Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Gosiek33 10:34, 19 maj 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Naoglądałam się

Kota bardzo przyciąga uwagę


Sierpówkę pijącą wodę też co i rusz widzę przy oczku


Nie chcesz pierwiosnków, zaczynają mi się siać - żółte i bordowe z żółtym oczkiem?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 10:51, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9899
Goś, u mnie sierpówki mają gniazdo
Za pierwiosnki bordowe to chyba dziękuję. Jakoś nie przepadam za tym połączeniem kolorystycznym.
A żółtych u ciebie nie kojarzę. Wiem że masz białe z żółtym oczkiem, te mi się podobają. O te chodzi czy coś innego? Pokaż proszę fotkę, bo nie pamiętam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 11:22, 19 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Aprilku przyszłam pozachwycać się Twoim pieknym leśnym ogrodem zostawiam ochy i achy! wykonałaś kawał ciężkiej pracy i się opłaciło bo ogród masz zachwycający wszystko mi się podoba każdy zakątek
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malgol 13:33, 19 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)


Barwinek pospolity kilka lat temu został usunięty z rabat, tępię niemiłosiernie. Wywaliłam na psią górkę czyli do części leśnej ogrodu. Tam mi nie wadzi, póki co.
Na jednej i tylko jednej rabacie mam barwinek większy. Stale go ograniczam, wydając chętnie wszystkim zainteresowanym A ponieważ jest ładny, chętnych na razie nie brakowało. On nie jest taki ekspansywny, nie robi twardego materaca z ziemi. Raczej rozchodzi się dość długimi pędami, które staram się wiosną przyciąć do zera. W ten sposób mam głównie pojedyncze sadzonki.
Z hortensji bym usunęła, bo zadusi. Ten pospolity zabił mi azalie, milin i wiele innych roślin. Nawet jałowca.


No to będzie pierwsza roślina którą zamorduję własnymi rękami. Normalnie to czekam aż natura zrobi to za mnie czyli np nie podlewam... Ale mam chyba ten wiekszy bo on ma takie długie luzne pędy .Ale tez lezie wszędzie i chyba juz wolę pustą glebę ogladać niz ten nieokiełznany busz
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Judith 13:55, 19 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
malgol napisał(a)


No to będzie pierwsza roślina którą zamorduję własnymi rękami. Normalnie to czekam aż natura zrobi to za mnie czyli np nie podlewam... Ale mam chyba ten wiekszy bo on ma takie długie luzne pędy .Ale tez lezie wszędzie i chyba juz wolę pustą glebę ogladać niz ten nieokiełznany busz

barwinka nic nie ruszy
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mgduska 14:26, 19 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U mnie i zwykły i większy są bardzo rozłażące. Większy wyłazi nawet spod krawężników, potwór. Ja jestem bardzo zgodna z moimi roślinkami, ale barwinki mnie wnerwiają.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Wiolka5_7 14:49, 19 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Ja mam barwinka większego Variegata i lubię ,bo łatwo go opanować i rośnie kępowo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 15:17, 19 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Pokochałam tiarelki w ogrodzie Zany. Piękne zdjęcia im robiła. Posadziłam u siebie na glinie bez większych nadziei na ich rozrost, a one świetnie się zaaklimatyzowały.
U Ciebie też fajnie się prezentują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 21:17, 19 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Jola masz przepiękny ogród z przyjemnością zawsze oglądam nowe fotki
kicia -drapieżna modelka -czaruje na rabatach
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 21:54, 20 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
April, zachwyciły mnie Twoje tiarelle, jest cudny efekt Zazdroszczę Ci cienia, rośliny cienia są piękne, subtelne, tajemnicze, koniec kropka. Sierpówki mieszkają obok u sąsiada, na wiosnę czasem zaglądały do mnie, zawsze parka, u Ciebie przy misie - urocze zdjęcie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies