Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 13:35, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mgduska napisał(a)
To my będziemy pracownikami sezonowymi, tylko na opak
Paprociowisko piękne. Musiałaś mieć ładne sadzonki tej tiarelli, że tak od razu zakwitła. Ja w zeszłym roku kupiłam takie wpi...dki (przepraszam), że nawet teraz ledwo je widać.


Tiarelki mam dwa rodzaje. Te co zakwitły to starsze, ale dzielone. Mam też kupione młode, chyba z pięć sztuk, z których kwitnie dopiero jedna. Tak więc nie stresuj się i uzbrój w cierpliwość. Warto, bo potem szybko przyrastają i są cudne
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:38, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Jeszcze mam chwilę to jeszcze kilka cyków






Dacie wiarę? ciągle jeszcze ciemierniki zdobią.


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:42, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120


Na tę chwilę przerwa ale wrzucę jeszcze mini sesję sierpówki, która ma gniazdo w ogrodzie








____________________
April April podbija las Mazowsze
malgol 13:55, 18 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
Fotki, jeszcze niezupełnie bieżące ale cały czas maj
Teraz z dnia na dzień się zmienia ogród niesamowicie.

Ułudka u mnie szalała, całe łany były


Fajnie wyglądał barwinek przerośnięty niezapominajką




żurawki zaczynają powoli się zbierać po masakrze jaką wśród nich zrobiła sucha zima


Aprilku, a co robisz z barwinkiem? Pozwalasz mu na wszystko czy dajesz jakies granice? Bo mój zaczął włazić na hortensje Blue Bird i boje się ,ze je pożre albo przynajmniej zuboży podloże. Wyrywać ?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
olciamanolcia 14:14, 18 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6903
April napisał(a)
Byli tacy co się wylegiwali




A byli tacy co pracowali. Powstawało PAPROCIOWISKO

PRZED





No i ponownie kolana mi zmiękły a serce mam jak ciastolina
Ja to chyba kocham Twojego Kota

Czy jak przekwitają hiacynty to usuwasz tylko kwiat i czekasz aż liście zwiędną ? Jak z nimi postępujesz?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kordina 14:24, 18 maj 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
O! Gołąbek pokoju przyleciał zamoczyć nóżki i dzióbek, niech rozsiewa pokój dookoła.
Ta tiarella prześliczna roślinka
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Judith 14:38, 18 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Cudne paprociowisko!
Tiarella - zapamiętane, do kupienia . Taka cudna roslinka do cienia mi sie omsknęła!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasya 15:07, 18 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
April napisał(a)
W TRAKCIE







I PO

Pieknie w twoim lesie
A jakie paprocie ci się najlepiej sprawdzają
Ja kupuje bezmyślnie
I póki co nie wylazły mi takie z ciemnymi listkami
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 15:08, 18 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
April napisał(a)


Na tę chwilę przerwa ale wrzucę jeszcze mini sesję sierpówki, która ma gniazdo w ogrodzie










Nawet odrobiny prywatności biedna mieć nie może…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 15:20, 18 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
malgol napisał(a)


Aprilku, a co robisz z barwinkiem? Pozwalasz mu na wszystko czy dajesz jakies granice? Bo mój zaczął włazić na hortensje Blue Bird i boje się ,ze je pożre albo przynajmniej zuboży podloże. Wyrywać ?


Barwinek pospolity kilka lat temu został usunięty z rabat, tępię niemiłosiernie. Wywaliłam na psią górkę czyli do części leśnej ogrodu. Tam mi nie wadzi, póki co.
Na jednej i tylko jednej rabacie mam barwinek większy. Stale go ograniczam, wydając chętnie wszystkim zainteresowanym A ponieważ jest ładny, chętnych na razie nie brakowało. On nie jest taki ekspansywny, nie robi twardego materaca z ziemi. Raczej rozchodzi się dość długimi pędami, które staram się wiosną przyciąć do zera. W ten sposób mam głównie pojedyncze sadzonki.
Z hortensji bym usunęła, bo zadusi. Ten pospolity zabił mi azalie, milin i wiele innych roślin. Nawet jałowca.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies