Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

TAR 09:54, 19 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7285
Kilku juz sie pozbylismy ale teraz chocbym chciala to nie moge, jest sezon lęgowy, na wielu sa pozakladane gniazda. Drzewa sa w dobrej kondycji. U nas wichury ustawicznie jak to nad morzem, odpukac nic nie padlo. Raczej bedziemy to ogarniac w porze zimowej.
Wiem, ze moglabym obejsc temat lęgowisk itp. ale chyba jeszcze nie jestem gotowa do wycinki, musze zamieszkac i zobaczyc co przeszkadza. Dzis jest na to za wczesnie. Drzewo wyciac to zaden klopot, a nie chce potem żalowac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:56, 19 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7285
April napisał(a)


No oczywiście że mogę spakować, tylko myślałam że jeszcze tam za bardzo nie chcesz sadzić. To spikniemy się w przyszłym tygodniu bo teraz to w amoku jestem, jutro szacowni goście ogrodowi u mnie a ja mam jak po przejściu tornada w ogrodzie.


spoko, przypomne sie, zadarniacze juz sadze w wolnych miejscach gdzie budowy na pewno nie bedzie. Sa epimedia, zawilce, konwalie, konwalijki dwulistne, za chwile dostane pokazny zapas fiolkow, barwinek niech tez juz sie rozmnaza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 10:00, 19 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
TAR napisał(a)
Kilku juz sie pozbylismy ale teraz chocbym chciala to nie moge, jest sezon lęgowy, na wielu sa pozakladane gniazda. Drzewa sa w dobrej kondycji. U nas wichury ustawicznie jak to nad morzem, odpukac nic nie padlo. Raczej bedziemy to ogarniac w porze zimowej.
Wiem, ze moglabym obejsc temat lęgowisk itp. ale chyba jeszcze nie jestem gotowa do wycinki, musze zamieszkac i zobaczyc co przeszkadza. Dzis jest na to za wczesnie. Drzewo wyciac to zaden klopot, a nie chce potem żalowac.

Nie, no ja nie mam wszak na myśli wycinania drzew jak leci, lecz zasadność sprawdzenia ich stanu . Sąsiad swoje wycinał ze łzami w oczach .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 10:00, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
inka74 napisał(a)
twoje nadal piękne a u mnie teraz przez 2 tygodnie dodatkowa robota i przekwitłe tulipany straszą. Coś za coś


No niestety, całe życie jest coś za coś.
Ale było cudnie u Ciebie i sporo tego piękna sobie uwieczniłam zanim się zleciały czarownice i zrobiło zamieszanie










____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:02, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Agatorek napisał(a)


Z pozycji leżącej . Wygrał na loterii życia to, że mieszka w takim miejscu

Paprociowisko super. Idealne do leśnego ogrodu.


Dzięki Agnieszko. Musi jeszcze paprociowisko nabrać ciałka. Rano, przed pracą dosadziłam jeszcze jedną hostę. Ależ komary cięły. Masakra.

Futra bardzo lubią las, jest się gdzie zaczaić. Wczoraj mi kocur omal do misy nie wpadł, jak rozpędził się za gołębiem
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:06, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Magara napisał(a)
Jola, paprociowisko piękne
Zabieram się za moją malutką cienistą jak pies do jeża. W planach mam pociągnięcie jej dalej, tak jak cień jest. Muszę baczniej się Twoim planom przyglądać


Ja swoją rabatę zaczęłam jesienią, jakoś tak z rozpędu, bo musiałam rośliny poupychać na zimę. Teraz podciągnęłam kolejny kawałek. Zostało mi jeszcze trochę zmian na brzegu ale już bliżej niż dalej końca prac. Trochę robiłam zgodnie z planem, trochę wciskając to co mam. Tak więc sadź co masz, jak podrośnie to dopiero poczujesz co należy zmieniać.
Są rośliny i łopata, jest zabawa
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:09, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)
U mnie plany ogrodowe troche musza ulec zmianie, po postawieniu domu okaze sie tak naprawde gdzie bedzie wiecej slonca a gdzie cienia, musze wziac tez pod uwage, ze dzialki sasiednie sa mocno zadrzewione i jednak slonca bedzie mniej. Chce swoj lasek sosnowytroche przerzedzic, bo te sosny chude takie, golasy od polowy ani ladne ani szczesliwe ale to juz po budowie, jak zamieszkamy. Nie chce nic pochopnie usuwac na dzisiaj.

Chłone te rabaty i w pamiec wbijam. Można piekny ogrod jednak zrobic "na sosnach". Twoj ogrod bedzie mocno inspiracja do mojego poletka.


Koniecznie z sosnami rób porządek teraz. Ja nie mogłam od razu bo eMuś Rejtanem stawał. A potem nie dość że co roku po kilka wypadało bo wichury, choroby, to jeszcze było ciężko się do nich dostać i płaciłam tysiące za specjalistyczną wycinkę. Strat w roślinach nie licząc.
Też było masę chudych sosen z łysinką na górze. Ale facetowi nie wytłumaczysz. Przecież on las kupował a nie zalesioną działkę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:10, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Judith napisał(a)
TAR, uważaj z sosnami... Mój sąsiad ma na swoje działce sosnowy lasek z takimi właśnie drzewami jak piszesz - bardzo wysokie, łysawe, czupryny na czubkach (jak w lasach przy nadbałtyckich wydmach). Przy ostatnich wichurach położyło (nie złamało, ale właśnie położyło) dwie sosny, w tym jedną 2 metry od domu... Sąsiad złożył wniosek o wycięcie kilku, leśnik obejrzał i stwierdził uszkodzenia w korzeniach - drzewa wydawały się zdrowe, a korzenie - próchno. W efekcie cztery zostały wycięte.
Zatem najlepiej, gdyby fachowiec już teraz ocenił stan drzew, może już na tym etapie okazać się, że trzeba się kilku pozbyć...


Dokładnie miałam to samo u siebie. Jakaś choroba korzenia sosen obecnie szaleje na Mazowszu. Gniją od dołu mimo suszy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:12, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)
Kilku juz sie pozbylismy ale teraz chocbym chciala to nie moge, jest sezon lęgowy, na wielu sa pozakladane gniazda. Drzewa sa w dobrej kondycji. U nas wichury ustawicznie jak to nad morzem, odpukac nic nie padlo. Raczej bedziemy to ogarniac w porze zimowej.
Wiem, ze moglabym obejsc temat lęgowisk itp. ale chyba jeszcze nie jestem gotowa do wycinki, musze zamieszkac i zobaczyc co przeszkadza. Dzis jest na to za wczesnie. Drzewo wyciac to zaden klopot, a nie chce potem żalowac.


Dobry plan. Trzeba poobserwować.
Mi chodzi tylko o to żeby pilnować chorych i się pozbywać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:12, 19 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)


spoko, przypomne sie, zadarniacze juz sadze w wolnych miejscach gdzie budowy na pewno nie bedzie. Sa epimedia, zawilce, konwalie, konwalijki dwulistne, za chwile dostane pokazny zapas fiolkow, barwinek niech tez juz sie rozmnaza


oki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies