Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 18:26, 08 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
TAR napisał(a)
wszedzie pieknie, las to jednak las, te klimaty najbardziej w moj gust sie wpasowuja.
ale przygotowania do nowej rabaty juz mnie przyprawily o bol plecow

April, napisz mi czy pod ściezki lesne oprocz kraweznikow przygotowujesz jakos podloze? kliniec, zwirek czy nic.


Ta nowa rabata też już mnie przeczołgała. Tam jest masa siewek i korzeni akacji. Masakra. Jeszcze tak ciężko nie było.
Pod krawężniki nie daję nic ponad to co mam w ogrodzie, czyli piaseczek Nawet mocno nie ubijam. Czekam na większy deszcz żeby ocenić czy równo. Fakt, kładę z poziomicą
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:29, 08 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Anda napisał(a)
Ślicznie, lubię ten leśny klimat. Mimo to nawet byliny lubiące słońce dają u Ciebie radę. Twoja ciężka praca w ogrodzie naprawdę się opłaca


Anda, sosny nie dają pełnego cienia. To dość świetliste miejsca mimo wszystko. Staram się sadzić rośliny, przy których poza wiosennym cięciem nie będę musiała nic robić. Teren spory, pesel na wstecznym nie chodzi. Nie chcę sobie dokładać pracy na przyszłość.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:37, 08 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
I znów spam z rabaty z misą i okolicznych






____________________
April April podbija las Mazowsze
Agania 18:39, 08 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
April napisał(a)



To tyle na razie

I jeszcze tylko zajawka, że zaczęłam nowe miejsce, z ławeczką z której będzie widok na misę


Tyle jeszcze terenu do wykorzystania
Już zaczęłam przygotowywanie podłoża


Mega widok, dzieje się
U mnie też sosny ale za domem, posadziłam siewki, szybko urosły, ale pod nimi glina, nie piaseczek,
rośnie sobie co chce
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
April 18:49, 08 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
Rabata zachodnia. Przypominam "przed" i "po".










____________________
April April podbija las Mazowsze
April 19:02, 08 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
____________________
April April podbija las Mazowsze
Katte 20:44, 08 sie 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Piękna kicia! Rudzielce są piękne -moja też niestety wróciła tak pocharatana (zapewne ktoś ją potraktował widłami albo wnykami że nie mogło się to szczęśliwie skończyć :-/) Brakuje mi jej baaardzo

PS Twój ogród jak Nibylandia, taka zaczarowana kraina.
Światło cień, piękne ujęcia że weszłoby się do zdjęcia
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
bialydomek 11:13, 09 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
moja misa jest okrągła, 58cm średnicy, na podstawce z blachy też okrągło,
waży 3- 4kg,

a wiesz że też pomyślałam o tym silikonie, ...,
ostatecznie mąż wkręcił śrubę na podkładce- takie jak się do dachu bierze, narazie nie przecieka-
i też zagoniłam się do tworzenia nowej rabaty specjalnie dla wkomponowania tam tej misy z wodą,
ja mam tam młode pędy lilaka, brzoza która rośnie 3m. dalej,
i tak mi się spodobały paprocie u Ciebie w pobliżu cortensa, że i ja ponasadzałam w pierwszym rzędzie, ale że to południowa strona, wiec zaraz za nimi będą 2 rzędy hortensji żeby trochę osłonić paprocie, ale hortensje to dopiero tegoroczne ukorzenione patyki, wiec musze obficie przynajmniej podlewać jeśli już cienia nie ma,
chętnie bym ci pokazała foto tej misy, i rabaty- może coś jeszcze podpowiesz?
ale nie pamietam jak to sie zdjecia wrzucało, chętnie bym ci mms wysłała-
daj na priv jesli ok.....
bialydomek 11:17, 09 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
przypomniało mi się że mam proso, które chciałam przesadzać, powinno tęż blisko tej wody dobrze wyglądać?
Agatorek 12:11, 09 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Rabata północna jest MEGA WYPASIONA. Uwielbiam busz i różnorodność . Pięknie

A zmiany na zachodniej powalają. Zwłaszcza, że musisz się naprawdę napracować, żeby przygotować podłoże. Korzenie w ziemi to masakra (ja mam masę kamieni ).
Ale efekty wynagradzają trudy pracy.
Leśny ogród jest zachwycający .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies