Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 15:22, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9909
olciamanolcia napisał(a)



No i ponownie kolana mi zmiękły a serce mam jak ciastolina
Ja to chyba kocham Twojego Kota

Czy jak przekwitają hiacynty to usuwasz tylko kwiat i czekasz aż liście zwiędną ? Jak z nimi postępujesz?


On z tych co kocha być kochanym więc pewnie by się nie zmartwił
Hiacyntom ścinam kwiaty, a dopiero po jakimś czasie liście, jak już zaczynają szpecić. No chyba że nie mam czasu to natura robi resztę. Najważniejsze usunąć kwiat.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:25, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9909
Kordina napisał(a)
O! Gołąbek pokoju przyleciał zamoczyć nóżki i dzióbek, niech rozsiewa pokój dookoła.
Ta tiarella prześliczna roślinka


Tiarelle mam w dwóch odmianach. Starsze, kwitnące Iron Butterfly i nowe Sylvan Lace. Na razie nie wiem czym się różnią
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:26, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9909
Judith napisał(a)
Cudne paprociowisko!
Tiarella - zapamiętane, do kupienia . Taka cudna roslinka do cienia mi sie omsknęła!


Tiarelle polecam, są lepsze niż większość żurawek. No i kwitną teraz, bardziej puchatymi kwiatkami.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 15:30, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9909
Kasya napisał(a)

Pieknie w twoim lesie
A jakie paprocie ci się najlepiej sprawdzają
Ja kupuje bezmyślnie
I póki co nie wylazły mi takie z ciemnymi listkami


Ja jeszcze jestem zielona co do paproci. Kupowałam takie bordowe do misy Wietlice i narecznicę czerwonozawijkową. Kupiłam długosze królewskie bo mi się u Ursy spodobały. Kupiłam ostatnio adiantum pedatum bo Kwartet kupowała i mi się podobało.
Generalnie też głównie bez planu i szczególnego rozeznania
____________________
April April podbija las Mazowsze
Judith 15:48, 18 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
April napisał(a)


Ja jeszcze jestem zielona co do paproci. Kupowałam takie bordowe do misy Wietlice i narecznicę czerwonozawijkową. Kupiłam długosze królewskie bo mi się u Ursy spodobały. Kupiłam ostatnio adiantum pedatum bo Kwartet kupowała i mi się podobało.
Generalnie też głównie bez planu i szczególnego rozeznania

Moja sąsiadka ma wielkie paprociowisko (odmiana nieznana, ale piękny limonkowy kolor) i dostałam od niej kilkanaście wypasionych sadzonek z informacją, że mogę dostać więcej, jeśli chcę . Fajnie mam
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasya 16:48, 18 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Judith napisał(a)

Moja sąsiadka ma wielkie paprociowisko (odmiana nieznana, ale piękny limonkowy kolor) i dostałam od niej kilkanaście wypasionych sadzonek z informacją, że mogę dostać więcej, jeśli chcę . Fajnie mam

Zabierz 1 jak będziesz do mnie jechała
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Judith 19:28, 18 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Kasya napisał(a)

Zabierz 1 jak będziesz do mnie jechała

Da sie zrobić .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Alija 20:51, 18 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
April napisał(a)
Jeszcze mam chwilę to jeszcze kilka cyków



Nie mogłam się powstrzymać przed zacytowaniem, pięknie u Ciebie, no i ta misa, cudna.
Tiarelki pięknie kwitną, mam kilka, ale są niziutkie, fajna roślinka.
A rudzielec, gwiazda, jak zawsze.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
TAR 21:13, 18 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
April napisał(a)


Barwinek pospolity kilka lat temu został usunięty z rabat, tępię niemiłosiernie. Wywaliłam na psią górkę czyli do części leśnej ogrodu. Tam mi nie wadzi, póki co.
Na jednej i tylko jednej rabacie mam barwinek większy. Stale go ograniczam, wydając chętnie wszystkim zainteresowanym A ponieważ jest ładny, chętnych na razie nie brakowało. On nie jest taki ekspansywny, nie robi twardego materaca z ziemi. Raczej rozchodzi się dość długimi pędami, które staram się wiosną przyciąć do zera. W ten sposób mam głównie pojedyncze sadzonki.
Z hortensji bym usunęła, bo zadusi. Ten pospolity zabił mi azalie, milin i wiele innych roślin. Nawet jałowca.


sluchaj kochana moja, to ja chetnie sie bym zapisala na tego barwinka, jak tylko bys zechciala mi dac, kolor ma obłedny a moje przestrzenie potrzebuja zadarniaczy, poza tym barwinka uwielbiam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:15, 18 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
April napisał(a)


Tiarelle polecam, są lepsze niż większość żurawek. No i kwitną teraz, bardziej puchatymi kwiatkami.


nie dosc, ze pieknie wygladaja to i jeszcze ta nazwa taka spiewna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies