ekipa się cudnie razem trzyma, też robią z Pańcią obchód?
Fajnie się ruszyć, popatrzeć na włości a jest pięknie!!!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 11:33, 17 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Dzięki Martuś
Z tą ekipą to różnie bywa . Czasami chodzą za mną wszędzie, a czasami własnymi ścieżkami .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 12:13, 17 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Agatorek napisał(a)
Ela, dzięki za nazwę tawuły . Też czekam na szczepienie, ale jeszcze nie wiadomo kiedy będę mogła. Na pewno to zrobię, teraz już jestem na końcówce, ale pierwsze dwa dni trochę mnie osłabiły.

Anetko, rzeczywiście piękna jest ta hortka. Trochę się przyczyniłam do tego, że tak ładnie kwitnie. Wcześniej mama nie obcinała pędów (gałęzi ), ta hortka kwitła słabo, miała małe i nieliczne kwiaty. W zeszłym roku podpowiedziałam „ostre cięcie”, mama musiała czekać, aż tata się czymś zajmie, bo nie chciał wierzyć, że to coś da i nie chciał za bardzo ciąć . Ale dało.

Basiu, ja też lubię takie zwykłe drzewa, typu jarzębina, czy sumak. Czy sosna pospolita. Mam jeszcze 3 małe jarzębiny (ta ze zdjęcia dość szybko tak urosła) i 3 brzozy, muszę je posadzić przed zimą.
Tak, mama ma ładny ogród, lubię te jej rośliny, są już bardzo wyrośnięte. Następnym razem zrobię trochę fotek, jak tam będę

Sylwia, dziękuje za miłe słowa
Z moją mamą to jest zabawna historia . Z jednej strony mówi mi, że chyba już mi starczy rabat, a z drugiej robi mi jak szalona sadzonki ze swoich nadmiarów. To wtedy się jej pytam, gdzie mam to sadzić . Błędne koło . Albo coś ją zaciekawi i muszę jej zamawiać roślinki, co u mnie wypatrzy (tak było np. z szałwią, czy z trawą palczatką ). Wtedy musi coś u siebie poprzesadzać, znów mi zrobi sadzonki i tak to się kręci .
Masz rację, jest dumna i bardzo jej się podoba efekt, jaki uzyskałam. Wcześniej nie ciągnęło mnie do prac ziemnych, teraz mamy wspólne hobby .

Fajna taka wspólna pasja z mamą, a Ty kaski zaoszczędzisz na co innego skoro mama namnoży roślin
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 20:52, 17 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
No takie poletko werbeny to bym sobie życzyła Niestety, tylko w marzeniach.
Mamy hortensja imponująca. Pięknie prowadzona.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 21:08, 17 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Fajnie, że masz się dobrze i już możesz chodzić po ogrodzie, a efektem są miłe dla oka zdjęcia.
Werbena przy hortensjach, werbena przy różach, dobrze jej u Ciebie i robi świetną robotę.
Podoba mi się ten jarząb, jaka to odmiana?
Jak judaszowiec, czy przyjechał ładny okaz?


ajka 22:12, 17 sie 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Agatorek napisał(a)

Aniu, dziękuje za życzenia .
Kupiłam carolinę sweetheart (drugą sztukę, bo Venus mi pierwszą połamała, zaraz po tym jak kupiłam i teraz sięga mi do kolan ) i Merlot.



Przeglądnęłam neta - ta carolina sweetheart to kolorowy szał Nie widziałam nigdzie takiej. Córka mnie już namawia do kupna

Ja też bardzo lubię jarzębiny i zastanawiam się czy do kompletu do mojej penduli nie kupić takiej zwykłej.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magara 23:17, 17 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Aga, ogród pięknie się rozwija ale ta łobuzerska banda robi mega wrażenie Strach się bać
A ja kilka lat temu na kilka kociąt i skalę zniszczeń narzekałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 09:28, 18 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Sylwia, dokładnie tak

Aprilku, niestety nie można mieć wszystkiego . Też by mi się widziały np rośliny cieniolubne, ale niestety, cienia brak.

Martuś, dziękuje . U mnie werbena jest (będzie) wszędzie. Widzę pojedyncze siewki na rabatach, gdzie jej nie było, ładnie się rozsiewa i zagarnia coraz to większe obszary. Tam, gdzie się wysieje, to zostawiam, u mnie w tym „bałaganie” to akurat pasuje .
Jarząb jest zwyczajny, bezodmianowy. Bardzo szybko rośnie
Judaszowce wczoraj przyjechały, może jutro uda mi się zrobić fotki. To merlot i carolina sweetheart, ładne okazy. I mały dereń Teutonia. Wczoraj godzinę mi zajęło rozpakowanie tych paczek, tak były zabezpieczone.

Aniu, miejsce masz, i na judaszowca i na jarzębinę . Mam „sprawdzone” miejsce z judaszowcami, jakbyś nie znalazła stacjonarnie .

Dzięki Daga . W sumie teraz już dużo zniszczeń nie ma, z reguły banda omija rabaty, chyba że w pędzie nie zauważą, gdzie biegną . Ale naprawdę można by było spodziewać się większych szkód, jak na ich rozmiary .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 09:43, 18 sie 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Kupowanie drzew to największa radość
Zazdroszczę
Ani się obejrzysz i będzie cień
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies